DOLAR 5,7818
EURO 6,3925
ALTIN 271,4
BIST 108.869
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 13°C
Az Bulutlu

PKK’nın Hamisi AKP’nin Abisi Barzani

20.11.2013
62
A+
A-

Fikri Atılbaz

Düne kadar birbiriyle çatışan iki kabileden birinin başı olan Barzani, bu gün Irak’taki Bölgesel Yönetimin başı olmuştur. Özal’ın kırmızı pasaport verdiği, Azeri kardeşlerimize onlar Şii diye sıcaklık göstermeyip, iteleyen zihniyet bu bölücü çetenin koruyucusu olmuştu. Bu gün iktidarda bulunan AKP ve başı bu zihniyetin devamı olup, ileri boyutta adı konmamış bölgeyi isim vererek devletleştirendir.

Barzani denen mahlukat yıllar yılı bebek katiliyle kol kola olmuş, ona gereken desteğini vermiş, ülkemizdeki ayaklanma girişimlerine ortak olmuş, biraz palazlandıkça bölücü terörist çetenin hamisi olmuş, Türk topraklarına göz dikmiş olan biridir. Şimdilerde AKP’nin yakın ortağı olmuş, rant paylaşım birlikteliğine soyunmuş bu peşmerge başı, Erdoğan’ın abisi olmuştur.

Koskoca Türkiye cumhuriyeti Devletini, peşmerge çetesiyle eş tutan, NATO’nun uygulamalarına gözlemci göndermesini sağlayan bu kara zihniyet ne yaptığını bilmeyen bir meczup gibidir. BOP çerçevesinde verilen her görevi yapan, Türklük karşıtı olan Haçlılarla gönül birlikteliği kuran, onları kendine veli kabul eden bu diyalogcu, tarihini inkarcı, Türk kimliğine karşı, medeniyetler arası ittifak yutturmacısının eşbaşkanı, Kilise tadilat müdürlüğü gibi çalışan bu zihniyet Kurtuluş Savaşında varlığını gösteren ‘muhipçiler’ gibi PKK severliğe soyunmuştur.

Barzani’nin zihni planda herhangi bir amaçtan sapmışlığı yoktur. Buraya gelmeden önce 4 parçalı Kürdistan için ne düşünüyorsa, ülkemize geldiğinde de bu düşüncesinden asla vazgeçmemiştir. Burada yaşanan sürece bebekkatiliyle başlayan Başbakan Erdoğan, sürecin sonunu mevcut yerleşik düzene sahip, AKP’nin gurur kaynağı olan Barzani’yle getirmek istemektedir. Bakın Barzani’nin ilişkide olduğu IKDP Başkanlık Meclisi Üyesi Ali Avni “Ben öldürüldükten sonra ha Esad, ha Müslim beni öldürmüş ne fark eder? PYD, Barzani’yi dinlese, bir yıl içinde Suriye’de federasyon kurulurdu”

“Böyle bir durumu 5-7 yıl sonra göremeyiz. Bizim derdimiz Rojova değil, 4 parça Kürdistan’dır. Bunların sorunları birbirine bağlantılıdır. Biz Rojova’da federasyon kurulmasını ve Irak Kürt bölgesindeki gibi tarih sahnesinde yerini almasını istiyoruz. Ama Rojova’da yanlış siyaset yapılırsa ve işler kötüye giderse bundan Irak Kürdistan’ı da etkilenecektir.”

İşte Başbakan Erdoğan böyle bir zihniyete sahip Barzani’yle kucaklaşmış, birlikte sahne almış, birlikte BOP’un bülbülleri olmuşlardır. Barzani, Rojova denilen yerde diğer grupları bertaraf ederek hüküm süren PKK temelli PYD’nin hakimiyetinde bir Kürt bölgesi istememesi, bunun kendilerine zararı olacağını düşünmesi ve yönlendiriciliği elden bırakmamak için, Türk topraklarında sürece destek bahanesi ile gizli pazarlıklara imza atmak maksadıyla gövde gösterisi yapmaktadır.

Akp iktidarının ihanete bu kadar destek, geçit vermesinin sebebi hikmeti, BOP hizmetinde olmasından ve kendine veli edindiği Haçlı dostlarından kaynaklanmaktadır.

Ali Avni şöyle devam ediyor; “PYD’nin izlediği yanlış siyaset, Kürdistan’ın elindeki fırsatı kaçırmasına neden oluyor. Nasıl Osmanlı döneminde Kürtler’in devlet kurma fırsatı elinden alındı, şimdi de yapılanlar aynı duruma düşmemize neden olacaktır. Milletimizin açık açık orada yanlış bir siyaset yapıldığını bilmesi lazımdır. Kürtler yine parçalanıyor, güçsüz bırakılıyor.”

Erdoğan kendine destekçi olarak getirdiği Barzani’yle kucaklaşarak, nihai amacı olan Kürtlerin birliği noktasında buluşmakta ve destek vermektedir. Bunun açıkça ifadesi budur. AKP’nin yaptığı bu ihanet mahreçli şova destek olanlar, alkış tutanlar böyle bir sona, yani 4 parçalı Kürdistan’a hizmet etmekte, goygoyculuğunu yapmaktadırlar.

Bilinçli bir şekilde bebekkatili, PKK yalakalığı yapıldığı ülkemizde, yeni bir AKP atraksiyonuyla Barzani ön plana çıkarılmıştır. Bu birliktelikle Barzani’nin çizmiş olduğu haritaya uyum çok daha kolay sağlanmış olacaktır. Böyle bir yol ve yöntem içinde olan zihniyet fiilen Türkiye’yi bölme aşamasındadır. Kanunsuzlukları, özerklik girişimlerini, sınırları önceden fiiliyata geçmesini sağlayıp, sonrada resmileştirmek maksadıyla AKP elinden gelen her şeyi yapmakta, bir yandan PKK karşısında diz çökerken, diğer yandan abisi Barzani karşısında boyun eğmekte, el pençe divan durmaktadır.

Bunların hepsinin ipi BOP başkumandanının elindedir. Bunlar kukla olduğu müddetçe, ipi oynatan bunları döndürüp duracak, her istediğini yaptıracaktır.

Sağlıcakla kalsın!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.