Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18°C
Gök Gürültülü

PKK’nın Partisine Kutlama Gönderen Başbakan !

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
30.10.2013
A+
A-

Yıldıray Çiçek

“HDP diye yeni bir partimiz oldu. Daha doğrusu Öcalan’ın bir partisi daha oldu. Herkesin bildiği gibi Abdullah Öcalan birkaç yıl önce talimat vermiş yeni bir çatı yapılanmaya gidilmesini istemişti. 12 Haziran seçimlerinde denemesi yapılan işbirliği, HDP’nin kurulmasıyla somut bir adıma dönüşmüş oldu.”

Başbakan Erdoğan’ın siyasi başdanışmanı ve Ankara milletvekili Yalçın Akdoğan ,yeni kurulan ve geçtiğimiz hafta sonu kongresini yapan HDP’yi bu şekilde tarif ederek Kürt kökenli vatandaşlarımızın sırtına kene gibi yapışmış (AB)(D)ullah Öcalan tarafından kurulduğunu yazısında ifade etmiştir.

Herşey bu derece de ortada iken ve HDP isimli parti kanlı terör örgütünün başındaki (AB)(D)ullah Öcalan denen alçak tarafından kurulduğu tüm dünyaca bilinirken ,Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan , bu bölücü emeller için kurulan HDP’nin kongresine nasıl kutlama mesajı gönderebiliyor? Başdanışman Yalçın Akdoğan ya da herhangi bir AKP’li buna cevap verebilecek mi?

Apo için sloganların atıldığı, Apo ve PKK paçavralarının dalgalandığı , PKK’lıların cirit attığı, Apo’nun mesajının okunduğu ve dağdan cezaevine getirilen , cezaevinden milletvekilliğine yükseltilen Sebahat Tuncel’in Genel Başkanlığa seçildiği HDP’nin kongresine “Halkların Demokratik Partisi Olağanüstü Kongresi’nde nazik davetiniz için teşekkür ederim. Kongre çalışmalarının birlik ve beraberlik içinde geçmesi temennisi ile alınan kararların partiniz ve Türk siyasi hayatı için hayırlı olmasını diliyor, tüm katılımcıları selamlıyorum.” şeklinde mesaj gönderen Recep Tayyip Erdoğan ,Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı sıfatını nasıl taşıyabilmektedir?

Recep Tayyip Erdoğan tarafından ‘selamlanan katılımcıların’ hepsi Apo’nun talimatı ile yan yana gelmiş , bölücü emellere hizmet eden kişilerdir.

Başbakan Erdoğan’ın PKK’nın yeni siyasi partilerinden biri olan HDP’nin kongresine gönderdiği kutlama mesajı AKP/PKK yakınlığının doğal bir halidir. Biz buna şaşırmadık. Şaşırdığımız Başbakan Erdoğan ile İmralı’daki Apo neden bu kongreye el ele katılıp , katılımcıları fiziken selamlamadığına dairdir.… Bu derecedeki yakınlık , bu şekilde taçlandırılabilirdi.

Bu manzaralar karşısında en çok üzüldüğüm AKP seçmeninin düştüğü durumdur. Başbakan Erdoğan , PKK’lılarla sanal kavgalar ediyor bu seçmen hemen sosyal medyaya dökülüyor bu kavgaya figüran oluyor, Başbakan Erdoğan PKK’lılarla sıcak ilişki kuruyor aynı insanlar ,bu ilişkinin kutsallıklarını savunan propaganda yapıyorlar. Acınacak bir haldeler. İradeleri adeta AKP’nin televizyon ve gazeteleri tarafından kukla gibi kullanılıyor. Neyi savunduklarını kendileri bile bilmiyor.

PKK ve Apo hiçbir dönem bu kadar ilgi,alaka,yakınlık,sıcaklık ve taviz görmemişti. AKP ,PKK ve Apo’ya hepsini yaşatıyor. Apo’nun hidayete ermiş olabileceğini bile Başbakan Erdoğan’ın ağzından duyduk…

Ben şahsen AKP gibi bir parti varken ,Apo’nun neden parti üstüne parti kurduğunu anlamış değilim. İmralı tutanaklarında “AKP’yi iktidara getiren ve 10 yıldır iktidarda tutan benim” diyen Apo , BDP kapatılmadan ve AKP gibi kendine her manada yardımcı olan AKP varken neden HDP gibi bir parti kurar ki?

Birde ‘BDP Doğu’yu ,HDP batıyı kucaklayacak’ diyorlar. O Sebahat Tuncel’i bırak Batıyı ,Kandil’deki pirelilerden başka kim kucaklar ki?

Bence yol yakınken , BDP ve HDP kapatılıp bir an önce AKP’ye katılmalıdır. Tek çatı altında AKP’de buluşmaları daha fazla siyasi kirliliğin önüne geçecektir.

Başbakanlık ve İmralı arasında mekik dokuyan MİT Müsteşarı , Recep Tayyip Erdoğan ve Apo arasında bununda protokolünü hazırlayıp muhataplarına imzalatmalıdır. PKK ile birçok konuda yol ve dava arkadaşı olmuş AKP ,büyük parti olarak siyasi yavrularına sahip çıkmalıdır. Uzaktan uzağa koklaşmalar artık son bulmalıdır. Öcalan “40 yıllık mirasımı HDP’ye devrediyorum” demişti. Bu mirası korumak en çok AKP’ye yakışır.

Biz Türk milliyetçileri de hala “PKK’nın partisine kutlama mesajı gönderen bu ülkede nasıl Başbakanlık yapabiliyor?” diye sormaya devam edelim. Bunun cevabını Türk milletinden bekliyoruz. Ses ver ey milletim !

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.