Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 27°C
Az Bulutlu

Pkk Bağımsızlıktan Vazgecti Diyenlere Aklınıza

20.09.2013
A+
A-

Fikri Atılbaz

“Akıl sağlığınız için beyin çorbası için.”

“Zafer ve final” adı altında PKK 11.Kongresini Kandil’de yaptı. Görünen o ki süreçten sapma gösteren açıklamalar yapılmış. Asıl dikkatle ele alınması gereken konu, “Ortadoğu’da eski statükonun yıkıldığı, yeni statükoların kurulmak istendiği bir süreçte Kürtlerin böyle bir güç olmaları, Kürtleri ilk defa bu düzeyde dört parçada özgür ve demokratik yaşama yakınlaştırmıştır.” şeklinde ortaya koydukları fikirdir.

Artık aymayan ayılmalı! Ha siz ne derseniz deyin, onlar ne kararı alırsa alsın ben ayılmayacağım diyorsanız ebediyen bayılın Türkiye safralarından, prangalarından kurtulsun. Büyük fotoğrafı göremeyen, görmek istemeyen beyinsizler daha ne söylenecek, ne gösterilecek, ne bekliyorsunuz? Anlamanız için ne yapılmalı? Proje gayet net ortada, yapılmak istenen ortada ve bunlar ülkemiz için açık tehdit oluşturuyor.

Hala daha demokratik haklar, insan hakları, kültürel haklar, evrensel haklar diyerek kendini tatmin için fikri mastürbasyonda bulunan zavallılar, bu PKK, 1978 yılında Diyarbakır’ın Lice İlçesinin Fis köyünde Türkiye Cumhuriyeti Devleti topraklarında hak iddia ederek, öncelikli olarak bağımsız Kürdistan’ı kurmak amacıyla kurulmuş Marksist-Leninist ideolojiyi benimsemiş, devlete karşı silahla mücadeleyi ilke edinmiş bir terör çetesidir.

Nihai amacı, Irak’ın kuzeyi, Suriye’nin kuzeydoğusu, İran’ın kuzeybatısını ve Türkiye’nin doğu ve güneydoğu bölgelerini içine Birleşik Bağımsız Kürdistan’ı kurmaktır.

Hala kendini süreçle avutanlar, bu yolla çözüm elde edeceklerini sananlar, temelinde bu gerekçeler yatan terör çetesinden ne bekliyorsunuz? AKP’nin amacı belli; BOP’un maddeleri doğrultusunda hareket etmek, Başkanlık sistemini getirmek, Cumhurbaşkanlığı seçimini R.Tayyip Erdoğan’a kazandırıp Başkanlığa geçişi sağlayarak onu önce Türkiye’de tek adam, sultan ilan edip, Ortadoğu için kurdukları Yeni Osmanlı hayalini Sünni eksenli birleşik ümmet arzusunu hayata geçirmek için BDP’yle dolayısıyla PKK’yla anlaşmak.

Onların gündeminde Türkiye yok, Türk milleti hiç yok, Türkiye’nin çıkarları yok. Peki, bu siyasi iradeye destek verenler, peşinden gidenler size ne oluyor? Akıl tutulması mı yaşıyorsunuz? Kendi uydurduğunuz yalanlara kendiniz inanıyorsunuz. Neymiş bağımsız devlet kurmaktan vazgeçmişler. Bravo. Yüz puan. Bir sıkımlık diş macunu kazandınız. Bağımsız devletten vazgeçtiler fikrine nasıl, neye dayanarak ve kimlerin sözüne bakarak inanıyorsunuz.

İşte daha dün, sayenizde adını “Zafer ve final” koydukları kongrede söylenene bakın; “…. Kürtlerin böyle bir güç olmaları, Kürtleri ilk defa bu düzeyde dört parçada özgür ve demokratik yaşama yakınlaştırmıştır.”

Madem bağımsızlık istemiyorlar, anayasa komisyonunda gündeme gelen, “Türk vatanı ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür” hükmünün kaldırılmasını neden istiyorlar?

Geçen gün açıkladıkları 9 istekten oluşan metinde neden “kendi kendini idare etme” hakkı istiyorlar?

Baylar uyanın bu mübarek olmayan zatlar Türkiye Cumhuriyetinin Egemenlik haklarını Türk milletinin elinden alıp bir şirket misali ortaklaşa bir mal haline getirip elde ederlerse belki bağımsızlıktan vazgeçerler; ancak ihanetten asla vazgeçmezler. Tarih ortada, tarihte yaşananlar ortada, tarihi olaylar orta yerde ve siz hala gereken dersi çıkaramamışsınız.

Yazıklar olsun hala pembe tablolar çizip, ‘bakın şehit gelmiyor’ diye Türk milletini kandırmaya çalışanlara.

Sizin o çokbilmiş, kibirde ve kendini beğenmişlikte, her şeyi bilen tavrıyla Erdoğan’la yarışan bebekkatili tek adamların maçında yeni fikirler yumurtlamış. Hükümeti paralel devlet konusunda uyarmış. Süreci bunlar bozar demiş ve gladyo’dan, kont-gerilla’dan söz etmiş. Ulan hala bitiremediniz bu döküntü, soğuk savaş döneminden kalan sermayeyi. AKP’nin PKK’ya tanıdığı paralel yapılanmanın üstünü örtmek için, yine topu başka yerlere, saha dışına atıp dikkat dağıtmak istiyorlar. Yerine göre anayasa sosyolojisi uzmanı, yerine göre tarihçi, yerine göre antropolog, yerine göre en iyi siyasetçi olan bebekkatili AKP’ye yol ve yön göstermeye devam ediyor.

Bütün bu gerçekleri bakıp da göremeyenlere kör denir. Ve biz Türk milleti olarak bu kör gözlerden bıktık.

Sağlıcakla kalın!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.