DOLAR 5,9559
EURO 6,6553
ALTIN 289,3
BIST 113.684
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 8°C
Yağışlı

Seçimde Hile Olacak Mı?

11.03.2014
65
A+
A-

Yalçın Güzelhan
Ortalıkta dolaşan iddialara göre 30 mart yerel seçimlerinde ciddi bir hezimete uğrayacağını anlamış olan AKP, ümidini baş vurulacak olan hilelere bağlamış. Bu durumu destekleyen iddialardan birine göre: Yasemin Yenice isimli bir İBB çalışanı, 4 Aralık 2014 günü İstanbul’daki tüm ilçelerin numarataj birimlerine özel şifrelerle giriş yapılarak istenilen yerde yeni konut ve adresler eklene bilinen, İBB imar ve şehircilik daire başkanlığının bilgisayarını kullanarak, Sarıyer’de gerçekte olmayan 504 daireyi varmış gibi göstermiş. Daha sonrada 3. Boğaz köprüsünde çalışan işçiler burada oturuyorlarmış gibi gösterilerek seçmen yapılmış. Olayın intikal ettiği İstanbul Cumhuriyet savcılığı da olayla ilgili bir soruşturma başlatmış. Anlayacağınız seçimleri kaybetme korkusu içerisine girmiş olan AKP kendini bu durumdan kurtarabilecek her yolu mübah saymaya başlamış.

Peki AKP neden mi böyle bir yaklaşım içerisine girdi dersiniz? Bunun nedeni… iktidar saltanatı sona erdikten sonra Cumhuriyet tarihinin en büyük yolsuzluklarının faili olarak gideceklerini iyi bildikleri yüce divandan olan korkularıdır. Eğer ki böylesi bir korkuları olmasaydı… 12 yıl önce verdikleri dokunulmazlıkların kaldırılması sözlerinin gereğini çoktan yerine getirirlerdi. Bırakın 12 yıllık iktidar sürecindeki yolsuzluk iddialarını, sadece Tayyip Erdoğan’ın milletvekili olmadan önce içinde ” Kamu taşıma biletlerinde kalpazanlık, Görevi ihmal, Zimmet, Resmi evrakta sahtecilik ve cürüm işlemek için teşekkül oluşturmak” gibi suçları işlediği iddiaları ile açılmış yirmiye yakın dosyasının olduğunun hatırlanması bile, AKP’nin yargıdan neden korkarak onu ele geçirmeye çalıştığını ortaya koymaya yetiyor.

30 Mart öyle sıradan bir yerel seçim filan olmayacak. O Türkiye Cumhuriyeti ve Hukuk Devletinin geleceğinin oylanacağı bir gün olacak. Eğer millet bu seçimde AKP iktidarına ” HAYIR ” demezse , Türkiye TOTALİTER bir rejime adım da atmış olacak. Bu seçimi kayıp etmenin kendisi için sonunun başlangıcı olacağını iyi bilen AKP’nin, onu kazanmak için her yola baş vuracağı iddialar ortalıkta dolaştığından, başta siyasi partilerimiz başta olmak üzere, milletin her ferdi elinden geldiğince bu seçimin sürecine ve sandığına sahip çıkmak zorundadır. Peki gerçekten sandıkta hile olabilir mi diye sorulacak olursa, günah işleme özgürlüğünü savunan ve kendini yargının yerine koyan bir zihniyetin iktidar olduğu bir ülkede, hile dahil her şey olabilir derim. En iyisi bunun cevabını aşağıda hatırlatacaklarımı okuduktan sonra sizler verin derim.

2010 yılında referanduma sunulacak olan Anayasa paketi TBMM’de hazırlanırken AKP’nin evrakta sahtecilik suçu işlediği iddiası ortaya atılıyor. MHP grup başkanvekili Oktay Vural ” Bizim Meclis Başkanlığından aldığımız metinde tarafsız olması ve imzası olmaması gereken TBMM Başkanı M. Ali Şahin’in de imzası var. Ayrıca da Kısa süre önce AKP’den istifa etmiş olan Fevzi işbaşaranın da imzası üzeri daksille silinmiş olarak listede bulunuyor. Başkanlığa verilen ile komisyona giden listeler arasında farklar var. Bunlar daha önceden imzalatılmış. Burada milletvekillerinin imzası var ama iradeleri yok. Açığa atılmış imzaların üzerine Anayasa değişikliği eklenmiş” diyor. Gerçekten de listede hem İstifa etmiş İşbaşaran’ın daksillenmiş, hem de tarafsız olması gereken Şahin’in imzalarının olduğunun ortaya çıkması, iddiayı doğruluyor. Yani Hukukun üstünlüğünün daha etkin olacağı bir yönetimi sağlamak için Anayasa paketi hazırladığını söyleyen AKP, daha işin başında bir hukuksuzluk yaptığını kabul ederek, Paketi yeniden imzaya açıyor.

Tarih 14 Şubat 2007. TBMM’nin 63. Oturumunda yabancı doktorların Türkiye de çalışmasıyla ile ilgili yasa görüşülüyor. Oylama pusula yöntemi ile yapıldıktan sonra, CHP’li Kemal Anadol Meclis Başkan Vekili AKP’li Sadık Yakut’tan pusulaların tek, tek okunaraktan yoklama yapılmasını istiyor. Pusuladan ad okunarak yapılan yoklama sonucunda ise mecliste bulunmayan 39 AKP’li milletvekili adına sahte oyların kullanıldığı belirleniyor. Bir başka deyişle, AKP’nin Demokrasinin Namusu konumunda ki SANDIKTA dahi sahte oy kullandığı ortaya çıkıyor. O zamanda insan TBMM çatısı altındaki sandıkta bile hile yapabilen AKP için, aynı şeyi seçim sandığında neden yapmasın ki diye düşünüyor.

İşte Değerli okurlarım geçmişte yaşanan bu ve benzeri olaylar bizlere 30 Mart günü sandığa ciddiyetle sahip çıkmamızı salık veriyor. Ben hem sandığa giderek hem de ona sahip çıkarak, milletin bu sorumluluğunu fazlasıyla yerine getireceğine tüm kalbimle inanıyorum.

GÜNÜN SÖZÜ : 17 ARALIK OPERASYONU İNSANLARIN GÜNAH İŞLEME ÖZGÜRLÜĞÜNE BİR

DARBEDİR METİN KÜLÜNK AKP MİLLETVEKİLİ ( 5 Mart 2014 )

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.