Rize Merkez İlçeden İttifak Ruhuna Zarar Verenlere Tepki

Rize Merkez İlçeden İttifak Ruhuna Zarar Verenlere Tepki
27.06.2018
A+
A-

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanı Bülent KAYA KÜÇÜKÇAYIR’DAN ALINAN 186 OY SONRASI CUMHUR İTTİFAKINA SAHİP ÇIKAN 186 SEÇMENE sosyal medya hesabından “ÇAKAL”ifadesi kullanan AKP MERKEZ İLÇE YÖNETİCİSİNE tepki gösterdi:

24 haziran seçimlerinde Rize Küçükçayır(Andon) köyünde Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan 500 oy almış vekillikte ise AK Parti 341 MHP 186 oy almıştır.

Ak Parti merkez ilçe yöneticisi Osman Delal adlı şahıs seçimden sonra MHP’nin aldığı oyu hazmedemeyip 186 kişi için çakal ifadesi kullanmıştır. Bu profili düşük yönetici şunu bile idrak edememiştir. Bu 186 kişi Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a da oy vermiştir. 341 olan AK Parti oyu ve çakal dediği insanlarla beraber 500 oy alınmıştır.

AK Parti il başkanına ilçe başkanına ve yönetimine gerekli bildirimler teşkilatımız tarafından yapılmış ve bu şahsın yukarıda vatan için kurulan İTTİFAKA yerelde zarar verdiği söylenmiş gereğinin yapılmasını talep etmiştik.Sadece Andon değil civar köylere ve tüm Rize’ye dalga dalga yayılan tepki neticesinde şahsın disipline verilmesi ve istifasının istenmesinin herkes tarafından istendiği belirtilmiştir. Bu saate kadar henüz bir açıklama yapılmamıştır. 29.06.2018 cuma günü saat 20.00 a kadar gereken yapılmaz ise, Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatlarımızın, Andon’un AK Partiye’de oy vermiş değerli seçmenleri, civar köyler ve tüm Rize nin katılacağı protesto eylemlerine, savcılığa suç duyurusuna, Cumhurbaşkanlığı makamına, bu olayın taşıyacağından kimsenin şüphesi olmasın. Bizim şaka yapmadığımızı herkes görecek.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’a ve MHP ye oy vermiş insanlara çakal diyen AKP yöneticisini yerel siyasette istemiyoruz. Savunmasında köyden birkaç kişinin kendini tahrik ettiğini ona yazılar yazdığını belirten, güya özür mesajı yayınlayan bu şahsın özrü kabahatinden beter olmuştur. Bu şahıs eleştiri kabul edemeyecek ise düzgün cevaplar veremeyecek ise neden siyaset yapıyor.

Ak Parti teşkilatı eğer cumhur ittifakına sahip çıkacaksa Rize’de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan a ve ittifak ortağı MHP ye oy veren 186 seçmene çakal diyen için gereğini yapmalıdır. Geçmişte beni tahrik ettiler diyen bu şahsın 2002 seçimlerinde ak Parti bayrakları asanlara neler dediğini tüm köy ahalisi de bilmektedir. İşin içinden bu 186 kişi içinde geçmişte tepki olarak yok oraya oy verdi buraya oy verdi açıklaması yaparak çıkacağını zannetmesin, Bu insanlar çalışmalar neticesinde Cumhurbaşkanımıza ve Cumhur ittifakına oy vermiştir. Rize kamuoyu Ak Parti teşkilatının gereğini yapmasını beklemektedir.
Vatan için Millet için kurulan ittifaka yereldeki şahısların zarar vermesini engellemek ittifak partisi teşkilatların olmazsa olmazıdır.
SAYGILARIMLA

Bülent KAYA
MHP RİZE MERKEZ İLÇE BAŞKANI

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.