Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Az Bulutlu

Sen ne zaman adam olursun Fatih altaylı?

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
08.04.2013
A+
A-

Gel Fatih’im soluk-lan biraz… Nedir bu telaşın , nedir bu heyecanın anlat bizlere…Ne oldu sana böyle… Patronun mu fırçaladı , Başbakanın mı korkuttu seni ? Anlat hele , niye coştun birden böyle… Nasıl böyle AKP ve PKK’nın sözcüsü , kalemi oluverdin? Patronunun aldığı ve alacağı ihalelerle bir bağı var mı bu sendeki değişimin?

Bundan 6 ay önce, 30 Ekim 2012 tarihinde ” Öcalan’ı kutsamak serbest, Cumhuriyet’i kutlamak yasak.” Başlıklı yazında”Ağzıma gelen kelimeleri zor tutuyorum. Ama aptal değilim. Görüyorum, biliyorum, hissediyorum.

Bu ülke bizim doğup büyüdüğümüz, yetiştiğimiz, öğrendiğimiz, bildiğimiz ülke değil artık. Burası Öcalan’ın posterlerini taşıyarak yürümenin serbest, Cumhuriyet pankartları, Atatürk resimleri taşıyarak yürümenin yasak olduğu bir ülke.” cümlelerini aynı bizim gibi yazan Fatih Altaylı ne oldu birden de fikirlerin , düşüncelerin değişti?

Senin 6 ay önce söylediğin bu cümlelerin aynısını hep söyleyen MHP’ye ve Türk milliyetçilerine neden nefret ve kinle saldırıyorsun?

PKK paçavrası ve Apo posterleri Türkiye’nin her yerinde serbestçe dalgalanırken ,Türk bayrağı taşımanın yasaklandığı ve Türk bayrağı dalgalandıranlara polisin saldırılarına her gün yeni bir haber eklenirken neyin çözümünden , hangi barış sürecinden bahsedip MHP’ye saldırıyorsun?

Diyarbakır’da kutlanan sözde Nevruz Bayramı’nda her yer PKK ve Apo paçavralarıyla doldurulurken , dağdan inen PKK’lı teröristler o gösterilerde gövde gösterisi yaparken , Zonguldak’ta bir polis amirinin Türk bayrağı açan gençleri uyararak “Her önüne gelen bayrağı seviyorum diye bayrak açamaz, başımızda büyük insanlar var, onlar karar veriyor!’ demesi nedir Fatih Altaylı?

Senin tabirinle bizde görüyoruz , biliyoruz ve hissediyoruz ne olduğunu ve neler olabileceğini?

Türk Devletinin kurumlarından T.C yazısı siliniyor , Türkiye Cumhuriyeti tarihe mi karışıyor Fatih Altaylı?

Senin 6 ay önce köşe yazında söylediğin “Ağzıma gelen kelimeleri zor tutuyorum” şeklindeki sözler gibi , bu süreci ve bu manzaralarını savunanların gelmişlerini ve geçmişlerinihep anıyoruz bizlerde !

6 ay önce bu manzaraları yaratanlara küfür eden Fatih Altaylı şimdi neden PKK Açılımını savunuyorsun anlat hadi bize? Talimat patrondan sana mı? Yoksa direkt Başbakan’ından mı aldın?

Geçtiğimiz aylarda Başbakan Erdoğan’ı Haber Kürt kanalına çıkardın , karşısında AKP Basın Sorumlusu olsa senin gibi yalakalık yapamazdı. Geçenlerde ünlü tarihçi İlber Ortaylı ve bazı isimleri Teke Tek programına çıkardın , onların karşısına seni değil de PKK’nın başındaki alçağı İmralı’dan çıkarıp getirseler herhalde “PKK Açılımına” senin kadar sahip çıkamazdı.

Geçen günde MHP Genel Başkan yardımcısı Sayın Şefkat Çetin’in yaptığı basın açıklamasında yer alan “Devletimizin bekasına zarar verenleri, milletimizin birliğine zarar verenleri, Milliyetçi Ülkücü hareketin mensuplarını hayâsızca, şerefsizce itibarsızlaştırma oyununa alet olanlardan günü, zamanı ve zeminini bizler belirleyerek hesaplaşma nasıl olurmuş, bilmeyenlere öğreteceğiz. İliklerine kadar, nesiller boyu itliklerinin, rezilliklerinin, şerefsizliklerinin acısını yaşatacağız” şeklindeki cümleler üzerinden aklınca “Ben ürktüm, bu tehdittir” diye MHP üzerinde algı yaratmaya çalışıyorsun.

Türkiye’yi bölmeye çalışanlara karşı yapılan bu meydan okumayı sen niye üzerine alınıyorsun? Gerçi sende haklısın medyada (AB)(D)ullah Öcalan’ın senden iyi avukatı mı var?

