Parlamenterler Derneği : Bahçeli’nin ifadeleri Türk Milletinin tavrıdır!

Parlamenterler Derneği : Bahçeli’nin ifadeleri Türk Milletinin tavrıdır!
23.03.2021
A+
A-

Parlamenterler Derneği Yönetim Kurulu, yeniden Genel Başkan seçilen Devlet Bahçeli’nin 13. Büyük Kurultayda ortaya koyduğu görüşleri desteklediklerini bildirdi. Açıklamada “Devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü”, “Üniter milli devlet”, “Bölücü milletvekillerinin TBMM’ne gelen fezlekelerinin önüne arkasına bakalım demek siyaset değildir” vurgusu, Türk Milletinin beklediği bir tavırdır.” görüşüne yer verildi.

Bahçeli’nin ifadeleri Türk Milletinin tavrıdır!

Bahçeli’nin sözleri ihanet şebekelerini korkuttu

Parlamenterler Derneği Yönetim Kurulu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 13. Büyük Kurultayda yaptığı konuşmaların, Türk Milletinin hislerine tercüman olduğunu belirtirken ayrıca Cumhur İttifakı’na bağlılık vurgusunun da önemine işaret etti. Parlamenterler Derneği Yönetim Kurulu adına yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bahçeli’nin konuşması kamuoyundan çok büyük destek görmüştür

Milliyetçi Hareket Partisi 13. Olağan Büyük Kurultayını 18 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirmiştir. Parlamenterler Derneği olarak, delegelerin tamamının oyunu alarak 10. kez GENEL BAŞKAN seçilen Sayın Devlet BAHÇELİ Beyefendiyi, MYK ve MDK’ya seçilen kıymetli üyeleri tebrik ediyoruz. MHP Büyük Kurultayı’nın “İSTİKLAL İÇİN BİRLİK, İSTİKBAL İÇİN DİRLİK” teması ve Sayın Genel Başkanın politikanın günübirlik çekişmelerinin dışında ve üzerinde kalarak bir mefkûre çizdiği konuşmasının kamuoyundan çok büyük destek gördüğüne inanıyoruz.

İhanet şebekelerini korku ve ümitsizliğe sevk etti

Sayın Devlet BAHÇELİ’nin konuşmasındaki “Devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü”, “Üniter milli devlet”, “bölücü milletvekillerinin TBMM’ne gelen fezlekelerinin önüne arkasına bakalım demek siyaset değildir” vurgusu, Türk Milletinin beklediği bir tavırdır. Sayın BAHÇELİ’nin bu konulardaki net duruşu vatandaşlarımıza güven telkin ederken ihanet şebekelerini de korku ve ümitsizliğe sevk etmiştir.

Dezenformasyonlara net cevap oldu

Bu çerçevede Sayın Devlet BAHÇELİ’nin Cumhur İttifakına olan bağlılığını da önemsiyor ve destekliyoruz. Henüz çok yeni olan tamamen bize özgü bir model olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin “Türk Tipi Başkanlık Sistemi” olarak nitelendirilmesi de dikkate değer bir husustur. Sayın Genel Başkanın, Cumhuriyetimizin 100. Yılında Cumhurbaşkanı adaylarının kayıtsız şartsız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olduğunu ilan etmesinin, Cumhur ittifakına karşı oluşturulmaya çalışılan dezenformasyonlara karşı net bir cevap olduğunu düşünüyoruz.

Stratejik hedefler gelecek inşasında çok önemli

Kongrede; Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin sahiplenilmesi, yeni anayasa, yerli ve milli bir ekonomik sistemin ihyası ve inşası, Cumhur İttifakı’nın varlığı içinde terörle amansız mücadeleye destek vermek, küresel ve bölgesel zeminde diyalog, barış, huzur, sükûnet ve istikrar gibi beş başlıkta özetlenen stratejik hedeflerin gelecek inşasında çok önemli olduğuna inanıyoruz.

Önerilere katılıyor ve destekliyoruz

Bununla birlikte; Siyasi Partiler ve Seçim Kanunlarının değiştirilmesi, Siyasi Etik Kanunu çıkarılması, TBMM iç tüzüğünün yeni sistemle uyumlu ve Meclis çalışmalarıyla ahenkli hale getirilmesi, milletvekilliği dokunulmazlığının yeni baştan ele alınması, Kamu Kurumu Niteliğindeki Mesleki Kuruluşların yasal ve hukuki yapısının gözden geçirilmesi, kamuoyu araştırmaları ve sonuçlarının yayınlanması hakkında geniş değişiklikler yapılması ve tedbirler alınması gibi önerilere katıldığımızı ve desteklediğimizi belirtmek isteriz.

Ülke sorunlarına duyarlılığın bir göstergesi

Ayrıca temiz toplum, temiz siyaset, temiz yönetim, yoksullukla mücadele ve adaletli bir gelir dağılımı, sosyal yardımların daha da güçlendirilmesi, zengin yoksul arasındaki çelişkinin para ve maliye politikalarıyla düzeltilmesi, mali disiplin ve tasarruf tedbirleri sayesinde savurganlığın büyük çapta engellenmesi, işsizlikle ve fiyat istikrarının sağlanarak enflasyonda mücadele gibi vurguları, ülke sorunlarına duyarlılığın bir göstergesi olarak kabul ediyoruz.

Yeni yönetimin yine hayırlı hizmetler yapacağına yürekten inanıyoruz

Parlamenterler Derneği olarak, Milliyetçi Hareket Partisi’nin 13. Büyük Kurultayı’nı tekraren tebrik eder, yönetim organlarına yeni/yeniden seçilen çok kıymetli üyeleri  canı gönülden kutlarız. Kurultayla oluşan yeni MHP yönetiminin; Sayın Genel Başkanın liderliğinde ülkemize, milletimize, Türk İslam âlemine bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hayırlı hizmetler yapacaklarına yürekten inanıyor, Cenabı Allah’tan kendilerine üstün muvaffakiyetler niyaz ediyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.