Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 27°C
Gök Gürültülü

Sen ‘Devlet’ten ne anlarsın!

20.06.2017
A+
A-

Kimlere ve hangi amaca hizmet ettiği malum olanın “sözcü”nün ihtiyar meczubu, MHP genel başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin fikirlerini ve siyasetini anlayamadığını yazısında kendince ifade etmiş, adeta zihninde ki kokuşmuş tüm fikirleri köşesinde kusmuştur.

Bildiği tüm hakaretleri sıralamış, Allah’tan korkmamış kuldan utanmamıştır.

Bu edepsizin Sayın Bahçeli’yi anlamasını zaten beklemiyorum. Hatta anlasa şaşarım.

Sayın Bahçeli’nin fikirlerini anlamak için önce Kendisini ve inandığı, uğruna ömrünü adadığı Türk-İslam davasını anlamak gerekir, devlet ve millet sevgisini bilmek gerekir. Çıkarsız, menfaatsiz siyasetin ne demek olduğunu idrak etmek gerekir.

Önce Ülkem ve milletim anlayışındaki Milliyetçi hareket Partisi’ni savunduğu değerler manzumesini kafasında bir çerçeveye oturtmak gerekir.

Sayın Bahçeli geçmişten bugüne duruşu ve söylemleriyle Türk siyasetinin içinde bulunduğu çıkarcı, oportünist tavra adeta başkaldırmış ve siyasette yeniden erdem ve ahlak anlayışının yol başçısı olmuş, siyasetin gündelik çıkarlar için değil devlet ebed-müddet anlayışıyla gelecek nesillere huzurlu güvenli bir vatan bırakabilmenin hesabı ve arzusu İçinde olmuştur.

Bu anlayış kazan kazan anlayışı değildir, bu anlayış devletimiz ve milletimiz kazansın varsın biz feda olalım anlayışıdır.

Sayın Bahçeli tarafından yapılan uyarı ve eleştiriler lafı dolandırmadan bizzat muhataplarınadır, burada karşı tarafı koruyayım ya da yıpratayım düşüncesinden ziyade, uyarayım ülkenin zarar göreceği bir yere evirilmesini önleyeyim düşüncesi vardır.

Eleştiriler hasmane değil halisanedir.

Bugüne kadar sözlerinin muhatabı iktidar partisi veya muhalefet partisi olabilir, kim yanlış yaparsa Sayın Devlet Bahçeli onu eleştirmekten, uyarmaktan imtina etmemiş, senin adamın benim adamım bahsine girmemiştir.

Doğru doğrudur, yanlış yanlıştır.

Ben Sayın Bahçeli’nin ahlaki tavrını anlamakta bir sorun görmüyorum.

Anlıyor ve derin bir hayranlıkla beraber çok büyük de saygı duyuyorum.

Bu devirde böyle adam kaldı mı derler ya hani, işte Sayın Bahçeli tam manasıyla öyle bir insandır.

Hayatı boyunca pisliğin içinde yaşamış ve oradan beslenmiş leşçilerin bu duruşu ne anlaması ne de saygı duyması beklenir.

Anlamadıkları ancak yorumlamaktan, hakaret etmekten imtina etmedikleri ilkelerin ve Ülkü’lerin insanı Devlet beyin, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun başını çektiği kaos yürüyüşü ile alakalı ne demesini bekliyordunuz, yürüyün yolunuz açık olsun demesini mi?

Ülkenin geleceğine dair duyduğu endişeyi dillendirmemesini mi?

Toplumsal kamplaşmayı, kaosu desteklemesini ve körüklemesini mi?

Çıkabilecek olaylara karşı uyarılarını sıralamayıp, susmasını mı?

Bakın bayım siz Devlet Bahçeli’yi anlayamazsınız, 100 senede geçse anlayamazsınız.

Sizin mayanız bozuktur, ilminiz yamuktur, beslendiğiniz damar kopuk ve yamandığınız kapılar çürüktür.

Milletimizin değerlerine hakaretleriniz patronlarınızdan övgü, düşmanlarımızdan alkış alıyor olabilir, ancak unuttuğunuz bir şey var, hesaba katmadığınız önemsemediğiniz yüce Türk milleti sizin bu hakaretler yağdırdığınız Devlet Beyin arkasında bir dağ gibi duruyor ve ona sahip çıkıyor.

Devlet beye saldırmaya yeltenmekle ağababalarınıza yarandığınızı düşünseniz de aziz Türk milleti nazarında çukurların en dibinde layık olduğunuz yeri buluyorsunuz.

O yüzden siz yalınıza biz yolumuza…

A.SAVAŞ ÇOLAK

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.