Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Parçalı Bulutlu

Saatiniz Kaç?

16.07.2014
A+
A-

Fikri Atılbaz

Bir insan için en kötü şey yaptıklarından ötürü insan içine çıkamamak olsa gerek. Bu dayanılmaz bir şey. Düşünsenize tanınmamak için dualar ediyorsunuz. Aman biri bana bir şey sormasın diye bakıyorsunuz. Düne kadar yanınızdan ayrılmayan yalakalar bile sizi terk etmiş, ne kadar acı verici bir olay. Hadi adam yüzsüzlük yapıp, her şeye rağmen insan içine çıkıyorsa karşılaşacağı tepkilere de hazır olmalı.

Düşünsenize yolda yürüyorsunuz, mahalle arasında, en kalabalık caddede, plajda, bir ses duyuyorsunuz, ‘Hırsız var’ diye, insanlar gayri ihtiyari tapeleri yayınlananlardan hangisi oradan geçiyor diye gözleriyle aramaya başlıyor. Belki gerçekten biri orada bir şey çaldı. Ancak insanın ilk aklına gelen Türk milletini soyanlar oluyor.

Gerçektende o Türk milletini soyanlardan, amk diyenlerden biri geçiyorsa pandomim kopuyor. Bağrış çağrış, itiş kakış, derken korumalar devreye giriyor. Yakaladıkları genci darp ediyor. Ve hırsız denilenler şişine şişine yoluna devam ediyor. Nasıl olsa minareyi çalanlar kılıfını da hazırladıkları için, vatandaşlar yedikleri dayakla, işittikleri küfürle kalıyorlar.

Eskiden toplum tarafından bazı insanlara ikiyüzlü denirdi, bu devirde ne ikisi, ne dördü çık çıkabildiğin kadar, çok yüzlülük arttı. Lakin AKP döneminin getirdiği en acı şeylerden biri ‘yüzsüzlük’ oldu. Bitti denilen veremin hortlaması gibi, bizde öyle insan yoktur derken, yüzsüzlük çığ gibi büyüdü. Öyle insanlar türedi ki, hakikatten yüzüne tükürülse utanmayacak insanlar…

Allah’ı, Peygamberi, Kuranı bilmeyen insanlar türedi… Bilse de kale almayan insanlar türedi… Kutsallığı kendi şıhlarına, şeyhlerine, hocalarına atfeden insanlar türedi. Allahın ayetleriyle dalga geçip hala olmaması gereken makamlarda oturan insanlar türedi. Bir makara zihniyetidir gidiyor. Anlaşılan bu makaracılar Türk milletine sardı ve şimdilik işleri yolunda.

Bu zihniyet İslam’a uymasa da, Türk milletini kendine uydurmayı başarıyor. Hem Türklüğü inkar edecekler, hem de kendilerini Türk’e sevdirecekler. Olan bu. nasıl ki İslam’ı yalan yanlış yorumlarla çarpıtmaya çalışanlar, değer görüyorsa, bu işte öyle bir şey olsa gerek.

İsrail’den söz ederken lanetlenmiş millet diyeceksin, İsrail’in kolundan çıkmayacaksın. Zahiri olarak bağıracaksın, görünmeyen ilişkiler ağı içerisinde olacaksın. Vay be diyemeden edemiyor insan. Vay ki ne vay… Ümmetim de ümmetim diyeceksin, sonrada ümmeti paramparça yapmak için elinden geleni ardına koymayacaksın. Mezhep çatışması çok kötü diyeceksin; fakat mezheplerin bazıların destekleyeceksin.

Türk milleti yok diyeceksin; ama etnik yaygaraya son sürat devam edeceksin. Kabilecilik yapacak, aşiretçilik oynayacaksın. Bunların hepsini ümmet adı altında kabul edip toplayacaksın. Lakin bu parçaları millet içinde toplayamayız diyeceksin. Parlatabildiğini parlatıp Kürtçülük yapacaksın, ırkçı olacaksın, sonra Türk Milliyetçiliğini ayaklar altına alacaksınız. Yok böyle bir anlayış.

Kimsenin kökeni millet milletine, ümmete dayanmıyor. Herkesin bir adı, sanı, kökü, tarihi geçmişi var. Bu bireysel olarak da böyle, millet olarak da böyle. Kalkacaklar yüzsüzlüklerinin boyutunu yükseltip, Türk diye bir ırk yok diyecekler. Türkler olmasaydı tarihin sayfaları bomboş kalırdı denecek, onlar böylesi bir Türk milletini yok farz edecekler. Türk’ü inkar edecekler, BOP’u kendi oluşturdukları siyasi ümmete dahil edecekler. Yahudileri kendilerine veli tayin edecekler. Adına da İbrahimi dinlerin kardeşliği diyecekler.

Allah bunları ıslah etsin! Şirk batağında daha fazla debelendirmesin. Ha ne diyorduk. İnsanlıktan, çok yüzlülükten söz ediyorduk. Hatırlarsanız tapelerden sonra bazı bakanlar görevlerinden istemeyerek de olsa ayrıldılar. Haklarında fezlekeler veridi. TBMM’de Komisyon kurulmasına karar verildi. AKP, bu işlerin üstü örtülsün, fezlekeler okunmasın diye Komisyona hala üye vermedi. Fezlekeler savcılara geri gönderilmiş.

İşte bu bakanlarda biri geçenlerde ailesiyle lüks bir restorana yemeğe gitmiş. Birkaç genç bu ünlü şahsı görünce masaya yanaşmış, -İyi akşamlar Zafer Bey, saatiniz kaç? Demiş. Zafer Bey latifeyi anlamamış olacak ki saatin kaç olduğunu söylemiş. Çocuklar masadan ayrılırken aralarında gülüşünce, Zafer Bey ve mahdumları uyanmış ve sonrası malumunuz…

Ülkeyi bu hale getirenler utansın diyeceğim; ancak bunlar, Allah’tan korkmuyorlar ki kuldan utansınlar!

Sağlıcakla kalın!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.