Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Gök Gürültülü

SAĞLIK ÇALIŞANINA ŞİDDET ARTIK RAYDAN ÇIKMIŞ BİR FELAKETTİR

14.01.2019
A+
A-

Sağlık da şiddet artık haddini çoktan aşmıştır. Bu şiddetin alçaklığı ayyuka çıktı ama halen bu konuda kökten çözümler mevcut değil. Sağlık Çalışanlarına yapılan bu şiddetin ardı arkası kesilmeden her gün bir yenisi eklenmekte. Doktorundan Hemşiresine kadar bütün meslektaşlarımıza yapılan bu pervasız alçak girişimlerin sonu yokmu !

Sağlık çalışanlarına zaten sözde sendikal çalışma adıyla mobbing denilen alçak tehditler ve sözel şiddet uygulanmakta yetmediği gibi bir de farklı güruhlar tarafından şiddet uygulanmakta. Ne yapsın bu çalışanlar ? Artık bizlerde savunma teknikleri dersine mi gidelim !Artık uzak yakın her ne kadar savunma sistemi varsa o mu öğrenilsin. Artık muharebe sahasına mı dönsün ? Olmaz böyle çözüm yolu olmaz ! Böyle şiddetin önünde durulmaz. Liyakatsizlik başını aldı gidiyor. Etik desen zaten onların literatüründe mevcut değil. Peki ne yapsın gecesini gündüzüne katan sağlık çalışanları. Sağlık Bakanlığı bu husus hakkında radikal çözümler getirmelidir. İnsanlığın nefesi ve kurtarıcısı olan Sağlık çalışanlarına karşı bu çirkin tutum ivedilikle hallolmalıdır.

SAĞLIK SEN NE YAPIYOR ?

Sağlık çalışanlarına yapılan bu Şiddet hususunda Türk Sağlık Sen olarak her daim tavrımızı fiiliyatımızla bildirmeye devam ediyoruz. Lakin ne acıdır ki Yetkili Sendika olan Memur Sen e bağlı Eskişehir Sağlık Sen de sorumlu olan Sendikacı yanındaki ekibi ile beraber yoğun bakıma sendikal çalışma içim girmek istiyor. Akabinde doktorumuzun şu an yoğun bakıma girişin mümkün olmadığını söylemesine karşı zorla girerek yapılan tehdit konuşmaları ve doktorumuza karşı bağırmaları neticesinde doktorumuz bayılmıştır.

Hayırdır Sağlık Sen yöneticileri sizler Ali kıran baş kesen misiniz ? Sendikal çalışmalarınızı kabadayılık ile yapıyorsunuz. Sizin sendikacılık anlayışınızda kabadayılık mı hakim. Böyle mi temsil edeceksiniz sağlık çalışanlarını ? Bir de meydanlar da şiddet için açıklama mı yapıyorsunuz?  Şiddetin çözümü için çabalayan bizleriz bizzat uygulayan da sizlersiniz. Bu nasıl bir harekettir. Sağlıkçının sözde yanındayız vaatleri ile sendikal çalışma yapanlar sağlık çalışanının gayrı bunalıma girdiği bu şiddet olgusunu bizzat kendilerinden uyguluyor. Sendikacılık tüzük ve ahlakında ikna etme istemi vardır. Çalışmalar anlatılır gerekli hususu çalışan uygun görürse üye olur ya da olmaz. Ama şimdi zorla yoğun bakıma girmeler zorla ayrı bir tutum sergilemeler bunlar etik olmayan ahlaki sınırları aşılan hususlardır. Bu uygulama ve bu sistem kesinlikle kabul edilemez gerekli sendikacılar hakkında hukuki işlemler yapılmalı bunun takibatı yapılmalıdır. Toplu sözleşeme masasında memuru satanlar her hakkı ayaklarının altında kendi koltukları işin peşkeş çekenler şimdide Sağlık Çalışanlarına karşı “Zorla Birimlere girme ve tehdit etme” faaliyetleri uyguluyorlar.

Artık sağlık çalışanları gerekli tepkiyi göstermelidir. Birlikte dirilik var birlikte rahmet var hep beraber Sağlık Sene olan üyeler istifalarını gerekli merciilere sunarak Şiddetin yanında olan Memur Sen’e bu yapılmalıdır. Sağlık çalışanlarından aldıkları güçle yetkili olan gelip o yetkiyi çalışana uygulayamaz ! BİZ BUNA MÜSAADE ETMEYİZ.

Türk Sağlık Sen olarak karış karış Vatan toprağının her bölgesinde sendikal çalışma yaparken Allah Vatan Millet yolunda bu mücadeleyi verirken  her türlü haksızlığa karşı mücadelemizi sürdürmeye devam etmekten asla yılmayacağız Yıkılmayacağız..!

Sendikacılık kişinin hakkını hukukunu savunmak ; Hakkı tutup kaldırmaktır. Ölçüsüz ve nizamsız bir şekilde meydanlarda etik olmayan  halleri sergilemek değildir. Sendikacılık koltuklar da hükümranlık sürmek değildir. İmza attıkları toplu sözleşmeden şimdi bihaber gibi davranmaya başlayıp Tweetler ayan Memur Sen Genel Başkanı Ali YALÇIN o sözleşme masasında kendisinin oturduğunu unuttu mu ? BİZ UNUTMADIK!

Sağlık çalışanını şiddeti her zaman kınıyorum. Hele hele bu fiili yapan Memur Sen’e bağlı Sağlık Sen’i şiddetle kınıyorum. Sağlık çalışanları sizin etiklikten ahlaktan yoksun olan Sendikacılığınıza ihtiyacı yoktur.

Tüm sağlık çalışanlarını bu yapılan tutumlara karşı tepkiye davet ediyorum. Sağlık çalışanları topyekûn hareket etmelidir aksi halde koltuklardaki hükümranların haksız tutumları durmayacaktır.

 Türkiye Kamu Sen olarak her daim alanlara hakimiz. Sendikacılık alanlarda yiğitce usulünce mücadele etmektir.

ERTUĞRUL SUBAŞI

TÜRK SAĞLIK SEN BİTLİS

İŞ YERİ TEMSİLCİSİ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.