Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 16°C
Az Bulutlu

SENDİKAL ÇİZGİYİ AŞAN MALUM SEN

16.06.2020
A+
A-

Nereden başlasam, nasıl saysam bilemedim ayyuka çıkan bu hallerinizi. Malum Sen sendikası Memur Sen’in yaptıkları Ayyuka çıktı da bir türlü çalışanımız mı göremedi? Yoksa gördüler de kelam mı edemediler bu da ayrı bir tartışma konusu açıkçası. Sendikacılık bir mücadelenin, bir haklı kavganın, haksızların karşısında dik durabilme eylemidir. Bu eylemin vücut bulduğu mabedin adı da Türkiye Kamu Sen sendikamızdır. Ötesi berisi yok bunun; Aksiyon ortada, eylem ortada mücadele orada. Görmemek için geçerli fizyolojik veya sosyolojik bilemedin psikolojik engellerin olması şarttır. Aksi takdirde Memur Senin yaptıklarını görmemek mümkün değildir.

Sendikacılığın üstünü çizen tamamen mobbing ile işlerini yürüten MALUM sen. Doğuda Kürtçü, Batıda Sosyalist, Güneyde şucu, Kuzeyde bucu olan mozaik bir stille hareket eden Malum Sen. Bölgesel sendikacılık ; sizin şiarınız mı ! ?Başlayış yapılan çalışana, başlayış evrakı gibi gösterip, sendika evrakları imzalatan Malum Sen. İstifa eden personelimize, aylarca istifasını yapmayıp kendi sendikasında gösteren malum sen.

Yolsuzluk yapan ve fikri alt yapısı tarumar olan temsilcinin; sendika gücünü (!) kullanarak üstünü kapatanlar; Bunun hesabını Yüce Türk Devletine verecektir. Devlet Kurumları sendikacılığın temsilcilik odaları değildir. Yasal çizgide sabit şekilde sendikacılık yapılır; yasada verilen haklar ile sendikacılık yapılır. Malum sen sendikası kamuda ki yolsuzluk ve mobbinglerin üstünü kapatarak neye hizmet vermektedir soruyorum!

Makam koltuğu ile sendika koltuğunu karma karışık bir vaziyete sokanlardan çalışanların çektiği bu hüsranın akıbeti çalışanı yıpratıyor. Ne zamana kadar böyle sürecektir. Çalışan sadece ve sadece asli vazifesi ile suale tabi tutulur. Çalışan sendika üyeliği veya istifası ile sual ve sorguya tabii tutulamaz. Asıl olan Devlet Vazifesidir. Bu vazifenin aksaklıkları ile alakalı sualler edilir. Veya bu aksaklık üzerinde durulur. Çalışanların sendikal hürriyeti gasp edilmektedir Malum sendika tarafından. Çalışanları memur olduğu işi ile alakalı suallere veya sorguya tabii tutun; çalışanı sendikanızdan istifasının detayları ile suale tutmayın !!!

Devlet terbiyesini önceki yazılarımda izahını açık ve net bir şekilde yapmıştım. Devlet terbiyesi; Devlet işini yapmaktır. Devlet şuuru, her memurda olmak zorundadır. Devlet şuuru olmayan kişinin devlet memurluğu hükmü askıda kalır. Bu şuur ve aidiyet; teslimiyet ve temsiliyet noktasında birleşir. Yegâne eylem şudur ki, Devlet ve millet için hareket etme düşüncesidir. Devlet töresi budur ve olması gereken bu şekilde izah edilmiştir. Ötesi sadece fikri çatışmaların fitnesidir. Devlet şuurunu idrak edemeyenlerin sendika temsilciği veya sendika yöneticiliği zarardır ve hezeyandır. Devlet şuurunun üstünde bir olgu yoktur.

Çalışan için zerre kazanım sahibi olmayan ve adım atmayan malum sen tribünlere ne zamana kadar oynayacaktır. İnsanların irade ve idaresini gasp edenlerden, Sosyal Devletin; Hukuksal çizgisinde hesaplar sorulacaktır. Türkiye Kamu Sen Devletin asil evlatlarının topyekûn bir mücadelesi ile tesis edilen onurlu bir sendikadır. Sendikacılığın da Devlet hizmetinin de mana ve tarifini iliklerine kadar yaşamaktadır. Türkiye Kamu sen; yöneticilerinden, temsilcisine ve üyelerimize kadar DEVLETİN ASİL EVLADIDIR. Kendilerini merkezi boyutta düşünen Malum Sen temsilcileri beyhude bir hülyanın içindedirler.

 

SENDİKACI MISINIZ KARAR VERİN

Sendikacılık ile particiliği karıştıran Memur Sen; İlçe Temsilciliği, parti ilçe temsilcileri ortaklaşa iş yapmaktadır. Bir sendikacının istifa eden üyeleri için bulunduğu ilçedeki parti başkanı aracılığı ile aramalar ve aratmalar yapması ACİZLİKTİR! HADSİZLİKTİR! SENDİKACILIĞI BULUNDUKLARI YERLERDEKİ PARTİ TEMSİLCİLERİ İLE BİRLİKTE YAPMAK AHLAK DIŞIDIR.

Particilik ve sendikacılık bambaşka konulardır. Sendikacılık koltuğunda bu işi beceremiyorsanız bu işi bırakın. Devlet Memurlarının sendikal hürriyeti sizin gibi hareket eden siyasilerin konusu değildir olamaz!

ÇÖZÜM

Memur Sen; yapamadığı sendikacılığa, partileri, aşiret büyüklerini, ileri gelen ağa babaları KARIŞTIRMAMALI. Bu hakaretin takipçileriyiz. Üyelik işlemleri için aileler arasına girmekten vazgeçilmelidir. Türkiye Kamu Sen hukuk sendikasıdır. Hukuken bu işin takipçisi olacaktır ve gereğini yapacaktır. Çalışanların, bu durumları göz ardı etmemesi gerektiğinin altını çiziyorum.

Biz çalışanların ardında dimdik durmaya devam edeceğiz. Koca koltukları dolduramayanların karşısında hesaplaşacağız. Adil harekâtın gayesi budur.

 

ERTUĞRUL SUBAŞI

TÜRK SAĞLIK SEN TEMSİLCİSİ

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.