Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 33°C
Parçalı Bulutlu

Sevilay alçalır oldu

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
01.04.2013
A+
A-

YILDIRAY ÇİÇEK

Bu ihanet sürecinde MHP’ye, Ülkücü Harekete ve Türklüğe saldıranlar içinde inanın kime cevap vereceğimizi şaşırdık… Günün 24 saati AKP’nin ihanet projesi olan PKK Açılımını savunmak ve hayata geçirmek için bunun karşısında büyük bir engel teşkil eden MHP’ye siyasetçisi, yazarı ve sözde aydını sürekli saldırıyor.

Medyaya çöreklenmiş AKP/PKK yandaşı yazar ve yorumcular, MHP’nin milli direnişi, tavizsiz ve omurgalı duruşu karşısında çıldırmış, kimyası bozulmuş ve ruh dengesini kaybetmiş bir şekilde gazete köşelerini ve televizyon ekranlarını tutmuşlardır.

Bu saldırıları herhalde “Köyün itleri birbirlerine küs olsalar da Kurdu görünce birleşirler” şeklindeki Uygur atasözü ve Ebul Gazi Bahadır Han’ın bin yıl önce söylediği “Türk’ün düşmanı çoktur; ama onu korumak isteyenin düşmanı daha çoktur.” sözü en iyi şekilde özetliyor.

PKK açılımında saf tutan, Recep Tayyip Erdoğan ve Öcalan ikilisine aynı kelimelerle övgü yağdıran, PKK’lı teröristleri iyilik meleği gösteren, eli kanlı PKK’lı katillere yol veren AKP’yi de göklere çıkaran bu sözde yazar ve yorumcu bozuntularının tek derdi MHP oldu ve iftira ve hakaretlerle saldırıya geçtiler.

MHP’nin Bursa mitingi AKP ve PKK yandaşlarını oldukça rahatsız etmiştir. MHP, PKK Açılımına geçit vermeyeceğini haykırdıkça ve AKP/PKK ikilisinin her oyununu bozdukça bunlar MHP’ye saldırmayı öncelikli misyon edinmiştir.

Bu yazar ve yorumcu bozuntularının hepsine bazen tek tek, bazen de toplu olsa da cevap vermeye çalışıyoruz. Ülkücülere Bursa mitingindeki o kararlı ve coşkulu mitinginden dolayı “Eşeklik” yakıştırmaları yapan Sabah Gazetesi yazarı Sevilay Yükselir nefretimizin bugün ki muhatabıdır. Ülkücüler artık ona Sevilay Alçalır dese herhalde doğru yakıştırma olur.

Attığı twitter mesajlarından birinde “Yani barış gelirse Öcalan’da serbest kalacak. Son 1 yıldır barış karşısında almış olduğu tutum da gerçekten çok olumlu:))” diyen ve gelişmelere bu kadar cahilce yorun getiren ve PKK’ya bu derecede sempati ile bakan bu kadın Ülkücülere “Eşeklik” benzetmesini yaparak gerçekten Sevilay Alçalır olmuştur.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr.Semih Yalçın PKK sempatizanı bu yazar/yorumcuya hak ettiği cevabını yazılı açıklama yaparak vermiştir.

O açıklama içindeki “Siz; bırakınız köşe yazarlığı ve televizyon programı yapmayı, mahkemeye mübaşir bile olmamalısınız. Zira her vesileyle, toplumu ve kamuoyunu olumlu yönde sevk edecek, uzlaşma kültürüne katkıda bulunacak aklı başında sözler sarf etmekten, hiddetini ve husumetini gizlemekten aciz bir insan olduğunuzu belli ediyorsunuz.” ifadeler zaten Sevilay Yükselir’in kalitesinin ne olduğunu öğrenmemize özettir.

PKK ve Öcalan’ı öve öve bitiremeyen ama Ülkücülere “Eşeklik etmek” ifadesini kullanan birisinin AKP’li ve yandaş medyada yazar ve yorumcu olması zaten geriye tartışacak bir şey bırakmıyor.

Yıllardır AKP yalakalığı yapa yapa yorulmadı, şimdi birde PKK yalakalığına başladı. Zaten geldiğimiz süreçte AKP’yi eleştirsen PKK’lılar, PKK’yı eleştirsen AKP’liler sahip çıkıyor, birbirine toz kondurmuyor.

Sevilay Alçalır’da bu ittifakın yarattığı atmosfere dayanarak Ülkücülere hakaret etmeye kalkışmış, sonrada kime karşı çemkirdiğini fark edince geri adım atmıştır.

40 bin kişinin katili olan PKK terör örgütü ve Öcalan isimlerini “barış” kavramıyla yan yana getirecek kadar körleşmiş ve Diyarbakır’da düzenlenen mitingte PKK’lılarla poz verecek kadar ihanet sürecine kendini kaptırmış Sevilay Alçalır bundan sonra Ülkücüler hakkında ağzından çıkanı kulağı duyarak hareket edecektir.

Kendisini PKK ve Öcalan sevdasına kaptıran Sevilay Yükselir, sevdasını yoğunlaştırmak istiyorsa başvursun AKP’ye İmralı ve Kandil’in yeni postacısı kendisi olsun…

İmralı ve Kandil Sevilay Yükselir’in yolunu bekliyor. Çünkü alçalmanın yolu İmralı ve Kandil’den geçiyor bu günlerde…

Sevilay Yükselir, bu günlerde yalnız değildir, ihanet korosuna her geçen gün birisi katılmaktadır. Ama hepsini deşifre edip ,Türk milletinden özür dilettireceğiz..Ülkücüler olarak bunun sözünü veriyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.