DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 11°C
Sağanak Yağışlı

Rasim Ozan Kütahyalı’yı Kovsanıza !

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
28.04.2015
106
A+
A-

Seçim yaklaşıyor ya, yine Recep Tayyip Erdoğan merkezli milli kahraman pozları artmaya başladı. 1915 olaylarının yıldönümü olunca önümüzdeki seçimin önemine binaen sanki Ermeni çetelerine karşı mücadele veren kahramanlar gibi ABD’ye, Almanya’ya, Fransa’ya, Rusya’ya ve diğer soykırım iddiasında bulunanlara karşı esip gürlüyorlar.

Dışişleri Bakanlığı, ABD’ye “ABD Başkanı Obama’nın 23 Nisan 2015 tarihinde yaptığı açıklamanın Türkler ile Ermenilerin ortak tarihlerinin acılı bölümünü adil bir hafıza temelinde değerlendirmekten çok uzak olduğunu üzüntüyle not ettik.” açıklamasını, Almanya’ya “Türk halkı, Almanya Cumhurbaşkanı Gauck’un bu ifadelerini unutmayacak ve affetmeyecektir” açıklamasını, Fransa’ya “Fransa’nın bu haksız ve tarafgir tutumu Türkiye tarafından reddedilmekte ve kınanmaktadır” açıklamasını yaptı.

Recep Tayyip Erdoğan’da “Ermeni iftirasına destek veren ülkeleri önce kendi tarihlerindeki lekeleri bir bir temizlemeye davet ediyorum.” açıklamasını yaparak bu işlerin organizatörü olduğunu göstermiştir.
Şimdi bu tepki gösterdikleri ülkelerin başkanları çıkıp “Bizi kınıyor, bize tepki gösteriyorsunuz da, sizin bizden farklı düşünmediğinizi 13 yıldır görüyoruz” derseler ne cevap vereceksiniz?

Bugün Ermeni lobisine mücadele veriyor gibi davranışlar sergileyen Recep Tayyip Erdoğan 2014 yılında Ermeniler’den özür dilemiş miydi?
Yayınlandığı “Kadim ve eşsiz bir coğrafyanın benzer gelenek ve göreneklere sahip halklarının, geçmişlerini olgunlukla konuşabileceklerine, kayıplarını kendilerine yakışır yöntemlerle ve birlikte anacaklarına dair umut ve inançla, 20. yüzyılın başındaki koşullarda hayatlarını kaybeden Ermenilerin huzur içinde yatmalarını diliyor, torunlarına taziyelerimizi iletiyoruz.” Şeklindeki mesaj tüm dünyadaki Ermeni soykırımı iddiasında bulunanları memnun etmemiş miydi?
Recep Tayyip Erdoğan o mesaj içinde ayrıca “1915 olaylarına ilişkin farklı görüş ve düşüncelerin serbestçe ifade edilmesi; çoğulcu bir bakış açısının, demokrasi kültürünün ve çağdaşlığın gereğidir.” İfadelerini kullanmamış mıydı? Şimdi bu tepkiler, kahramanlık pozları neyin nesidir Allah aşkına?
Dün Ermenilerden özür dileyip, onların torunlarına taziye iletenler bugün kime karşı, ne gösterisi yapıyorlar?
Recep Tayyip Erdoğan Ermeniler’den özür dilediğinde Fehmi Koru gibi yandaş yazarlar bile “Toplumun olaylara olan üzüntüsüne, devletin yıllarca umursamaz tavırlar sergilemesi konuyu Ermeniler açısından ulusal bir davaya ve Türkiye için de uluslararası bir soruna dönüştürdü” diyen Koru, “Dün yayınlanan türden bir “özür” mesajı çok görüldüğü için yıllardır her türlü siteme ve suçlamaya açık tuttuk kendimizi; Keşke çok daha önce böyle bir mesaj yayınlanabilseydi” türünden yazılar kaleme almıştı. Yandaş gazete ve televizyonlar “Ermeni Açılımı” diye adeta o zaman bayram ediyorlardı. Şimdi ise seçim öncesi Ermenilere ve soykırım iddiasında bulunanlara karşı vatansever rolünü oynuyorlar. Başrol oyuncusu da elbette Recep Tayyip Erdoğan’dır.
Her şey oy için…
Oy’un içinde oyun yani…
Ama bazı AKP yandaşı ve yalakası yazarlar var ki, bu oyunu bozacak kadar Ermenici olmayı başarabiliyorlar. Bunlardan birisi de “Artık kendimi kandıramıyorum. 1915’te bu topraklarda bir büyük facia, bir soykırım yaşandı. Bir insanlık suçu işlendi. Bu suç karşısında söylenecek her “Ama…” artık midemi bulandırıyor.” yazısını yazan Rasim Ozan Kütahyalı olmuştur.

Rasim Ozan Kütahyalı, Recep Tayyip Erdoğan’ın en sevdiği yazarların başında gelmektedir. Karşısına alıp program yaptığı kişidir. Rasim Ozan Kütahyalı aslında 2014 yılında Ermenilerden özür dileyen Recep Tayyip Erdoğan’ın izinden gitmektedir. Fakat bu yazıyı 7 Haziran öncesi yazdığı için adeta oyunu bozma girişimi olmuştur.
Ermeni çetelere karşı savaşan kahraman pozları(!) verildiği şu günlerde böyle bir yazının Erdoğan’ın ailesinin yönettiği Sabah’ta çıkması aslında maskeleri düşürmüştür.
Recep Tayyip Erdoğan yazarlara had bildirmeyi seven birisidir. Kahraman pozları(!) verdiği şu günlerde böyle bir yazı yayınlayan Rasim Ozan Kütahyalı’yı herhalde Sabah gazetesinden ve yandaş ekranlardan kovduracaktır?

Ermeni Soykırımı iddiaları karşısında ona buna laf yetişmeye çalışarak seçmenin gözüne girmeye çalışanlar için, Rasim Ozan Kütahyalı’yı bence önemli bir sınavdır. Rasim Ozan Kütahyalı kovulursa oynadıkları rolün samimiyeti görülecektir. Eğer kovulmazsa bu cümleler aynı zamanda Recep Tayyip Erdoğan ve AKP’nin düşüncesi olacaktır.
Rasim Ozan Kütahyalı da “Ben 2014 yılında Ermenilerden özür dileyen Recep Tayyip Erdoğan’ın izinden gidiyorum” diyerek kendisini savunabilir.
Haçlı Seferlerini öven, Haçlı Ordularına dua eden, Haçlı Cübbe giyenlerin Ermenilerden özür dilemesi bizi asla şaşırtmamaktadır.

Bizim şaşırdığımız Obama’ya, Putin’e şuna buna gösterdikleri tepkidir.
Oysa tüm dünya biliyor ki , bunların hali aynı şarkılarındaki hal gibidir.
“Aynı yoldan geçmişiz biz
Aynı sudan içmişiz biz
Yazımız bir kışımız bir
Aynı dağın yeliyiz biz”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.