Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Az Bulutlu

PKK, FETÖ ve Ayhan Oğan

08.08.2017
A+
A-

Her ne kadar Ayhan Oğan Cumhuriyetle, devletle, Atatürk’le hesaplaşma, laik, demokratik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti yerine, bağnaz, güdük, kendinden olmayana yaşamaya hakkı dahi tanımayan, korkak, kopuk, kapalı bir diktatörlük kurma hesaplarını açık etmiş olsa da, böyle düşünenlerin sayısının hiç de az olmadığını zaten biliyoruz.
VESAYET ORTAK ARGÜMANLARI
Bunlar Cumhuriyet kurulduğu günden itibaren hep vardı. Aynı argümanı kullanır, demokrasiden dem vururlar. Vesayetten şikayet eder, mevcut düzeni bütün kötülüklerin anası olarak gösterirler. Devleti yeniden kurup herkese özgürlük getireceklerini söylerler. Ancak kendilerinden başkasına tahammül edemedikleri gibi, yaşama hakkı dahi tanımazlar. 3 ayrı koldan saldırdılar. Birinci kol, bağnaz ve yobaz takımıdır. Dini maske yaparlar, ama söylediklerinin yaptıklarının, hayat tarzlarının mukeddes dinimizle hiçbir ilgisi ve alakası yoktur. Kendileri dine uymak yerine, İsmalı kendilerine uydurur, ihanetlerine maske yaparlar. FETÖ bunların en vahim, en uç noktasıdır. Neler yapabileceklerini, bütün dünya ibretle izlemiştir. Çok iyi biliyoruz ki, FETÖ ile sınırlı değiller. Aynı maskeyi kullanan başkaları da var ve ellerine fırsat geçse, FETÖ’nün imkanlarına ulaşsalar, çok daha fenasını yapmakta zerre kadar tereddüt göstermezler.
NESLİ TÜKENMİŞ KALLEŞLER
İkinci kol nesli tükenmiş, dünyada neredeye örneği kalmamış, ama bizde hala vazgeçmeden güdük heveslerini devam ettiren, Marsist-Leninist takımıdır. Devletle, milletle, Cumhuriyetle hesaplaşmaları ne biter, ne de vazgeçerler. Gününü kollar, şartların oluşması için ihanetin, kalleşliğin, arkadan vurmanın, nankörlüğün her türlüsünü hayata geçirirler. Sadece Cumhuriyete değil, maddi, manevi, milli her şeye düşmandırlar. Türkiye ile hesabı olan dış mihraklara maşa olmakta da zerre kadar tereddüt göstermezler.
PKK İHANETİNİ HER GÜN YAŞIYORUZ
Üçüncü ihanet takımının yaptıklarını zaten neredeyse her gün yaşıyoruz. Yıkıcı, bölücü, katil bir yapılanma olan PKK, kalleşliğin, kahpeliğin, alçaklığın her türlüsünü sergilemekte asla tereddüt göstermez. Siyasi uzantıları bu devletin imkanlarını kullanır, bu milletin içinde yaşarlar, ama her fırsatta kin kusar, nefret ekerler. Türk milleti ve devleti ile hesabı olan herkesle işbirliği yapar, her örgütün, her devletin taşeronu olmakta sakınca görmezler. Kendilerini Kürt kökenli kardeşlerimizin temsilcisi olarak tanıtırlar, ama en büyük kötülüğü, en ağır cinayetleri, en acımasız saldırıları da bu vatandaşlarımıza yaparlar.
HAREKETE GEÇTİLER
Bu üç grubun hedefleri farklı olsa da yıkmak ve yok etmek için her zaman işbirliği yaptılar. “Önce yıkalım, sonra herkes kendi yoluna gider” anlayışı ile hareket ettiler. Birbirlerini tamamladılar, fırsat kolladılar ve gününün gelmesini beklediler. Ne yazık ki, son 10 yıl içinde ümit ve hevesleri daha da arttı, hatta harekete bile geçtiler. Malum önce PKK harekete geçti. Sıfırlanmış, bitmişti ama hayal edemeyeceği imkanlar buldu. Dağlardan şehirlere indiler, yol kestiler, vergi topladılar, asker alma büroları kurdular ve hatta özerklik ilan edip, yeni devlet kurma