POST MODERN ÜLKÜCÜ

18.07.2019
A+
A-

Post modern cümlesini Türk siyaseti ilk kez 28 Şubat sürecinde duymuştu.

Erbakan hükümetine karşı genelkurmay’ın sincan’da tank yürüyüp iktidara darbe yaparım mesajı vermesi, bunun neticesinde içinde Meral Akşener’inde bulunduğu Bakanlar kurulu ve hükümetin korkudan hükümeti bırakıp kaçmasına kadar uzanan sürecin adıydı 28 Şubat POSTMODERN DARBESİ

***

 

Aslında 28 Şubat bir yandan da bugün ki siyasi iktidarı bulunduğu konuma getirmek için tezgahlanmış bir girişimdi.

28 Şubat Türk Siyasetinde yeni bir dönem başlatıyor, mağdur edebiyatını kullanan Recep Tayyip Erdoğan ve Ekibi AKP’yi kurarak ilginç bir şekilde tüm basın yayın kuruluşlarının muazzam desteklerini aliyor, haberleri şişirilerek gazetelerde manşetlere çıkartılıyor AKP’nin iktidar süreci hazırlanıyordu.

nitekim yapılan 3 Kasım 2002 seçimlerinde henüz 5 aylık parti olan Adalet ve Kalkınma Partisi tek başına iktidara geliyordu.

***

 

POSTMODERN Darbelerin taşıdığı süreci iyi Analiz eden PARALEL YAPI bu kez kendisi bir Modernize savaş başlattı. AKP ile kanlı bıçaklı hale gelmesinin ve bitmeye yüz tutmasının önünü almak için ya AKP’ye karşı bir parti kurup AKP tabanından oy alıp iktidardan düşürecek veya hali hazırda TBMM de temsil edilen partilerden birine operasyon yapıp ele geçirecekti.

Planlar kuruldu, oyun sahnelendi. tasarlanan plan ile MHP’ye POSTMODERN DARBE yapılacak bu darbe sonucunda daha önce 4 parti gezmiş, hatta AKP’nin bile kurucu üyeliğini yapmış Meral Akşener MHP’nin başına getirilecekti.

Beklenen fırsat 1 kasım 2015 seçimde ellerine geçmişti, Meral Akşener Genel Başkan adaylığını açıklayarak MHP’ye ve ÜLKÜCÜ HAREKET’e karşı operasyonu resmen başlatmıştı.

***

Sahnelenen oyunda yanına Sinan Oğan, Koray Aydın ve Ümit Özdağ gibi isimleri de adaylığa dahil ederek muhalefeti güçlü gösterme çabasını kendince başarıya ulaştırdı. Muhalif delegelerden imza toplayıp MHP’yi kongreye götürmek için uğraş veren Meral AK-şener ve avaneleri MHP’nin yargıtay başvurusuna karşın, Cumhurbaşkanı ile Çay toplam meraklısı olan Yargıtay Başkanının etrafında tavaf ederek Yargıtayda 5 üyenin oybirliği ile Kongre kararı çıkartmayı başararak POSTMODERN HUKUK GÜCÜ’nü de göstermiş oldular.

MHP’de kongre kararı veren 5 Yargıtay üyesinin özgeçmişlerini incelediğimiz de 2’si Akp’li 2’si Cemaatçi 1’i ise sözde (muhalif) Ülkücüdür.

Konu MHP olunca nedense Akp’li Paralelci muhalif olan herkes bir araya gelip aynı kararı verebiliyorlar.!!!

***

Yargıtay kararından hemen sonra MHP Lideri Devlet Bahçeli ”Yargıtay kararına saygı duymak durumundayız, Kongre tarihimiz 10 Temmuzdur” açıklaması yapmıştı.

Yargıtay tarafından kongre çağrısı yapmak için görevlendirilen Meralci Çağrı heyeti ise Kongre tarihini 19 Haziran olarak belirleyip Hareketin Mevcut Liderinin sözünü yere düşürmek için hamleler yaparak Ülkücü Töreye de bir POSTMODERN DARBE yapmaya çalıştılar.

Ülkücü Duruşu parçalayıp, Başbuğ Alparslan Türkeş’in temel prensip haline getirdiği Lider, Teşkilat, Doktrin üçlemini yerle bir edip MHP’yi sistem partisi haline getireceklerini her fırsatta ortaya koydular.

***

 

Modernize siyaset hezeyanları başlamıştı. Genel Başkan Adayı  Meral Akşener katıldığı bir tv programında Oğlunu gezi parkı eylemlerine gönderdiğini, Gezi parkındaki gençleri çok sevdiğini belirtti. öyle ki ”çok sevdiği” gençlerin, pkk ve apo posterleri taşımış olması, devlete meydan okuyup bölücü söylemler yapması bile Meral Ak-şener’in onları sevmesine engel değildi..

En sonda geçtiğimiz günlerde Meral hanım tarafından organize edilen bir iftar programında Ak-şener (sözde) Ülkücü destekçilerine Pkk ve Dhkp-c’ye verdikleri destek ile bilinen Grup Yorum’un türkülerini dinletmiş, ancak salondaki (sözde) Ülkücüler o şarkının ne olduğunun farkına bile varamamıştı!

Zannedersem bunlar OCAK görmemekten töre bilmemekten olsa gerek. ÜLKÜ OCAKLARI’nda 3 kez seminer alıp, Ülkücü Hareketin temel değerlerini az çok öğrenen liseli bir gence bile Grup Yorum şarkısı dinletsen, Bunlar pkk’lı deyip tepki gösterir. Ancak Meral Ak-şener den bu tarz bir tepki beklemek doğru olmaz, nede olsa taksimde eylem yapan gençleri çok seviyormuş ya!!!

***

Komünist, Sosyalist, Marksist, Leninist, Kapitalist ve hatta Emperyalistleri bile sevenlerin Ülkücüleri sevmesini beklemek nankörlük olur.

POSTMODERN ÜLKÜCÜ Meral Hanım, hadi solcuları sevip bağrına bastın tamam.

Ülkücü Gençler, Töre gereği Hareketin Liderinin yanında Kürşadçasına durduğu için, Bizleri sevmiyor olabilirsin onu da anlarız da! Merak ediyorum, Gezi parkına gönderdiğin Oğlu’nun babasını da seviyormusun?

seviyorsan, nasıl olurda Türk Aile hayatında evin reisi olarak kabul edilen Eşini milletin ortasında ulu orta fırçalayıp kovabiliyorsun?

Hadi Hareketin içinde POSTMODERN DARBE yapmaya çalışıyorsun da, insan Hayat arkadaşına, Kuran-ı Kerim’e göre canını adaması gereken eşine POSTMODERN DARBE yapmaya kalkar mı hiç?
Hadi Aynı Erkeklik Göstergenizi,  İyi Parti İçin ”Hdp ve Pkk’nın oyları ile TBMM’de oturuyorsunuz” Diyen HDP Eşbaşkanına da yapsanız!

İstanbul Seçimlerinde HDP-CHP Bloğunun yanında yamak olarak, Postmodern Bir siyaset Algısı Oluşturdunuz!
Ülkücüyüm deyip, Ülkücü Katilleri, Asker-Polis Katilleri ile Beraber Aynı Adayı Desteklediniz!
Şimdi Soralım: Türk Milliyetçisi misiniz? HDP Yancısı mısınız? CHP Yamağı mı?

Veya şöyle soralım: Meral hanım POSTMODERN ÜLKÜCÜ müsünüz?

FIRAT AKTEN

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.