Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 11°C
Rüzgarlı

Samanlık Artığı Ertuğrul

21.02.2013
69
A+
A-

KADİR TURAN

1970’li yıllardı. Komünist cenahta devlete karşı şiddetli bir direniş vardı. Ülkeyi SSCB’ye (Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği) peşkeş çekmek için her türlü illegal eylemlere baş vuruyorlardı. Silahlar susmuyor, insanlar kaçırılıyor, kurumlar bombalanıyor, eylemler alabildiğine sürüyordu. Sivil kesimbe komünistler devleti zaafa uğratmak için her türlü eylemi gerçekleştirmekten çekinmezken, silahlı kuvvetlerde de asker hazırlık yapıyordu. kendilerini” genç subaylar” diye isimlendiren marksist-leninist subaylar da ihtilal yapma hazırlıkları içindeydiler. Ülke çok zor bir badireden geçiyordu. İnsanları bir korku sarmıştı. Esnaf işe gitmeye cesaret edemez duruma gelmişti. Her ne kadar marksist-leninist güruh, bu hareketin bir halk hareketi olduğunu söylüyor idiyse de maalesef zarar gören sadece halktı. Bugün, millete kahraman diye yutturmaya çalışılan, başta Deniz Gezmiş olmak üzere bir çok isim, o dönemde, insan kaçırmak, gasp, soygun, ülkenin askerine polisini şehit etmek, halkın hayat hakkını gasp ve huzur bozmak gibi eylemlerin failleriydi.Ne bulundukları şehirde, ne de girdikleri cezaevlerinde huzur yoktu.

İşte o dönemlerden kalma teröristlerden biri de şimdi TBMM’inde maalesef ki milletvekili. BDP saflarında bulunuyor kendisi. Adı Ertuğrul, soyadı Kürkçü.

Bu kişi, yukarıda anlattıklarımdan biridir. Diyeceksiniz ki; “onca arkadaşı öldü veya öldürüldü de, bu kişi nasıl kurtuldu?”

Haklısınız. Nasıl kurtuldu acaba?

1971 yılında Tokat ili Niksar ilçesinin Kızıldere adlı bir köyü var. Bu köyün muhtarının evinde çöreklenen komünist teröristlerin yeri, güvenlik güçlerince tespit edilir. Asker operasyon başlatır. İçeridekiler, “teslim ol” çağrısına silahla karşılık verir ve çatışma başlar. Meydana gelen çatışmada tamamına yakını etkisiz hale getirilirken, biri yoktur. Askerler aramaya başlarlar. Evin samanlık kısmına giren asker, samanların içinden birini bulur. Alır ve götürür.

İşte bu şahıs, Ertuğrul Kürkçü dediğimiz şimdiki BDP’nin milletvekilidir.

Geçenlerde karadenize bölücü çıkartma yapma kararı alırlar ve faaliyete geçerler. Sinop’ta halkın yoğun tepkisiyle karşılaşırlar. Buna rapmen Samsun’a giderler. Orada da halkın tepkisiyle karşılaşırlar. Ve açıklama yaparlar:. Açıklamayı yapan da işte bu kişidir. Yani Ertuğrul kürkçü.

“Kalabalığın içinde kurt işareti yapanlar vardı! Ülkücüler gezimizi provoke etmek istedi…” vesaire vesaire.

Ey samanlık artığı Ertuğrul..!

Şimdi sen… İçişleri Bakanının Hakkari’ye gelmesinden dolayı provokatör dersin…

Sinop’ta karşılaştığın duruma provakasyon dersin ve ülkücüleri adres olarak gösterirsin.

Samsun’daki karşılamaya provokasyon dersin ve yine seni ve senin gibi zihniyeti bozuklara tepki gösteren halkı provokatörlükle itham edersin.

Yani sen ve senin gibiler sütten çıkmış ak kaşık, sizin karşınızdakiler devlet dahi olsa provokatör, faşist, illegal öyle mi..!?

Hadi efendi haydi… seni ancak samanlık paklar, samanlık artığı Ertuğrul..!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.