Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18°C
Gök Gürültülü

SEN BOZKURDU ÇAKAL MI SANDIN?

28.10.2015
A+
A-

Bozkurt alerjisi ve Türklük nefretiyle 13 yıl deviren AKP’li siyasiler ve AKP güdümündeki medya grupları 1 Kasım seçimlerinden tek başına iktidar çıkarmanın yolunu milliyetçi seçmenin oylarında arıyor.
Canlı bombalardan medet umacak kadar alçalmaları ve kan siyasetiyle iktidar gücünü pekiştirme çabaları bu hatalı tez üzerinden şekilleniyor.
Ankara’daki canlı bomba saldırısından sonra oylarını artırdıklarını söylemeleri AKP’nin maskesini düşürüp kanlı yüzünü ifşa eden bir itiraf niteliğindeydi.
Davutoğlu her gün beş farklı yerde konuşma yapıyor. İstikşafi ortağı CHP’yi yarım ağızla eleştirdikten sonra MHP hakkında uzun uzun nutuklar atıp MHP’li kardeşlerinden(!) yalvar yakar oy istiyor.
Bir defa Türk milliyetçileri toplum içerisinde kültür düzeyi bakımından elit sayılabilecek bir tabakanın mensuplarıdır. Ahmet Davutoğlu bunu unutuyor.

Bir Türk milliyetçisine milliyetçilik şuuru kazandıran olgu Türk kavminin binlerce yılına mal olmuş müktesebatıdır. Sıradan bir Türk milliyetçisi bile Hun, Göktürk, Karahanlı, Selçuklu dendiğinde söyleyecek bir çift sözü ve bilgisi olan insandır.

 
Binlerce yıllık Türk tarihinden feyiz alan ve tarihi hafızasında yaşatan bu seçkin neferlerden 13 yıllık AKP iktidarının ihanet, yalan ve talanlarını unutmalarını ve AKP’ye rey vermelerini beklemek klişe bir tabirle aç tavuğun kendisini buğday ambarında sanmasıdır.

 

Hem, Ahmet Davutoğlu’na sormak gerekir:
“İnsanlar konuşa konuşa, hayvanlar tokuşa tokuşa anlaşır. Biz tokuşa tokuşa anlaşan bir gençlik istemiyoruz” diyen sizler değil miydiniz?

“Sayın Bahçeli sen bozkurtlarla mı dolaşıyorsun? Bozkurtların sana hayırlı olsun. Ben bozkurtla dolaşmıyorum, ben eşrefi mahluk olan insanlarla dolaşıyorum.” diyen sizler değil miydiniz?
Tayyip Erdoğan’ın katıldığı tablet dağıtım töreninde, bozkurt işareti yapan ortaokul öğrencisini polis ablukasına alan sizler değil miydiniz?
Tayyip Erdoğan’ın seçim otobüsü geçerken bozkurt işareti yapan MHP’li Seher Kayıhan’ı gözaltına alan sizler değil miydiniz?
Ülkücülere “Fatiha bilmez, ırkçı, kovboy, kandan beslenenler” diyen sizler değil miydiniz?
“Bazen MHP binalarının önünden geçerken bana işaret yapıyorlar, kendi işaretleri var ya. Ey arkadaşlar, Trabzon’da Araklı’da milliyetçilik yapmak kolay. Arkadaş, sen burada bana milliyetçilik yapacağına git Diyarbakır’da yap o işareti de delikanlılığını göreyim senin.” diyen sizler değil miydiniz?
“Milliyetçiliği ayaklar altına aldık” “Bana Türklükle gelmeyin” “Şimdi Milliyetçilikle hesaplaşma vakti” diyen sizler değil miydiniz?
Şimdi ne oldu da yıllardır en ağır hakaretleri ettiğiniz milliyetçi seçmenden medet umuyorsunuz?
***
Gerçekten de Davutoğlu ve AKP’liler acınacak hale düşmüştür. Bağırıp çağırmaları ve saldırganlaşmaları köşeye sıkışan yırtıcının can havliyle yaptığı son hamle, son çırpınıştır.
Şeyh Edebali’nin Osman Gazi’ye verdiği “zengin iken fakir düşene acı” öğüdü AKP’nin içler acısı halinde mana derinliği bulmaktadır.
Oy yönünden zenginken tepeden baktığı, hakir gördüğü, en aşağılık lakaplarla ve en çirkin sözlerle yerin dibine batırdığı Türk milliyetçilerinin oylarına muhtaç hale geldiler. Ama nafile!
Çünkü bir Türk milliyetçisi için AKP binlerce yıllık Türk tarihinin kazanımlarını hiç eden mendebur bir oy avcısıdır. AKP’ye oy vermekle manda ve himayeye evet demek arasındaki tek fark zamansal ve mekânsal kavramlarla açıklanabilir.
Davutoğlu ve beraberindekiler 1 Kasım seçimlerinde sükûtu hayale uğrayacaktır. Türk milliyetçilerinin adresi bellidir. Acaba Davutoğlu hür iradeli bozkurtları çakma ocakların kurt postuna sinmiş çakallarıyla mı karıştırıyor?
Bahadır Çoban

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.