(AB)(D)ullah Öcalan İmralı tutanaklarında “Taleplerim gerçekleşmezse 50 bin kişiyle halk savaşı başlatırım ” dediğinde niye ürküp “bu tehdittir” dememiştin?

Diyarbakır’da meydanlara toplanan on binlerce PKK’lı it “Savaşa da , Barışa da Hazırız” pankartı açtığında niye ürküp “bu tehdittir” dememiştin?

Murat Karayılan “2013 yılı ya savaşla ya da barışla çözüm yılı olacak.” diye Türk Devleti’ni tehdit ettiğinde niye ürküp “bu tehdittir” dememiştin?

PKK Açılımına avukatlık yapma adına MHP’nin sözlerinden mi tehdit algılaması yaşıyor , ürküyorsun?

İmralı’da ömür boyu hapis cezasına mahkum olmuş teröristbaşı “Türkiye’yi kan gölüne çevirin” diyerek “Diyarbakır’da 10 bin kişi de ölebilir genelde yüz bin kişi de ölebilir. Sayı mayı da önemli değildir. Büyük bir çatışma başlaması da kaçınılmazdır bunun da son öncüsü KCK’dır.” tehditlerini savuruyor ve kafası estiğinde kan döktürebiliyorsa bundan ürkmüyorsun da MHP’nin Türk milletini bölmeye çalışanlara gösterdiğikararlı duruş muürkütüyor seni ?

Fatih Altaylı patronun AKP hükümetinden ihaleler alacak diye değer mi bu kadar eğilmek , PKK açılımı için yerlerde sürünmek?

Oysa senin PKK ve Öcalan hakkında bizler gibi düşündüğün yazılar Haber Kürt’ün arşivlerinde durmaktadır. Tekrar hatırlayalım mı onları:

***

TERÖRE İNAT BEBELER YAŞIYOR/28 EYLÜL 2011 /HABER TÜRK

“Neyse, program başladı, PKK’lılar Türkiye’nin katil olduğunu, cinayetler işlediğini, kendilerinin barış ve özgürlük yanlısı olduklarını anlatmaya başladılar.

Sonra söz sırası bana geldi.

Doğrusu pek fazla konuşamadım.

Elimde Hayrettin Karateke’nin müthiş fotoğrafı vardı.

PKK kurşunlarıyla delik deşik olmuş bir bebeğin Karateke’nin objektifine girmiş fotoğrafı.

Kameraya doğru fotoğrafı kaldırdım ve sordum, “Bu mu özgürlük ve barış. Bu bebek bir Kürt bebeği ve üzerindeki kurşun delikleri PKK’lılar tarafından açıldı. Birkaç aylıktı öldüğünde. Anadili olan Kürtçe’yi bile konuşamıyordu daha öldürüldüğünde” dedim.

Ortalık karıştı.

Yapımcılar programı kesti. Bizi stüdyodan dışarı çıkardılar.

PKK’lılar çılgına döndü.

Bu program bundan 13 yıl önce yapılmıştı.

O fotoğraf ise bundan 18 yıl önce çekilmişti.

O günden bugüne değişen pek bir şey yok.

O gün bebek öldürenler, bugün hâlâ bebek öldürmeye çalışıyorlar.

O günden bugüne Türkiye çok değişti. Ama eli kanlı örgüt hiç değişmemiş.

Onu gördük.

Ama artık ana karnında kurşunlanan bebekler bile teröre direniyorlar.

Teröre inat, yaşıyorlar.”

***

ASKERLERİNİ KURTARAN KÜRTLER /21 EYLÜL 2012/ HABER TÜRK

” Çünkü Kürtlerin de büyük bölümü biliyor ki, PKK Kürtler için mücadele etmiyor.

Kürtlerin büyük bölümü biliyor ki, PKK kendi için kan akıtıyor.

PKK, kendisine bu görevi veren “başkaları” için can alıyor.

Bunu Kürtler de biliyor.

***

ÖCALAN KÜRT SORUNUNUN TA KENDİSİDİR/17 TEMMUZ 2012/ HABER TÜRK

Aklı evvel herkes “Kürt sorunu” diye tartışırken, birtakım hanımlar ve beyler “etnik siyaseti ve Kürtçü faşizmi” entelektüel olmanın gerek şartı sayıp, Kürt meselesiyle ilgili “abukluklar” yazarken, çoook önce, belki bir yıl, belki de daha önce burada yazdım.

Ne mi yazdım?

Yazdığımın hülasası şudur:

“Türkiye’de Kürt sorunu diye bir sorun kalmamıştır. Bugün Kürt sorunu denilen terörün iki temel nedeni vardır. Bunlardan birincisi Abdullah Öcalan’ın durumudur. Abdullah Öcalan cezaevinden salıverilmeden, öyle ev hapsi mev hapsi bunları kesmez, tam olarak salınmadan ve siyasi haklarına kavuşmadan Kürt sorunu diye insanlar kandırılmaya devam edecek, Kürt ve Türk gençleri ölmeye devam edecektir.”

