Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18°C
Gök Gürültülü

“Rabia” işareti kılıktan kılığa girmeye başladı

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
11.12.2013
A+
A-

YILDIRAY ÇİÇEK

Ortadoğu Bölgesinde ABD ve İsrail adına ne kadar ülke işgal edildi, ne kadar ülke karıştı , ne kadar ülke kaos yaşadı ve yaşamaya devam ediyorsa hepsinde parmağı olan Recep Tayyip Erdoğan , Mısır’da yaşanan darbe sonrası parmaklarıyla adına Rabia denilen el işaretiyle partisinin miting ve programlarında halkı selamlamaya başladı.

Başbakanın yaptığı bu işaret Mısır’da darbe karşıtlarının sembolü olarak kullanılıyor. Başbakan Mısır’da öldürülen mazlumlara ve masumlara çıkma adına yaptığını iddia etse de , taşıdığı BOP Eşbaşkanlığı sıfatı bunun inandırıcılığını tamamen öldürmektedir. Irak’ta , Suriye’de, Libya’da , Afganistan’da ve diğer ülkelerde öldürülen milyonlarca mazlum ve masum Müslüman’ın vebalini taşıyan ve ABD’nin Müslümanlara yönelik her türlü operasyonuna yönettikleri ülkenin imkanlarını açan AKP’nin, parti sembolünü ampul “Rabia” işaretine dönüşse faydasızdır.

Yollarda giderken arabalarına ve dükkanlarına AKP’nin istismar siyasetinden etkilenerek “Rabia” işaretinin olduğu posterleri asan insanları görüyoruz. Bunu asan insanlar çoğu Ortadoğu Bölgesinde hangi oyunların döndüğünden ,bu oyunlarda AKP’nin hangi rolü üstlendiğinden habersizdir. Çoğu da samimiyet karışımı saflıkla beraber, AKP’yi takip ederek, Müslümanlara sahip çıktığını sanmaktadır. Kanlı “Arap Baharında” AKP’nin ABD ve İsrail hesabına çalıştığını hala birçoğu idrak edememiştir. Mısır’da yaşanan darbelerin hepsinde ABD’nin parmağı varken , ABD’nin yolunu açmak için yol yürüyen AKP nasıl mazlum ve masum edebiyatı yapabilir ki?

Mısır’daki her masuma ve mazluma elimizi, yüreğimizi uzatalım uzatmaya da , kendi ülkesinde anasının karnındaki, kundaktaki bebekleri öldüren, onbinlerce masum ve mazlumun katili olan PKK terör örgütünü baş tacı yapan bir iktidar, Mısır’da istismardan başka ne yapıyor olabilir ki?

Bir taraftan PKK terör örgütü ile yol yürü, diğer yandan Mısır’daki sözde darbeye karşı çıktığını göstermek için “Rabia” işareti yap…AKP’liler PKK’yı zafere taşıdıkları için ,zafer işareti yapsalar bence daha makul olur.

AKP’yi desteklemek adına , o “Rabia” işaretini yapan kişiler öyle hipnoz edilmiş durumdadır ki, kendi ülkesine her türlü açıyı yaşatan PKK’ya yapılan açılımlara alkış tutuyorlar ama Mısır için ağıtlardan da geri durmuyorlar. Neyi savunduklarından inanın çoğunun haberi yoktur. Ama eriyişe giren AKP’de uyanan ve bu oyunlara karşı sorgulama geliştiren insanlarda çoğalmaya başlamıştır. Recep Tayyip Erdoğan’da bu durumu fark etmiş olacak ki, son Trakya gezisinde Rabia işaretini Mısır’a değil ,Türkiye’ye bağlama ihtiyacı hissetti.

Diyarbakır’da iken sözde “Kürdistan’a selam yollayan” Başbakan , Kırklareli’nde Mısır için kullandığı “Rabia” işaretini yaparak ”Rabia da bizi işaretliyor görüyorsunuz. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet” diyerek, aklınca milliyetçi nutuklar atmıştır.

Recep Tayyip Erdoğan “Rabia” işaretini birden nasıl olduysa “Bozkurt” işaretinin anlamına dönüştürmeyi başarmıştır. Planlı ve hesaplı dönüştürme olduğu her halinden belliydi. Çünkü miting alanına da “Rabia” işaretinin pankarttı asılmış , işaretin üzerinde “TEK” , parmakların ucunda da ” Vatan, bayrak ,millet, devlet ” yazıyordu.

Recep Tayyip Erdoğan’da “Rabia” işaretinin Mısır üzerinden Türkiye’de artık siyasi çıkar sağlamadığını anlamış olacak ki, o işaret üzerinden şimdi değişik pozisyonlar denemeye çalışıyorlar. Mısır’daki Sisi’ye kalkan 4 parmak ,nasıl olduysa birden bire milliyetçilik maskesi ile Türk milletine pazarlanır oldu.

Vatan PKK’ya peşkeş çekiliyor , Türk bayrağı tahrik unsuru sayılıp , adının bile değiştirilmesi AKP’li “Akil Adamlar” tarafından konuşuluyor, millet kavramı “Sen Türk milleti dersen ,öbürü de Kürt milleti der” gibi ifadeyle bizzat Başbakan tarafından yok sayılıyor ,devlet ise PKK’nın karşısında adeta esir hale düşürüldü…O zaman hadi “Rabia” işareti yapmaya devam edin AKP’liler… Sallayın dört parmağınızı…

İnşallah o dört parmağınıza “Tek akıl , tek mantık ,tek vicdan ,tek iman” anlamı yüklenirde, Türkiye üzerinde oynanan oyunları çok kısa zamanda görürsünüz.Yoksa yerel seçimlere kadar Recep Tayyip Erdoğan o “Rabia” işaretini kılıktan kılığa sokacaktır. Trakya’da ilk kılığa girmiştir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.