PKK yok oluşu önlemek için CHP ile masaya oturacak

PKK yok oluşu önlemek için CHP ile masaya oturacak
02.11.2021
A+
A-

Terörist Duran Kalkan’dan Avrupa itirafı!

Duran Kalkan’ın açıklamalarının satır aralarında CHP’ye övgüler bulunuyor.. Sahada bitme noktasına gelen PKK, yok olmayı durdurmak için CHP ile masaya oturup örgütü kurtarma peşinde..

CHP’nin tezkere kararına bir aferin de PKK’dan: Hayırlı bir iş yaptı

CHP’nin, HDP’nin çağrısıyla Irak ve Suriye tezkeresine “hayır” oyu vermesi terör örgütü PKK’dan tam not aldı. Konuyla ilgili konuşan PKK elebaşlarından Mustafa Karasu, CHP’nin “evet” demesi halinde iktidar olma iddiasını sürdüremeyeceğini anladığını belirterek “Böyle düşünüyorsa doğrudur. Hayırlı bir iş yapmıştır” dedi.

“DOĞRU BİR ADIM ATTILAR”

Karasu, “Bu yönüyle CHP’nin bu adımı belki bu kültürü ortadan kaldırmak için bir başlangıç olabilir. Bu anlamda iyi bir adım atmışlardır. Doğru bir adım atmışlardır.” ifadesini kullandı.

ZOR GÜNLER GEÇİREN PKK YENİDEN MASAYA OTURMAK İTİYOR!

Diğer yandan, Kalkan, sınır içerisinde ve dışarısında arka arkaya gerçekleştirilen operasyonlar ile köşeye sıkışan PKK’nın yeniden çözüm masasına oturmak istediğini de gizlemedi.

Yeni bir çözüm süreci konusunda “ılımlı” mesajlar veren Kalkan, “Kuşkusuz mümkün olmayan, imkânsızlık konumunda olan bir şey yoktur. Her şeyin az da olsa gerçekleşme imkânı vardır” açıklamasını yaptı.

Duran Kalkan, ANF’ye verdiği röportajda şu ifadeleri kullandı;

“Kuşkusuz mümkün olmayan, imkânsızlık konumunda olan bir şey yoktur. Her şeyin az da olsa gerçekleşme imkânı vardır” diyen Kalkan, “Az da olsa her şeyin gerçekleşme ihtimali ve imkânı vardır. Burada önemli olan bu ihtimalleri doğru görebilmek, imkân ve fırsatları doğru değerlendirerek amaçlananı gerçekleştirmektir. Bu anlamda Tayyip Erdoğan’ı bir barış sürecine ikna etmek mümkün mü? Bu ihtimali az olan, imkânlarını büyük ölçüde tüketmiş olan bir durumdur”

CHP HDP’YE MUHTAÇ

Terör örgütü PKK elebaşı Duran Kalkan, CHP’nin HDP’ye muhtaç olduğu, ittifakın devam etmesi gerektiği söyledi. HDP’nin son seçimlerde CHP’nin önünü açtığını belirten Kalkan, “Mesela HDP’nin bu çıkışı; bazı CHP’liler ters yorumlayabilir ama öyle değil, CHP’lilerin de önünü açtı. Güçlendirdi. İrade kazandırdı. Yoksa AK Parti-MHP’nin koltuk değneği olmuştu yani. Demokratik çıkış, demokratik öncülük tabii ki bir irade kazandırıyor onlara da. Bu bakımdan HDP’ye muhtaçtırlar. HDP ile doğru ilişkiler geliştirerek ancak etkili olabilirler.” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.