Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18°C
Gök Gürültülü

Pkk İle Yazılı Mutabakat Belgeleri Nelerdir?

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
08.07.2013
A+
A-

KONGRA GEL Başkanı Remzi Kartal “Önder Apo devlet heyetiyle yaptığı mutabakat ortada. Bunlar yazılı olarak, bizim, devletin ve BDP’nin elinde var. Bu belgelerde, PKK’nın atması gereken adımlar ve buna karşı da, devletin yapması gerekenler yazıyor.” diyor. İşte tartışılması gereken asıl mesele bu sözlerde…Aylardır, yıllardır bizim tartıştığımız ve Türk milletinin de tartışmasını istediğimiz bu durumdur. AKP/PKK arasındaki mutabakat nedir , hangi yazılı belgelere imza atılmıştır?

Bu tartışmalarda sürekli namusunu ve şerefini ortaya koyup kaybeden AKP ,PKK’ya hangi vaatlerde bulunmuştur? AKP’nin PKK’ya gebeliği nedir ? AKP’den doğacak ihanetin babası bu sonuca göre PKK mı olmaktadır? Yaşanan sürece baktığımızda PKK , AKP üzerinde baskın ve etken durumdadır. PKK iktidara karşı sürekli şantaj ve tehdit halindedir. AKP ise her konuda fırıldak gibi dönerek gerçeklerin toplum nazarında görülmesini engellemeye çalışmaktadır. Koskoca Türk devletini ,PKK terör örgütü ile masalarda mutabakat imzalatma durumuna getiren AKP ,Türkiye Cumhuriyeti’nin gelmiş geçmiş en büyük yüz karası durumundadır.

PKK taleplerinin gerçekleşmesi için son günlerde baskısını artırmış durumdadır. PKK imzalanan mutabakat metinlerini kamuoyuna sunduğunda AKP ne yapacaktır? Gerçi AKP’de yüz mü var ki, Oslo’da resmen vatana ihanete dair ses kayıtları çıktı da ne yaptı ki? Pişkinliğin ve yüzsüzlüğün her çeşidini sergilemediler mi? Herhalde yine aynı tavırlarını sergileyecektir.

AKP ,Türk-İslam dünyasının sırtında ihanet hançeri gibi saplı durmaktadır. Maalesef en acı olanda bu halini çoğu kimsenin görmemesidir. Adam çıkıyor “Her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldık” diyor. Anket yapıyorlar “En milliyetçi Lider kim?” sorusunda bu adamları birinci gösteriyorlar. Böyle garipliklerin yaşandığı ülkede doğru nedir , yanlış nedir ayırt etmek mümkün mü?

AKP ,PKK ile ilişkilerinde ve anlaşmalarında Türkiye’ye çok büyük belalar getirecektir.Bu belaların faturasını bugün AKP’ye şuursuzca , mantıksızca alkış tutanlarda ödeyecektir. Masum insanları gözünü kırpmadan öldüren PKK terör örgütü gün geçtikçe büyümektedir. PKK silahı falan bırakmıyor, bunu diyerek halkı kandıran her kimse şerefsizlik yapmaktadır. PKK yeni katılımlarla her geçen gün büyümekte ve Güneydoğu’da konumu güçlendikçe bölgeden PKK’ya katılımlar artmaktadır.

“Elimizde mutabakat metinleri ve imzaları var” diyen PKK’ya her şeyini kaptırmış AKP ,bu ihanet sürecini başlatan,destekleyen ve gelişmeleri sadece izleyen durumdadır. PKK devletleşirken ,Türk devleti kendi kendini ortadan kaldırmaya çalışmaktadır. Güneydoğu’da karakol kapatan Türk devleti ,PKK’nın adeta kendi karakollarını kurmasına müsaade etmektedir.

Türkiye’nin şuan Güneydoğu politikası ,aynı Irak’ın kuzeyinde kurulmaya çalışılan sözde Kürdistan modeli ile tıpa tıp aynıdır. Barzani orada devletleşmek için ne yapıyorsa ,burada da Recep Tayyip Erdoğan PKK’nın devletleşmesi için yol vermektedir.

PKK kendine bu kadar destek veren iktidar mekanizması olmasa idi ,bu kadar şımarabilir miydi? PKK artık ne asker ,ne de polis tanımaktadır. Yeri geliyor ,kendilerine bu kadar sahip çıkan Recep Tayyip Erdoğan’ı bile fırçalayabilmektedirler. O fırçayı yiyen efendi de korkudan PKK’ya çıtını çıkaramamaktadır.

Recep Tayyip Erdoğan’dan bu ülkeye Başbakan olursa ,bu yaşananlar elbette doğaldır. Onun kadroları da kendinden farklı değildir.

Türk devletini devlet olmaktan çıkardılar ama bu ülkede hala alkış tutanlar var…Bizler bu durum karşısında “Allah’ım sabır ver ve mücadele azmi ver” diyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.