Sayın İhsanoğlu’na Karşı Çıkan Akp’lilere Kızmayın

22.06.2014
A+
A-

Burak Özcan

Evet, yanlış duymadınız. AKP’lilere kızmayın… Neden mi?

Çünkü MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin “çatı aday” açıklamasını yaptığı 7 Mayıs tarihinden bugüne hepsinin kimyası bozuldu da ondan.

***

Ne demişti MHP Lideri? “Cumhurbaşkanı adayı Milliyetçi olacak, Muhafazakâr olacak ve Manevi değerleri taşıyacak. Bunlarla birlikte Laik biri olacak, Demokratik değerlere sahip olacak. Toplumun önüne böyle bir adayla çıkmak için herkese gideceğim.”

MHP Liderinin çatı aday önerisi ile MHP’nin yerel seçim çalışmalarına benzeyen “herkese gideceğim” açıklamasından korktular.

MHP Liderinin yerel seçimler öncesi uyguladığı ilçe ilçe mitingler ile seçim çalışmalarının sonucunda MHP’nin oylarını 2 milyon 300 bin arttırmış olması ve anlatılan kriterler karşısında hiçbir AKP’linin şansının olamayacağının korkusuyla başladılar saçmalamaya…

***

MHP-CHP “kirli ittifakı” dediler. Saçmalamalarına partiler bazında düşünerek devam ettiler. Aday MHP’li olursa, “ırkçı”, “kovboy”, “Fatiha bilmez”, CHP’li olursa, “dinsiz”, “imansız” deriz diye düşündüler. Birazda çatı adayın cinsiyetini düşündüler. Bayan aday olursa, “dinimizce caiz değil deriz” dediler.

7 Mayıs’tan beri rüyalarında gördükleri çatı aday hayaleti ile uykularından uyandıklarında ürettikleri her şey çatı adayın Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu olduğunun açıklanması ile bir anda çöp oldu.

Şimdi ise kafaları karma karışık. Karşılarında aslında kendilerinin bile karşı çıkamayacağı bir aday var. Ama bazıları yinede komplo teorisi üretmekte, sırf Başbakan’a yalakalık için “hüülooğğğ” sloganına benzer anlamsızlıkta da olsa Sayın İhsanoğlu’nun adaylığına karşı çıkmaktadır.

Nerde bir AKP’li görseniz önce bir sakin ol deyin. Oturtup bir bardak su içirin. Sonrada aşağıdaki maddeleri anlatın.

***

Üstün hizmet madalyalı biri ile Yahudi Cesaret Madalyalı birinin kıyaslanamayacağını…

Milleti 36 parçaya bölüp BOP Eşbaşkanıyım diyenle, vatansever ve millet kavramını bilen birinin bir olamayacağını…

Sayın İhsanoğlu’nun seçimi kazandıktan sonra herkesin Cumhurbaşkanı olacağını, balkonlardan cihan-ı aleme savaş ilan etmeyeceğini ve “çalıyor ama Müslüman” kavramından uzak olduğunu anlatın.

***

Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu’nun adaylığına anlamasız bir şekilde karşı çıkan bir grup daha var: “Ulusalcılar”

Her fırsatta Erdoğan’ın adaylığına karşı tüm partilerin birleşmesini savunurlardı. Fakat ne olduysa şimdi sürekli bir karalama çalışması içerisindeler. Dikkat edin bunu yapanlar nerden vuruyorlar? “CHP böyle birini aday gösteremez.”

Neden CHP’yi hedef alıyorlar hiç düşündünüz mü? Çünkü bu karalama kampanyasının içinde yer alan isimlerin birçoğu yerel seçimler öncesi CHP’den aday adayıydı. Hiç biri aday gösterilmedi.

CHP’ye vuranlar MHP’ye çamur atmada da eksik kalmıyor. Ne diyorlar? “MHP Ekmeleddin Beyin ismini Abdullah Gül’den aldı.”

***

Dün bu isimlerin birçoğu Ergenekon davasından tutukluydu. Yıllardır cezaevinde olan bu isimler AKP’nin çıkarmış olduğu bir torba yasadan faydalanıp serbest kaldılar.

Bu konu ile ilgili ne demişti bir TV programında Erdoğan: “Tahliyeleri bizim çıkardığımız torba yasa sayesinde oldu ama tahliye olanlar bundan dolayı bir teşekkür bile etmediler.”

Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu’na bu derece mesnetsiz bir şekilde karşı çıkmaları sizce de Erdoğan’a teşekkürlerini ve şükranlarını sunmaları anlamına gelmiyor mu?

Seçimlerin ilk turu 10 Ağustos’ta. Bu tarihi kadar aslında kimin kime hizmet ettiği ve bunu yaparken hangi maskenin ardına sığındığı ortaya çıkacak. Demedi demeyin.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.