DOLAR 6,0534
EURO 6,5602
ALTIN 308,3
BIST 120.151
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 10°C
Yağışlı

SEN Mİ YOKSA DAVAN MI YÜREKSİZ?

10.03.2016
218
A+
A-

Azmin neden bu kadar süreksiz?
Sen mi yoksa davan mı yüreksiz..?
Insanin hayatta olmasının amacı gayesi vardır. Insan olarak yaşamanın, hükmü budur bir bakıma. Neden hayattayiz? Hayatımızı idame ettirmemizin anlamı ve değeri nedir?
Aslolan bu hayat mıdır Sadece? Aldığımız bir ekmeğin bile karşılığıni verirken, bize bahşedilen her güzelliğin de bir karşılığı yok mudur? Diyerek bu sorular çoğalır gider…
Mefkure.
Yani dava.
Önümüzde ise bizi lokomotif misali harekete geçirecek olan Kainat’ın Efendisi. Yer yüzündeki en büyük dava adamı. Sabrın ötesine geçebilen, ahlak ve edep abidesi, insanlığa örnek, şahsiyetlerin en yucesi, her alanda yönder ibret vesikasi. .
Yeri gelmiş yoksulların; öksüz ve yetimlerin sığınağı yer gelmiş tam teşekküllü teşkilatci ordu komutanı.
Her birini saymakla bitirilemeyecek Asıl önemli özelliği ise dava adamlığı.
Hayatını Davasına, mefkuresine adamasi..
Ebu Cehillere karşı, Ebû Süfyanlara karşı yol alabilen gerçek bir lider.
Işte önümüzde böylesi bir abide şahsiyet. . Her türlü zorluğu göğüs gerek, davam Haktır diyerek engellerin üzerine basarak yürüyen bir bir daha. .
Haşa kendimizi alemlere rahmet peygamber Efendimize karşılaştırmak kadar hadsiz ve basiretsiz değiliz. Fakat onun Davasına sadıklığını, dava arkadaslarinin ahde vefasini görmeyecek kadarda kör değiliz.

Nedir Türk Islam davası?
Niçin Türklük?
Türk Islam davası Türk’ün Islam davasidir.
Türklük bizi Islam’a, Islam ise cennete götürür anlayışı ile, aleme nizam ile basarilacaktir. Fakat alemde evvel kendimize nizam vermemiz şarttır.
Çok suçluyuz, kabahatimiz büyük, üzerimizden binlerce vebal. .!
Haramalara meyletmemiz, Allah’ın yasaklarını görmezden gelmemiz, zaten bize vebal olarak yeter.
Hal böyle iken, aleme Nizam dan evvel kendimize çeki düzen vermeliyiz.
Kuranı Kerîm de biz diye emrederken yüce yaratan ; bizdeki bu ben neyin kibri neyin begenmişliğidir?
Titremek ve kendimize dönmenin vakti gelmemiş midir?
Birlikte rahmet var diyen büyük dava adamı alemlere rahmet Efendimizin hadisine kulak vermek için geç değildir.
Birlik ve beraberlik. .!
Ortak eksen etrafında birleşme ve hareket. .
Türk’ün Islam davası için; fabrika misali yek vücut sistemle isleyebilmesi icin teşkilat şarttır. Çünkü dediğimiz gibi birlikte rahmet vardır.
Teşkilat..!
Teşkilat ve teşkilatçılık yapmak için insanın ana unsurlara ihtiyacı vardır.
Birinci unsur teşkilat ve teşkilatçılığı yapma gerekçeni bileceksin.Yani bir hedefin, mefkuren, ülkün olacak.
İkinci unsur teşkilat ve teşkilatçılık yaparken kimlerle yapacağını bileceksin.Kişileri belirlerken ülkünü,davanı göz önünde bulundurmalısın.
Her insanın farklı özellikleri vardır.Kişilerde arayacağın en önemli özellik,inanç ve sadakat olmalı.Yanında yürüyecek insanlar davaya inanmayıp,davaya sadık olmazlarsa en ufak zorlukta seni yarı yolda bırakırlar.
Üçüncü unsur ise birinci ve ikinci unsurlar arasında bağ kurmaktır.İkinci unsurdaki kişileri Birinci unsurdaki hedefe götürecek bir yola ihtiyaç vardır.Bu üçüncü adımda bu yolu belirleyeceksin.
Bu üç unsuru yerine getirdikten sonra teşkilat olabilirsiniz ,teşkilatçı olabilmek için ise ruhunuzu ilk iki unsur arasındaki yola adamaliyiz.
Ve heyecan, aşk, tutku..!
Bir insanın heyecanı, motivasyonu, aşkı yoksa alemi cihan olsan bir yaprak kıpırdamaz. Hele Islam dünyası, helelki Türk Dünyasının umudu ise; bayrak Anadolu coğrafyasına düşmüş ve bu coğrafya dan dalgalanacak ise, her zamankinden daha ihtiyatlı olmak elzemdir.
Ve bunun farkına varmak ve bu şekilde hareket ederek teşkilatları harekete geçirmek, şehitlerin hakkı, şehitlerin duası üzerinedir.
☆☆☆
Ülkemiz ve dünya karanlık güçlerin kontrolü altında kaosa sürüklenmetedir.Karanlık güç odakları sistemli bir teşkilatçılık yaparak hedaflerine ulaşmaktadırlar.Türk milleti ise ideallerinden ülküsünden uzaklastırılmış.Bu nedenle milletimiz teşkilat olmaya bir olmaya ihtiyaç duymuyor. Ama bu tutum milletimizin yok olmasına neden olmaktadır.
Türk hiç bir zaman ülküsüz olmamıştır, bu saatten sonrada olmayacaktır.
Bu nedenle ülkülerimiz için,milletimiz için,geleceğimiz için teşkilat olmalıyız,birliklte hareket etmeliyiz.
Bir olmak, birlik olmak, diri olmak..!
Milletçe;
Teşkilatçı ruhumuzu ortaya çıkarma zamanı gelmiştir.
Yüz üstü çok surunen Sakarya misali ayağa kalkmalı, öteklestirip ayristirmadan, araya nifak fitne sokmadan, senlik benlik olmadan, millet bilinci ile bir olunmalıdır.
Al Bayrağın gölgesi geniştir.
Islam aşkına, Türklük aşkına, bayrak ve vatan aşkına, inandığın değerler aşkına…
Çamurdan farksız olduğuna inaniyorsan, hayatta var olma amacı taşıyorsan, ahdine vefan varsa, Şehitlerine minnet duyuyorsan, “beraber yürümekten zarar gelmez, engeller aşılır, yollar biter ve hedef yakındır.
Inandigin mefkuren aşkına;
Akifçe;
Davransana…
Eller de senin, baş da senindir!
His yok, hareket yok, acı yok…
Leş mi kesildin?
Hayret veriyorsun bana…
Sen böyle değildin.
Kurtulmaya azmin neyi bilmem ki süreksiz?
Sen mi, yoksa davan mi yüreksiz?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.