Şemsiyeden fitne yaratmaya kadar düştüler

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
16.01.2021
A+
A-

“İhtiyarın biri yolda bir avcı görür. Avcı omzunda tüfeğinin yanı sıra ellerinde ucu çatallı demirden yapılmış bir alet, bir ağ, bir de torbada tezek taşıyor. Hani o yakıt olarak kullanılan hayvan pisliği. Bir de köpeği vardır avcının. İhtiyar, avcıyı böyle teçhizatlı görünce, ‘Oğlum, bu tüfeği anladık onunla atarsın vurursun. Bu köpek ne işe yarıyor?’ diye soruyor. Avcı da ‘Av uzak bir yere düşer, uçuruma falan düşer, köpekte gider onu alır’ der. ‘Peki, bu demir çubuk ne işe yarar?’ sorusunu soruyor ihtiyar. Avcı ‘Av mağara gibi ince bir yere girerse, o demiri sokar ve kancasıyla çıkartırız’ açıklamasını yapar. İhtiyar ‘Peki oğlum, bu tezek ne için?’ diye sorunca avcı şu yanıtı verir: Bazen av girdiği yerden çıkmaz ve tezeği yakar tütsü gibi dumanını veririz mağaranın içine, öyle çıkarırız. İhtiyar yine sorar: Tamam onu da anladık şu ağ ne işe yarar? Avcı, ‘Bunu da dışarı çıkınca üzerine atarsın, hiç kımıldayamaz’ der. İhtiyar bunu duyunca ‘E oğul, Allah kimseyi senin eline düşürmesin’ karşılığını verir.” Şemsiyeden fitne yaratmaya kadar düştüler

Bu fıkrayı niye mi anlattım?

          Türkiye’deki ruh sağlığını yitirmiş muhalefet medyasını tarif etmek için… Allah kimseyi bunların eline düşürmesin. Bunlardaki fitne, fesat, senaryo yazma, olayları saptırma, hayal dünyasından uydurma dünyadaki başka bir medya kuruluşunda yoktur.

          Aksaray oyun havasında diyor ya: “Dedikodu sendedir, ara bozmak sendedir. Ayaklı gazete gibisin, tüm haberler sendedir.

Bunların hâli de aynı bu şekildedir.

          Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan, MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin evini geçtiğimiz haftalarda ikinci kez ziyaret etti. Her iki ev ziyaretindeki görüntüler oldukça sıcak ve samimi manzara yaratmıştı.

          Bu manzaralar elbette hükümeti devirmek için her yolu deneyen muhalefet medyasını rahatsız etti. Rahatsızlıklarını tatmin edecek hiçbir şey bulamadılar. En son buldukları da Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin evinden vedalaşıp makam arabasına doğru yürürken, korumasının ona tuttuğu şemsiye üzerinden haber yapmak oldu. Neymiş Devlet Bahçeli’ye şemsiye tutan olmamış, ıslandığına dair görüntüler MHP’lileri çok kızdırmış. Bu ruh hastası sol yandaş ve yancı medya aynen bunları yazdı.

Mesela bu başlıklardan bazıları şunlar:

“Devlet Bahçeli’nin o hali MHP’lileri kızdırdı!” (Milli gazete)

“İşte Cumhur İttifakı: Küçük ortağa Şemsiye yok!” (Yurt gazetesi)

“Devlet Bahçeli’nin fotoğrafı MHP’lileri kızdırdı!” (Gerçek Gündem)

“Devlet Bahçeli’nin Erdoğan’ın arkasından yürüdüğü fotoğrafı MHP’lileri çok kızdırdı.” (Günboyu gazetesi)

          Medyada çok şapşallık gördüm de, bu kadarına pes… Şemsiyeden Cumhur İttifakı arasında fitne yaratmaya çalışıyorlar ve bu durumu da hayali MHP’lilere dayandırarak haberleştiriyorlar. Allah göz vermiş görmüyorlar, kulak vermiş duymuyorlar, akıl vermiş idrak etmiyorlar.

          Tek yapabildikleri o yarım zekâ düzeyleriyle nasıl fitne üretiriz, nasıl fesat yaratırız olmaktadır.

Bak yandaş sol ve yancı medya…

          Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan, MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi evinde ziyaret etmek için geldiğinde yağan yağmuru işaret ederek “rahmetle geldik” demiş, o anda Cumhurbaşkanı Erdoğan korumasından şemsiyeyi alıyor, kendine tutuyor. Karşısında bulunan MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’ye de Özel Kalem Müdürü Murat Çeliker şemsiye tutuyordu.

          Çıkışta da Cumhurbaşkanı Erdoğan nezaket örneği göstererek MHP Lideri Devlet Bahçeli ile evden çıkarken şemsiyeyi kendisi bizzat tutmuştu.

          MHP Lideri Devlet Bahçeli de kapıda vedalaştıktan sonra nezaket örneği göstererek yağan yağmurda Cumhurbaşkanı’nın makam aracına kadar eşlik etmiştir. Evden çıkma anında tek şemsiye kullanıldığı için, karşılamanın başındaki sahne olmamıştır. MHP Lideri yağan rahmeti de kendisine elbette mesele etmez. Çünkü biz çok şahit olduk. Yağmurlu havada miting yaparken “Vatandaşımız ıslanırken bizim palto ve şemsiye kullanmamız olmaz” diyerek geri çevirdiğini… Böyle bir nezaket anlayışı olan lidere hangi fitne ve fesadınız tutar ki?

          MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin evinden çıkarken şemsiyeyi tutan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı görmeyip, saniyelik şemsiyesiz kalınan anı sırf Cumhur İttifakı içine fitne salmak için kullananlar, inanın çukurdan da aşağı bir seviyededir. Hemen saniyeler sonra da zaten MHP Özel Kalem Müdür Yardımcı Muhammed Bilal Aydın fotoğrafta da görüldüğü gibi MHP Lideri’nin şemsiyesini tutmuştur.

          Cumhur İttifakı’na düşmanlıktan dolayı gözü dönmüş sol ve yancı medya için de bu manzaralar oldukça doğal olmaktadır.

          Bundan önce de neler yaptılar neler… Ama bu son yaptıkları zekâ seviyelerinin de yerlerde süründüğünü göstermiştir.

          Bu şemsiye haberi de gösterdi ki, bunlar Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli düşmanlığı ve Cumhur İttifakı’nı devirmek için her türlü kara propagandaya başvuracaklardır.

          Fıkradaki gibi Allah kimseyi bunların dedikodu, fitne, fesat kalemine düşürmesin… Çünkü aşağılık olmayı bunlar gibi kimse başaramaz. Muhalefete giren şemsiye bir türlü açılmıyor nedense?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.