alçaklığını kendilerince hayata geçirdiler. Siyasi uzantıları milletin meclisinden meydan okuyup, tehditler savurdular. İmralı’daki elebaşları gazetelere röportajlar, devleti nasıl yıkacaklarını ve yerine ne kuracaklarını açıkladı. Neyse ki devleti idare edenler, MHP’nin devamlı uyarılarını dikkate almak zorunda kaldı. Bu işin altında kalacaklarını ve tarih önünde hesap vereceklerini biraz geç de olsa fark ettiler. Yanlışlarından döndüler ve bugün bu ihanetin temizlenmesi için kahraman güvenlik güçlerimiz canlarını ortaya koyarak büyük bir mücadele veriyorlar. Akıl ve izan sahibi herkes çok iyi biliyor ki, yılların yanlışının bedelini bugün kanımızla, canımızla ödüyoruz. Eğer devletle hesaplaşma uğruna bu hainlere göz yumulmasaydı, bugün Türkiye’de ne terör kalırdı, ne bu bedelleri öderdik, ne de vatan-millet düşmanları bu kadar üzerimize gelirdi.
15 TEMMUZ YENİ DEVLET KURMA TEŞÜBBÜSÜ
FETÖ’nün durumu da PKK’dan farklı değildir. Ne istemişlerse almışlar, devletin bütün kademelerine yerleşmişler, sonra da artık zamanının geldiğini düşünerek harekete geçmişlerdir. 15 Temmuz tamamen budur. Yeni bir devlet kurma teşebbüsüdür.Milletin tankını, topunu, silahını, helikopterini, uçağını millette doğrultmakta zerre kadar tereddüt göstermemişlerdir. Hedeflerine ulaşabilmek için neleri feda edebileceklerini bütün dünya ibretle izlemiştir. Şimdi mahkemelerde hesap veriyorlar, ama hala ümitlerini kesmediklerini, hala bu milletle alay ettiklerini dehşet içinde izliyoruz. Bu cüreti nereden buldukları, neye ve kime güvendikleri ayrıca tartışılmalıdır. Kesin olan, kendi akıllarıyla, kendi imkanlarıyla hareket etmedikleri ve kullanıldıklarıdır. Kullananlar kendilerini saklama ihtiyacı dahi bulmuyorlar. Almanya’sından, ABD’sine, Yunanistan’ından Hollanda’sına kadar bu hainleri hepsi barındırıyor, koruyor, kolluyor ve kullanıyor. Daha da önemlisi içimizde de destekçileri var. CHP’nin bu durumlara düşmüş olması kendileri için de, milletimiz için de kahredici bir durumdur.
SAYIN BAHÇELİ’NİN İKAZI
Buraya kadar her şey açık ve net. PKK’yı, FETÖ’yü, Markist-Leninist güruhunu biliyoruz, tanıyoruz ve hazırlığımızı ona göre yapıyoruz. Ancak, tehdit ve tehlikenin bu kadarla kalmadığını, devletle hesaplaşmada yeni hazırlıkların yapıldığını Ayhan Oğan çok net biçimde bize göstermiştir. Aslında bilenini ilan etmiştir. Unuttuğu veya hesaba katmadığı şey, tıpkı FETÖ gibi, PKK gibi bu zihniyetin de hiçbir zaman emellerine ulaşamayacağı ve mutlaka kaybedeceğidir. Bu ülkede ülkücü ve milliyetçiler olduğu sürece bu devleti yıkmaya, yeni devlet kurmaya hiç kimsenin gücü yetmez. Bu dün de böyleydi, bugün de böyledir, yarın da böyle olacaktır. Sayın Bahçeli’in ikazı Türk milletinin yüreğin su serpmiştir. Arkasından sayın Başbakan ve Cumhurbaşkanından da yeni bir devlet arayışı olmadığı yönünde açıklamalar gelmesi, memnuniyet verecidir.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti var oldukça, bu tür saldırılar da devam edecektir. Türk milletinin yegane güvencesi Türk milliyetçileri ve ülkücülerdir. Bu bir defa daha test edilmiş ve görülmüştür. Türkiye Cumhuriyeti’ni kuranlar rahat uyusunlar, koruyanlar uyanıktır, farkındadır ve hazırdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.