DOLAR 5,7597
EURO 6,3933
ALTIN 272,9
BIST 108.432
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 11°C
Çok Bulutlu

Postal Yalayıcısı Akp’nin Ortağı Oldu

13.11.2013
78
A+
A-

AKP-PKK ortaklığının yıkım yolunda geldiği nokta, bu ülkede yaşayan insaf ve vicdan sahibi herkesin içini sızlatmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı, TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in bakan olduğu dönemlerde “postal yalayıcısı” diye nitelendirdiği, Irak sınırındaki ilçelerimizin kaymaklarıyla veya bir kamu görevlisiyle görüşebilmek için günlerce randevu bekleyen, cebine koyduğumuz pasaportla seyahat edebilen Barzani’nin ayağına gidiyor.

BOŞUNA ŞEREF MİSAFİRİ YAPMAMIŞLAR

Fazla şaşırmamak gerek. Bunda bir süre önce de Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Erbil’e gitmiş ve Esad’ı devirmek ve Türkiye’nin Suriye sınırındaki vahameti durdurabilmek için Barzani’den yardım ve destek istemişti. Barzani daha sonra AKP kongresinin şeref misafiri olmuş ve kendisiyle gurur duyulduğu sloganları atılmıştır. O Barzani ki, PKK’nın yıllarca hamiliğini üstlenmiş, Kuzey Irak’dan gelen kanlı saldırıların arkasında durmuş ve Diyarbakır’a göz diktiğini bütün dünyaya ilan etmiştir. O Barzani ki 4 parçalı Büyük Kürdistan hayalleriyle yanıp tutuştuğunu her fırsatta dile getirmekte, bunun için her şeyi göze alacaklarını tekrarlamaktadır. O Barzani ki, AKP’nin Suriye’de oluşturduğu bataklıktan faydalanarak sınırımızın karşı tarafını ele geçirmek için her oyunu oynamıştır.

VERİP KURTULMAK LAZIM

AKP ve yanaşmalarına göre, Barzani bölgenin bir gerçeğidir ve kavga edip sorun çıkarmak yerine, işbirliği yapıp menfaatimize bakmak çok daha akılcı ve faydalıdır. Böylece bu peşmergenin üzerine oturduğu Kuzey Irak petrollerinden faydalanma imkanı doğacak, Türk iş adamlarının bölgede iş yapmaları sağlanacak ve buradan gelir elde edilecektir. Zaten şu anda bunun uygulaması yapılmaktadır. ABD başta olmak üzere diğer ülkeler de aynı şeyi yapmıyorlar mı? Bu muhteremlere göre Kıbrıs’da Türkiye üzerinde yüktür ve verip kurtarmak lazımdır. PKK’nın her istediğini teslim etmek de Türkiye’yi terörle mücadelenin külfetinden kurtaracaktır. Hiç kimsenin şüphesi olmasın, yarın aynı şeyi Suriye için de söylerler. Bu ülkenin parçalanıp kurulacak yeni devletlerle işbirliği yapılmasını savunur, bunun getireceği faydaları sıralarlar.

BİRBİRLERİNİ TAMAMLIYORLAR

Bunların hayat anlayışı da, ülke ve millet sevdası da işte bu kadardır. Bugün PKK bu kadar ileri gidebiliyor ve bölgede bir fiili durum oluşturma cüreti buluyorsa, bunda Irak’ın Kuzey’inde bir Kürt devletinin kurulmuş olmasının çok önemli bir rolü vardır. Hiçbir şey tesadüf değil. İçeride ve dışarıda birbirlerini tamamlayarak gidiyorlar. Irak, Suriye, hatta İran’da plan tamamlanacak ki, Türkiye’yi bu ihanete uydurmanın yolu açılsın. Barzani Diyarbakır’da ağırlanacak ki, İmralı canisi için emsal oluşsun ve hazmettirme kolay hale gelsin.

