Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 26°C
Az Bulutlu

Sait Gönen: Ben De MHP Genel Başkan Adayıyım

13.12.2015
A+
A-

“ Sait Gönen: “Gelenekten gelmeyen, Ülkücü Hareketin teşkilat sistematiğinde yetişmemiş, Ülkücünün dokusunu ve hassasiyetlerini bilmeleri mümkün olmayan adı geçen adaylardan birisi MHP Genel Başkanı olursa Ülkücü Hareket’in Teşkilat Geleneği bozulur. Milliyetçi Hareket Partisi geçmişten bugüne vermiş olduğu mücadele ile bir markadır, adayların bu markaya ulaşmaları mümkün değildir.” „

Haberiniz sitesi imtiyaz sahibi Feridun Yıldız ile telefonla görüşen MHP eski Konya Milletvekili Prof. Dr. Sait Gönen, “Gelenekten gelmeyen, Ülkücü Hareketin teşkilat sistematiğinde yetişmemiş, Ülkücünün dokusunu ve hassasiyetlerini bilmeleri mümkün olmayan adı geçen adaylardan birisi MHP Genel Başkanı olursa Ülkücü Hareket’in Teşkilat Geleneği bozulur. Milliyetçi Hareket Partisi geçmişten bugüne vermiş olduğu mücadele ile bir markadır, adayların bu markaya ulaşmaları mümkün değildir. Ortak akıl Ülkücü Hareketin çizgisine uygun adayları ortaya çıkarmalıdır. Bunlardan birisi de benim” dedi.

Gönen dün de Konajans’a şu açıklamalar da bulunmuştu:

Eski Konya Milletvekili Prof. Dr. Sait Gönen’den çarpıcı bir açıklama geldi. “Türkiye’nin içeride ve dışarıda yaşadığı sorunları çözebilecek tek siyasi oluşum MHP ve ülkücü harekettir” diyen Gönen, 1 Kasım seçimlerinde yaşanan oy kaybının iyi araştırılması gerektiğini belirtti. Gönen “Konya’da 7 Haziran’da 51 bin oyu artan partimizin 1 Kasım’da neden 61 bin oy kaybı yaşadığı sorgulanmalıdır” dedi.

MHP’deki mevcut yapının ve yönetim anlayışının sürdürülebilir olmadığını vurgulayan Gönen açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Bu durum bütün ülkücüleri üzüyor. Yeni bir yol haritasını belirlemeye ihtiyacımız var. Parti tüzüğümüz maalesef antidemokratik. Biran önce tüzük kurultayına gidilmelidir. Ancak bu 18 yıldır genel başkanlığımızı yürüten Sayın Devlet Bahçeli’nin mihmandarlığında yapılmalıdır. Sürece bu şekilde yön verilmelidir. Bu hareket kendi dinamikleri içinde bir yapı oluşturmalıdır. Geleneğimizde olmayanların geleceğimizde de olmasını istemiyoruz.”

Açıklamasında isim vermeden genel başkanlık için ismi geçen adayları da eleştiren Gönen, dışarıdan siparişle MHP’nin yönetimine gelinemeyeceğini söyledi. Gönen “Adayların önünde, arkasında ve yanında değilim. Bir kez daha vurguluyorum. Bu hareket kendi dinamikleri içinden bir yapı oluşturmalıdır. MHP nin isimlere değil ortak aklı ortaya çıkaracak bir yapılanmaya İhtiyacı vardır. Çünkü MHP 47 yıllık ulu bir çınardır. MHP nin Türk Milleti nezdindeki değeri adayların hepsinden daha büyüktür. Bizler kırmadan, dökmeden, kardeşlik ve ülküdaşlık hukukumuza halel getirmeden töremizin ve geleneklerimizin gereğini yapacak olgunluktayız. Arayışımız ortak aklı ortaya çıkaracak bir yapıyı kurma arayışıdır. Bu yapıda eşitler arasında biri bir adım öne geçer ve MHP’yi de ülkeyi de bu ortak akıl yönetir. O noktada “Kim Var?” denildiğinde sağına soluna bakmadan ben varım diyebilecek sadece benim tanıdığım onlarca dava arkadaşımız var. Birimiz ortak aklın temsilcisi olarak bir adım öne geçer. Bunlar seçimli kongremiz sırasında gündeme gelir ve Medine’deki Hurma bahçelerinden ziyade Allah’ın rızasına talip olmayı kendilerine şiar edinmiş olan bu kutlu kadrolar o zaman gereğini yaparlar. Şu anda kimsenin selden kütük kapar gibi delegelerimizi ayrıştırma girişimine seyirci de kalamayız. Dün ocaklarımızın, ilçe ve İl teşkilatlarımızın tozunu yutmayanlar, yolunu bilmeyenler, MHP’de politikaya Milletvekili sıfatıyla başlayanlara da tabiki iktidar olacaksak ihtiyacımız var ama Genel Başkanlık Makamında değil. Biz partimize Teknik Direktör aramıyoruz. Dışarıdan hiç kimse MHP’ye yön veremez” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.