Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 23°C
Çok Bulutlu

PKK Serüveni

31.07.2018
A+
A-

Bir gün acaba inayet sahiplerine gülecek mi?  Amacı Türkiye’nin durumu olanlar, kendilerine onu sorun yapanlar… Derdi sadece Türkiye olanlar 1944’de, 1968’de, 1980’de, 1996’da, 2000’de, 2003’de, 2016’da meydanlardaydık. Asla yılmadık yıkılmadık, her zaman olduğu gibi bitmez bu hareket, ölmez bu dava diyerek yolumuza devam ettik. 1944’de biz coplandık, 1979’da biz öldürülüyorduk, 1980’de darbe yapıldı idam sehpalarına çıkarıldık… Derdimiz bitmedi hiç. Çünkü biz Türkiye için yaşıyorduk. En son olayda 2015’in Şubat ayında Türk ve Türkiye düşmanları Fırat’ı vurdular. Onu bu dünyadan alıp götürdüler… Kalleş bir pusuyla öldürdüler yavrumuzu şehit ettiler.

Sonra olaylar FETÖ’nün kurmuş olduğu alışık olmadığımız şekilde silahlı bir örgüt olarak, milletimize hain kurşunları sıktıran güç olarak üstümüze sıkıldı. Ancak Ülkücü dirayeti sayesinde Lider Devlet Bahçeli’nin öngörmesi sonucunda Türk Devleti FETÖ terör örgütüne karşı tavrını koydu ve gerekli müdahaleyi yaptı. Hem de erken uyarıcı görevini yaparak neler olabileceğini haber vermişti. Yetkililerce bilinçsizce kötülenmesine rağmen o yıkılmadı. Dimdik ayaktaydı.

Şu ülkede milletin birliğine, beraberliğine karşı olan kim varsa onlar için Ülkücü hareket düşman oldu. Tıpkı 1968’de olduğu gibi komünist bir olguyla beraber vatanı döşeme taşlarıyla döşemek isteyen bir satıh halinde görenler, gençlerimizi Ülkücü diye öldürmeye başladılar.

Ruhi Kılıçkıran’la başlayan şehidistanı yavaş yavaş doldurulmaya başladılar. En son Kurtuluş Savaşında doldurulan şehidistan rahmetli Ruhi ile beraber vatan aşkıyla yanan Ülkücü gençlerle doldurulmaya başlandı. Ve bu kahrolası durum 1968’de başlayıp 1980’e kadar devam eden Ülkücüleri katletme terörü vatan düşmanları tarafından büyütülerek devam ettirilmişti. Sonra terör yüz çevirdi halkın içinden insanları birbirlerine kırdırarak, gençleri birbirlerini vurdurarak bu işin gerçek olamayacağını görenler aldıkları Batı desteğiyle 1983 yılında devlete karşı terör örgütü kurup bütün solu bu isim altında konuşmaya konuşlandırmaya başladılar: PKK.

1983’den beri görevi devralan bu örgüt halen varlığını sürdürmektedir. Kırk bin’den fazla şehit vermemize, insanlarımızın öğretmen, teknisyen, genç, yaşlı demeden öldürülmeleri, katledilmeleri, insanlarımızın topluca öldürülmeleri bu örgütü kuvvetli kılsada son alınan kararlılıkla PKK’yı yok etme mücadelesine dönmüştür. Ne sınırımızın dibinde, ne Kandil’de, ne de sınırımızın yakınlarında bulunmamaları sağlandı. Böylece terör devletin gerçek yönetimiyle uzak dağlarda kalmış oldu. Terör örgütü gitgide zayıflatıldı, terörist başları da yok ediliyor.

1980’den önce bu devleti yıkmak için girişilen savaş Ülkücülerin dik durması ve şehitler vermesiyle durduruldu. Bu şekilde başarıya ulaşamayacaklarını anlayanlar yön değiştirip devletin varlığına karşı askerimize, polisimize ve görevini yapan devlet elemanlarına karşı ve görevli devlet memurlarına ve de vatandaşlarımıza karşı savaş açtılar. Unuttular sandığımız Ülkücü hareketi üniversitelerde kendilerine karşı bir tehdit olduğunu görerek uzun yıllar sonra 2015’te bir Ülkü devimizi şehit ederek yaramızı kanattılar.

Ülkücüler de Devletle beraber yok edilmeliydi. Fakat yaptıkları bu hareket cezasız kalmadı ve en yüksek oranda cezalandırıldı. Böylece devlet kuruluşlarında büyük bir fikri değişim yaşandı ve uygulanmaya konuldu. Böylece PKK kuyruğundan yakalanmış oldu. Nasipse şimdi de başı ezilmeye çalışılmaktadır.

Alınan seçim sonuçları gerçekte PKK’ya rağmen büyük bir düşüş gösterdiğidir –Demirtaş’ın oyu meydanda- Y-CHP’nin desteğiyle yüzde 8,5’ğun üzerine çıkmıştır. Güneydoğu’da huzur sağlandıkça HDP’nin baskıyla aldığı oylar tamamen yerle bir olacaktır.

Devlet Devletliğini kabul edip düşmanını belirlerse bu terör yanlılarıyla nasıl mücadele edileceğini göstermiştir. PKK terörü artık bitirilecektir. Devlet terörle mücadele etmeye karar vermiştir.

Sağlıcakla kalın!

FİKRİ ATILBAZ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.