Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 27°C
Gök Gürültülü

RUHİ KILIÇKIRAN’DAN FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU’NA ÜLKÜCÜ HAREKET

20.02.2020
A+
A-

Kan düşerken toprağa; her damlada, her zerrede filizlenen Türk İslam Ruhu, her karışta yücelen mücadele aşkı, her yıkımda bin dirilişin şahlanışı ve nihayetinde ; Bir Ölür, Bin Diriliriz naraları.

İşte Ülkücü Hareketin, kitaplara, kelamlara, sığmayan o yüce şanlı mazisi. Kanımız aksada, Zafer İslam’ındır! Kararlılık ve teslimiyeti ile kutsal vatan toprağına Kızıl Çizmeler basmasın! kaygı ve endişesi ile gönüllerin bir attığı bir tablo. Öyle bir tablo ki toprağa düşen ilk kan Ruhi Kılıçkıran ile başlayan, Ankara site yurdunda Kızıl Kevaşelerin, Marksist hainlerin kurşunu ile şehadete koşan Ruhi ağabey. Bağrı yanık, yalın ayak olan, imanlı Anadolu çocuklarının yüreklerindeki o muhteşem vuruşu vücut bulduğu Ruhi Kılıçkıran. Her dem yeniden doğarız! Bizden kim usanası! Şiarı ile birleşmiş o adanmışlar kafilesi.

Cereyan eden Kızıl oyunlar ve bu oyunları Ülkücülerin başına örmeye çalışan veledi zinalar. Her yanından kan akarken yurdun, bıkmak bilmeden haykıran o yüce gönüllü Ülkücüler. Yolumuz Ehli Sünnet yoludur diyerek “Bir elime Güneş’i, bir elime Ay’ı verseniz vallahi davamdan Vazgeçmem! “ diyen Şanlı Peygamberimiz Hz. Muhammed’in  (sav) düsturu ile yumrukları ile göğü delen Ülkücüler. Ne çilelere talip oldunuz. Süleyman Özmen’in o kanlı gömleği, Yusuf İmamoğlu’nun otuz beş kuruşu, Özmen’in kanlı gömleğini saklayan; kendisinin ciğerleri, bisiklet pompası ile patlatılan Ertuğrul Dursun Önkuzu. Her günü acılar ile yoğrulan, her günü kan gölüne dönen, her günü feryatların karıştığı, her günü saldırıp dönmemeyi arzu edenlerin, her günü anaların göz yaşları ile Vatan sağ olsun dedikleri Ülkücü Hareket.

Sosyalist ve Komünistlerin darbe hevesleri ile sırnaştıkları yerler. Ve bu alçak sırnaşma ile süregelen Ülkücü Kıyımı. Ve o dillerde ki acılı altmış sekiz kuşağı. Bu sancılı sürecin cefasını çeken Ülkücü Gençlik vatan oldu. Bu uğurda Ülkücü Harekat Komünizme set oldu. Bu dava uğruna Ülkücü Harekat can verdi, kan verdi, kırıldı ama eğilmedi. Materyalist düzenin uşaklığını yapan, bir yandan Emperyalizme kahrolsun diyen, diğer yandan Komünizm donkişotluğu yapan, Komünistlerin ellerinde kimi zaman kurşun yağmuruna tutulan, kimi zaman kahpe saldırılar ile iftiralar atılan o kutsal mücahitler Ülkücüler.

1944 de Ülkücüler, 1960 da Ülkücüler, 1980 de Ülkücüler, 2016 da yine Ülkücüler ve ebediyen Ülkücüler. Ülkücünün varlığı ile kendilerini teminata alan kimsesiz dalkavuklar Ülkücülüğü ve Ülkücüleri idrak edemezler. Biz usanmadan anlatmaya ve yaşantımızla yaşatmaya devam edeceğiz. Ülkücü Hareket, bu diyarın sigortası, bu aşkın sahipleridir.

Darağacında can veren Ülkücüler, asra Türk İslam Mührünü çakan Ülkücüler. Usanmadan kavgalarda dirilen Ülkücüler. Tehlike anında değil, her vakit göğsünü geren o yiğit Ülkücüler. Kadını ile erkeği ile topyekun bir harekatın Yığınların karşısında Millet olma şuuru ile hareket eden Ülkücüler..!

Madde değil, mana ile yoğrulan; paklığın özü Ülkücüler.. Geçmişi sadece anmak değil anlamak bizlere lazımdır. Sadece vefat yıldönümünde, sosyal medyadan haykırmak da değil. Ahde Vefa Ülkücü Hareketin özü ise; Ki hamdolsun öyle. O vakit Ahde Vefa gereği ne ise yapılmalı.

Ruhi Kılıçkıran Ağabeyin den devraldığı sancağı; İzmir burçlarınsa dalgalandıran ; Mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz diyen Fırat olup taşan, önüne gelen bütün engelleri yerle yeksan eden Bir Yusuf yüzlüm var Fırat Yılmaz Çakıroğlu. Onun da resmi ağabeylerinin yanına asıldı. Onunda destanı aynı ağabeylerinin destanı gibiydi. PKK sevici, Komünist sevici idareciler evvelinde nasıl vardı ise, o vakit de vardı. Aynı tezgahı yeniden  kurdular.

Bayrak yere düşer iken, seyretmeyen Fırat; Yılmaz bir neferdi. Çakır gözleriyle, Atam Kürşad gibi akın etti zalimlerin üstüne. Hani Önkuzu şehit olduğunda, olay yerine ambulans girmesine müsaade etmeyenler vardı, işte aynı şekilde Fırat Yılmaz Çakıroğlu’ bıçaklandığında olay yerine aynı şekilde ambulans girmesine müsaade edilmedi. Ruhun şad olsun Fırat Yılmaz Çakıroğlu. Mücadelen, Kavgan, onurumuz ve şerefimizdir. Bu sancak düşmez yere ölmedikçe son kuzu!

Ülkücü Hareket, kutsal vatan toprağı için her zaman cefa çekmiş. Her vakit fedakarlık etmiştir. Her zaman çileyi şerbet bilenler hilal bıyıklı Ülkücüler olmuştur. Dünden bugüne Ülkücü Hareketin evveline baktığımız zaman, acılarla, feryatlarla lakin; Yılmadan, Yıkılmadan yüksek bir vazife şuuru ile hareket eden Ülkücüler iyi ki var.

Şimdi Ruhi Kılıçkıran dan, Fırat Yılmaz Çakıroğlu’na Türk İslam Ülküsü için, bu vatan için, Yüce Türk Milleti için can veren yiğitlerin, Can veren anaların haklarını nasıl öderiz. Sadece dillerde birer slogan mıdır? Yoksa yolumuzu aydınlatan meşalemiz midir? Anma vakitlerinde sosyal medyadan paylaşımlar yapılan gündem konusu mudur? Birileri paylaşmış bende paylaşayım demek midir? Dalkavukluk ve riyakarlık Ülkücü Hareketin düşmanı olan iki sinsi düşüncedir. Onların yüzü suyu hürmetine ayakta durduğumuz bir dönemde, Rabbim onları bizlere şefaatçi eylesin inşallah.

ALLAH TÜRK’Ü KORUSUN VE YÜCELTSİN

Ruhlarına El Fatiha.

ERTUĞRUL SUBAŞI

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.