PES ETMEK YOK

31.05.2019
A+
A-

Tarihte kurulan ilk Türk Devleti’nin Lideri Teomandır.

Hun Devletini kurmuş ve kendisinden sonra yerine oğlu Metahan gelmiştir.

Teoman’da Metehan’da zorluklar karşısında pes etmemişler, Çin’e akınlar düzenlemişler, fetihler yapmışlar, can alıp can vermişler, sınırlarını genişletmişler ancak asla pes etmemişlerdir.

Pes Etmek’ tabiri Türk’ün lügatında yoktur.

***

Ertuğrul Gazi, Yörük çadırlarında Babası Şüleyman Şah’ın topladığı ‘Kayı boyunu, büyük bir imparatorluğun çekirdek oluşumu haline getirmiş’, Tapınakçılara, Araplara, ve hatta Selçukludaki bir cümle haine karşı Bozkurtça mücadele edip Pes etmemiştir.

Pes etmeyerek, İnancı uğruna mücadele etmiş ve Osmanlı İmparatorluğunun dünyaya Türk Mührü vuracağı zamanların özlemiyle çilesini mutluluk saymıştır.

O Ertuğrul Gazi ki, savunduğu değerler ve uğruna savaştığı kutsaliyetleri yani Kızıl Elma’sını gerçekleştirmiş, Türk’ü ve İslam’ı Cihana hakim kılacak bir ırkın Ata’lığını yapmıştır.

***

Şah İsmail, Safevi Tarikatının Lideriyken, Tarikat Liderliğinden Safevi Devleti’nin kuruculuğuna uzanan kutlu bir Türklük destanının ismidir. Akkoyunluları yıkıp, İran, Azerbaycan ve Arap Adasına hakimiyet sağlayan, doğu da temeli Türk, duruşu Türk, Mücadelesi Türk olan Alevi esaslı bir Kızılbaş Türkmen devleti kuran Şah İsmail hiçbir zorluğa boyun eğmemiş ve pes etmemiştir.

***

Sultan Mehmed tahta çıkınca kendine ilk ‘Kızıl Elma’ olarak İstanbul’u belirlemişti. ‘Ya istanbul beni alır, ya ben istanbul’u’ diyerek hedefine emin adımlarla yürürken pes etmenin esamesi yanından geçmiyordu.

Nitekim İstanbul’u feth etmeyi kafaya koymuş olan Sultan Mehmed Han, gemileri karadan yürütüp bir çığır açmış ve sonunda İstanbul’u haçlıların başına yıkarak, Türk’ün savaş dehasını ortaya koyarak 1453 zaferine ulaşmış, Türklerin pes etmediğini tüm dünyaya kanıtlamıştır.

***

Osmanlının yavaş yavaş güç kaybettiği, ayakta kalıp yıkılmama mücadelesi verdiği bir dönemde, Gaz-i Namdar Enver Paşa, Büyük Devlet adamlığı ve zekası sayesinde Mustafa Kemal’in önünü açmış ve Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasında etkin rol oynamıştır.

Yeni bir Türk Devleti kuran Gazi Mustafa Kemal Paşa, yokluklara, zorluklara ve imkansızlıklara rağmen Destan yazmış ve Türk’ün gücünü yedi düvele göstererek dünyaya posta koymuştur. Pes etmek mi asla diyerek Türk’ün kıyamete kadar sürecek Vatan nöbetinin meşalesini yakmış ve pes etmemiştir.

***

Yakın siyasi tarihin elbetteki son Hakan’ı Alparslan Türkeş’tir. Türk Dünyasının Başbuğ’u, Türklüğün son lideridir. 3 mayıs 1944 de başilayıp, 12 eylül 1980 e kadar süregelen çile çekme, devletin elini öpeyim derken, devletten tokat yeme bezginliği, hiçbir zaman pes ettirmemiştir

Türk’ün son Başbuğunu. Binlerce evladını şehit vermiş, komünizmi ülkeye sokturmamış, Devletin sıkıştığı yerde Devletten yana durmuş, bazen Genelkurmay başkanını bazen Cumhurbaşkanını gece saat 3 de yatağından kaldırmış güçlü ve çilekeş bir liderdir.

 

4 kere idam sehpalareından geri dönmüş ama inandığı değerlerden asla taviz vermemiş, asla pes etmemiş güçlü bir liderdir.

 

***

Ve Türk Pes Etmez.

 

Türk’ün tabiatında yoktur Pes Etmek!

Yıllarca Abd, Rusya, Ermenistan, Yunanistan, İsrail ve azılı elebaşları İngiltere pes ettiremedi bu milleti.

 

Asala, Tikko, Dhkp-c, pkk, hizbullah, ışid pes ettiremedi.

FETÖ da ettiremeyecek.

 

Okyanus ötesinin gayr-ı meşru piçleri 12 eylülde kazanmış olsalar da 15 temmuzda kaybettiler ve kaybetmeye devam edecekler.

Onlar pes edene kadar, bizler pes etmeyeceğiz. Bizler pes etmedikçe TÜRK DEVLETİ’ni kimse hain emellerine alet edemeyecek.

 

***

 

PES ETME TÜRKOĞLU; Senin Ceddin pes etmedi, Ecdadın Pes etmek nedir bilmedi. Sende Pes Etme…

Pes etme ki hainlere gün doğmasın, pes etmeki Türklük ruhu boğulmasın…

Sen ki Fırtınaları, rüzgarları, okyanusları aşıp dünyayı yöneten Türk’sün…

Şimdi Okyanus Ötesindeki Piçler mi seni PES Ettirecek?

EY TÜRK TİTRE VE KENDİNE DÖN!

FIRAT AKTEN

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.