MHP İFŞA EDİYOR

MHP Genel Başkanı sayın Devlet Bahçeli’nin partisinin grup toplantısında yaptığı konuşma, AKP’nin ihanetlerini bir defa daha ifşa etmiştir. Sayın Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın Diyarbakır ziyareti sırasında Irak’ın kuzeyindeki terör destekçisi Barzani’yle yapacağı görüşmenin Irak, İran ve Suriye’deki Kürt partilerinin Ankara’da düzenlenen “Kürtler Barış, Demokrasi ve Çözüm Modellerini Tartışıyor” konferansından hemen sonra olmasını çok manidar bulmuş ve şu değerlendirmeyi yapmıştır:

BU ZİYARET ÇOK TEHLİKELİ

“Açık Toplum Vakfı’nın yanı sıra, bazı yabancı oluşum ve organizasyonların desteğini alan Ortadoğu Barış Araştırmaları Merkezi tarafından tertip edilen bölücülük konferansının son halkası Başbakan tarafından Diyarbakır’da tamamlanacaktır. Başbakan Erdoğan’ın bu ziyareti çok tehlikelidir. 4 parçalı büyük Kürdistan’ın güney ayağı temsilcisi Barzani’nin, bölücülerin sözde kuzey Kürdistan olarak tarif ettiği zeminde bizzat Başbakan tarafından karşılanması çok vahim neticelere ortam açacaktır.

Başbakan Erdoğan Kürdistan için umut mu verecek, vade mi biçecektir?

Başbakan bugün Barzani’nin ayağına gönül huzuruyla gitmeyi normal görürken, gün gelecek İmralı canisinin huzuruna da tıpış tıpış çıkmayı sıradan kabul edecek midir? Barzani’ye ne söyleyecek ve ne duymayı isteyecektir? Başbakanla peşmerge başı, “Ne Mutlu Türküm Diyene” tabelasının vinçlerle sökülüp atılmasını mı kutlayacak, sözde kuzey Kürdistan’ın şerefine yeni sıra geceleri mi düzenleyecek, daha fazla yıkım ve tahribat için anlaşma mı imzalayacaktır? İmralı canisi tarafından Sırat Köprüsünde olduğu ifade edilen ihanet süreciyle ilgili güven mi tazelenecek, gönüller mi alınacak, ordu kurduğunu açıklayan PYD’ye ikramlarda mı bulunulacaktır?

Diyarbakır’da yapılacak bu şaibeli ve son derece sinsi görüşmenin ihanet sürecinin bir parçası olduğu, yeni taviz reçetelerini beraberinde getireceği bugünden bellidir. Devletin teamüllerine, başkent Ankara’nın emanetlerine, milli güvenlik ve çıkarlara darbe vurmak demek olan bu görüşmenin bölücü emelleri daha da cesaretlendirip ümitlendireceği aşikârdır. Başbakan Erdoğan, taşıdığı sorumluluğun ağırlığına uygun hareket etmeli ve peşmergeyle Diyarbakır’da kesinlikle görüşmemelidir. Çok meraklı ise Erbil’e gitmesinin, kardeşiyle eşbaşkanlık görevini bölüşmesinin ve bir daha da geri gelmemesinin önünde hiçbir mani hal yoktur. Ve böylece Türkiye başındaki musibetten kurtulacaktır.”

HERKESE GÖREV DÜŞÜYOR

Sayın Bahçeli gündemdeki diğer konularla ilgili olarak da çok çarpıcı değerlendirmeler yapmıştır. Yerimiz sınırlı olduğu için ayrıntıya giremiyoruz. Ancak grup konuşmasının tamamı haber sayfalarımızda yer almaktadır. Türkiye çok karanlık bir dönemden geçiyor. Ülkesini ve milletini seven, “Ne Mutlu Türküm Diyene” diyebilen herkese görev düşüyor. Türkiye’nin içinde bulunduğu vahim durumu, MHP’nin duruşunu ve sayın Bahçeli’nin değerlendirmelerini bütün imkanları seferber ederek her vatandaşa ulaştırmak bir vatan borcu haline gelmiştir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.