Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 21°C
Gök Gürültülü

Pislenen Yer Cami Duvarı

12.03.2013
A+
A-

Tayyip Erdoğan’ı çok sinirlendiren, konuşurken birden bire hakaret etme boyutuna getiren bir şeyler olmalı. Bunun bir sebebi olmalı. Kendini çok yüksek bir mertebede ulaşılmaz görüyor olabilir. Böyle insanların yanında onun her dediğine kafa sallayacak, başüstüne devletlum diyecek, haklısınız efendim bunlar anlamaz diyecek, siz gelmiş geçmiş en büyük Lidersiniz, hatta gelmiş geçmiş en büyük Padişahsınız diyecek türden insanlarla çevreleri dolu olabilir.

 

Birileri onu ona dokunmak ibadettir diye yüceltirse o aynen “Askerlik yan gelip yapma yeri değildir” dediği gibi vatandaşımızı azarlar. bazıları 2.peygamber ilan ederse insanın bu övgülerden etkilenip kibirlenmesi mümkündür. “Ananı al da git” der, “Al oyunu kendine sakla” diye kendini büyülten karşısındakini küçük gören fırçalayıcı sözler söyleyebilir.

 

***

 

Bir gazi düşüncesini dile getirdi diye gaziliğini bil, saygı da bir yere kadar türünden konuşarak bu vatan için herhangi bir uzvunu kaybetmiş o insana bile üstten bakma gibi bir yaklaşımda bulunmaktan sakınmaz. Obama önünde bacak bacak üstüne attı, şöyle davrandı, İsrail’e kafa tuttu, şunu yaptı, bunu yaptı diyerek yayın yapan yazılı ve görüntülü medyanın da bu durumun oluşmasında büyük bir sorumluluğu, vebali, günahı vardır.

 

AKP iktidarının görüşlerine aykırı bir görüş belirtenlere, yaptıklarını eleştirenlere dayanamıyorlar. Masumane şikayet edenlere hiç dayanamıyorlar. Silopi’de bir açılış töreninde Erdoğan konuşurken yollardan şikayetçi olan bir gence Başbakan Erdoğan ağzına geleni söylüyor, “Nankörlük yapma otur. Ekmek bulamazsınız yemeye, sonra ekmeği tepersiniz. Teşekkür edeceğine başka bir şey konuşuyorsun”

 

Bu hakaret içeren cümleleri çözümlerseniz Başbakan Erdoğan’ın içinde bulunduğu hali de çözmüş olursunuz. Bugün oturduğunuz icra makamında size oy veren insanlar sayesinde oturduğunu unutmuşa benziyor. Asıl sizlerin bulunduğunuz yere sizi taşıyan o insanlara teşekkür etmeniz gerekirken, onları ufak bir şikayetinden dolayı “Nankör” ilan ediyorsunuz. Halbuki çok daha makul sözlerle geçiştirebileceği yerde kendine göre büyüklük gösterip insanları azarlama, fırçalama yolunu seçiyor.

 

Tabi vatandaşla karşılıklı diyaloga girip bunu monologa çevirirken de hakaret içeren sözler sarf eden Başbakan Erdoğan’ın aklının karışık olduğu gözlemleniyor. Çünkü bırakın Türk milletinin bütününü sadece AKP’ye oy veren vatandaşlar üstünde AKP Genel Merkezinin yaptırdığı anket sonuçlarına göre AKP’ye oy verdiğini söyleyen vatandaşların yüzde 51.7’si, başkanlık veya yarı başkanlık sistemine karşı olduğunu belirtmiş. Bu sonuç bütün AKP’lilerde şok etkisi yapmış olmalı.

 

***

 

Sayın Erdoğan ve AKP’li yöneticiler, Bakanlar, milletvekilleri sözde çözüm, barış diye sundukları İmralı sürecini cilalayıp Türk milletinin önüne koymaktadırlar. Etnik ırkçılık yapan bir terör çetesiyle masaya oturup, onlarla beraber anayasa referandumuna gitmek için onlara şirin gözükmek maksadıyla her türlü milliyetçiliği ayaklar altına alıyorlar. Etnik olan her şeye kafa sallayıp evet diyorlar. Bizi gerçekten sınırlardan, bayraktan, her şeyden önce bölecek olan Türkçe üzerinde oynana oyunun Kürtçenin anadil, resmi dil kabul edilmesine bile göz yumarlarken, kendilerine oy vermiş yüzde 50’lik bir çoğunluğu göz ardı ediyorlar.

 

Göz ardı ettikleri AKP seçmeni çok sevdikleri anketlerde onlara gerekli mesajı veriyor. İşte bu durum AKP yöneticilerinde bir sinir bozukluğu, gizliden gizliye bir korku ve bu duyguların oluşturduğu saldırganlık meydana getiriyor.

 

Hazmede hazmede demiştiniz ya sayın Erdoğan, Türk milleti 10 yıldır uygulamalarınızı hazmetti. Artık gelinen bu noktada hazmedemiyor. Gencecik fidanların kanını döküp şehit eden kahpe dölleriyle Türkiye Cumhuriyeti Devletinin masaya oturması Türk milletinin kanına dokunuyor. Ve bu sefer pislenen yer cami duvarı.

 

Asıl nankörlüğün etnik ırkçılık yaparak bu ülkenin ekmeğini yiyen, suyunu içen, bir yerlere gelen, ticaretini, siyasetini yapan insanların yine bu ülkeye ihanet etmeleri, yedikleri kaba pislemeleri olduğunu hiç kimse unutmasın!

Fikri ATILBAZ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.