Paracıkları alıp kaçtı mı?

30.11.2017
A+
A-

Dünyada ve ülkemizde merakla beklenen Reza Zarrab davasının ilk duruşması dün ABD’de gerçekleşti. Duruşmaya Zarrab’ın itirafları damga vurdu. Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’a rüşvet verdiğini söyledi. Peki Çağlayan’ın sesi neden çıkmıyor?

Merakla beklenen davanın ilk duruşması dün gerçekleşti ve Zarrab itiraflarına başladı. FBI ile işbirliği yapmak zorunda kalan Zarrab, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’a rüşvet verdiğini kabul etti. Ancak şuana kadar Zafer Çağlayan’nın konuyla alakalı herhangi bir açıklma yapmaması kafaları karıştırdı.

 

45-50 MİLYON EURO RÜŞVET VERDİM

Zarrab ifadesinde dönemin Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’la nasıl tanıştığını ve Halkbank’la olan ilişkisini de anlattı. Halkbank’la çalışmak için 2012 yılında; bankanın o zamanki genel müdürü Süleyman Aslan’dan randevu almaya çalıştığını ancak bunu Aslan’ın reddettiğini anlatan Zarrab, daha sonra Zafer Çağlayan ile irtibata geçtiğini ve Aslan’dan randevu alabildiğini anlattı. Zarrab, Zafer Çağlayan’ın kendisine “Yüzde elli yüzde elli kârla” çalışmayı teklif ettiğini ve bunu kabul ettiğini anlattı. Reza Zarrab toplamda Çağlayan’a 45-50 milyon euro (yaklaşık 233 milyon TL) rüşvet verdiğini söyledi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.