Sonra da şunu söyledim:

“Bir diğer önemli mesele de PKK’nın kendi geleceğidir. PKK’nın lider kadroları geleceklerini garanti altına almadan, gençleri ölüme yollamaya devam edeceklerdir.”

Bunu epey önce yazdım.

***

SAÇMALIĞIN VE ZIRVANIN PEŞİNDEN GİDENLER/04 OCAK 2012/ HABER TÜRK

Dostum okudu, anlattı.

Beraber güldük.

“Öcalan’ın bunları yazmasında bir şey yok. Güler geçeriz de asıl benim ağırıma giden, bu deli saçması fikirler için yüzlerce, binlerce gencin dağlara çıkması, binlerce gencin bu saçmalıkları fikir zannederek peşinden koşması ve ölmesi. Bunun vebalini nasıl ödeyecek bu Öcalan” dedi dostum.

Dostum haklıydı.

Ama benim şaşırdığım o değil.

Öcalan’ın bu fikirlerini isimsiz olarak bir siyaset bilimciye gösterseniz büyük ihtimalle güler geçer, “Kim bu saçmalıkları yazan” diye sorar.

***

KULLANMA SÜRESİ / 26 KASIM 2011 / HABER TÜRK

Adam 12 yıl boyunca devletin gözü önünde ve devletin rızasıyla PKK’yı içeriden yönetti.

Tehditler savurdu.

Hedefler gösterdi.

Kimse sesini çıkarmadı.

Hatta verdiği emirlerin uygulanıp uygulanmadığını bizzat izleyebilsin diye bir de televizyon verildi Öcalan’a.

***

PAZARLIK İÇİN HEP BİR ADIM DAHA /22 ARALIK 2010 / HABER TÜRK

Öcalan havaya girince, Kürt sorununun “legal temsilcisi” konumuna geçen PKK, sorunu tırmandırmaya başladı. Çok belli ki, PKK ve Öcalan, Türkiye’deki fikri boşluk ve ne yapacağına tam olarak karar verememe durumundan faydalanmak amacındalar.

Ve yeni bir zorlama içine giriyorlar.

Sürekli bir adım önde gidip ya da sürekli ileri mevziler kazanıp pazarlıkta hep bir fazla koz kullanmaya çalışıyorlar.

Terörü doğrudan muhatap almanın sıkıntısı da burada ortaya çıkıyor.

Evet Fatih Altaylı başlıklarıyla ve tarihleriyle verdiğimiz yazılarından bazı bölümler böyle… Bu yazılarında belirttiğin gibi PKK Türk-Kürt düşmanı ,başkalarına hizmet eden , bebek katili bir terör örgütüdür.

Böyle kanlı bir profili olan PKK ve Öcalan ile nasıl bir barış ve neyin çözümünü yapmaya bu milleti zorluyorsunuz?

Silahı bırakmayacağını ve Kandil’den taleplerinin takipçisi olacağını söyleyen PKK’ya hangi sözler verilmiştir?

Fatih Altaylı bu kadar aptal mısın ki, 16 Şubat 2004 yılında Teke Tek programına davet ettiğin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Diyarbakır’ı istiyorum. Ki şu anda Amerika’nın da Büyük Ortadoğu projesi var ya, genişletilmiş Ortadoğu, yani bu proje içerisinde Diyarbakır bir yıldız olabilir, bir merkez olabilir. Bunu başarmamız lazım.” sözündeki hedefi anlamıyorsun? Yada patronunun menfaatleri için anlamamaktan geliyorsun?

BOP’un bölünmüş Türkiye haritasında, Diyarbakır Kürdistan’ın başkenti gözükürken ,bugün hizmet ettiğin Recep Tayyip Erdoğan BOP Eşbaşkanı iken sence AKP/PKK hangi hedefe doğru yürüyor? Öcalan serbest bırakılıp ,ABD-İsrail karakolu olacak sözde Kürdistan kurulduğunda barış mı gelecek , terör mü duracak? Bunlarla ancak aptal , ahmak ve hain kandırırsınız !

PKK’nın bölücü, kanlı oyunlarını alacağınız ihaleler için meşrulaştırmak ,savunmak ve bu uğurda MHP’ye saldırmak alçaklıktır.

Türkiye’yi bölecek yolda ilerleyen AK(P)KK ittifakından ürkmeyip ,”Türkiye’yi böldürmeyeceğim” diyen MHP’den ürkenler ihanetlerin yol arkadaşıdır.

Yazılarını “Ne zaman adam oluruz” başlığına verdiği cevaplarla bitiren ve medyada şuan PKK Açılımını savunmak için adeta yırtınan Fatih Altaylı’ya bizde soruyoruz :Sen ne zaman adam olacaksın?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.