DOLAR 5,9390
EURO 6,6512
ALTIN 289,2
BIST 114.754
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 10°C
Yağışlı

Pahalılıkla Yoksullukla ve Yolsuzlukla Mücadele Edecek Program MHPdedir

14.09.2017
3.137
A+
A-

Sıklıkla düzenlediğimiz basın toplantılarımıza devam ediyor, şehrin kalbinin MHP’de tekrar tekrar attığını vurguluyoruz.

– Kıymetli arkadaşlar, sizlerinde bildiği üzere önümüzdeki hafta Pazartesi günü 2017-2018 yılı eğitim-öğretim dönemi başlayacaktır. Öncelikle bu dönemin velilere, öğretmenlere ve öğrencilere hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Bu dönem ile birlikte bazı durumlarda ise tüm şehir olarak hatta ülke olarak hepimizin tedbirler alması gereken bazı konular vardır. Tabiki bunların en başında kullanım yaşının 8-9’a kadar düştüğü uyuşturucu bulunmaktadır. Emniyet güçlerimizin bu konudaki hassasiyetinden oldukça memnunuz. Okulların açılmasıyla birlikte çeşitli önlemler alacaklarını da temenni ediyoruz. Fakat en önemli husus internet üzerinden yapılmaya başlanan uyuşturucu ticaretine engel olmaya çalışmaktır. İnternetin yaygınlaştığı bir ortamda uyuşturucunun internet üzerinden satışının yapıldığı bile aldığımız duyumlar arasındadır. Okul önlerinde alınacak tedbirlerin yanı sıra, sosyal ortamda da bu illeti evlatlarımıza bulaştırmaya çalışan kalleşlere gerekli dersler verilmelidir. Bu illetle mücadele de MHP olarak Emniyet Müdürlüğü, Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlıklarıyla gereken işbirliği sağlayamaya hazırız. Üzerimize düşen ne varsa biz her zaman evlatlarımız için yanlarındayız. Yeter ki bir evlatlarımıza daha iyi bir yaşam alanı sunalım.

Bir diğer konu ise evlatlarımızı okul ve arasında taşıyacak olan servislerdir. Servis işletmesi yapan kişilerin ve araçlarının belirlenen bazı kriterlere uygun olması gerekmektedir. Özellikle bu konuda yapılan çalışmalara uyulması ve gerekli mercilerin bu denetimleri sıklıkla yapması gerekmektedir. Ayrıca taşıma işini yapacak olan servis şoförü kardeşlerimizin de bu konularda hassas davranmaları, ayrıca bazı durumlarda psikolojik destek alması gerekmektedir. Bu desteği Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlığı ortak bir proje yaparak düzenli bir psikolojik eğitim haline getirmelidir. Çünkü evlatlarımızın canını emanet ettiğimiz şoför kardeşlerimizin olası bir durum halinde ne yapması gerektiğini iyi bilmesi gerekmektedir. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı okullara taşıyan okul servis aracı şoförlerinde trafik kültürü oluşturmak ve güvenli sürücülük farkındalığının artırılması için de bu çalışmaların yapılması kesinlikle şarttır.

Değerli kardeşlerim, bir diğer husus ise Gaziantep’teki pahalı yaşam biçimidir. Türkiye’nin gastronomi ödülüne sahip bir şehriyiz. Fakat elinizi dokunduğunuz her şey el yakmaktadır. Özellikle gıdalarda. Bu gastronomi ödülü bize faydalı mı oldu zararlı mı oldu anlayamadık. Gastronomi ödülünden önce kilosu 45-50 TL arasında seyreden baklavamız olmuş 70-90 TL. Eskiden bir restaurantta oturup 4 kişi yemek yediğiniz de verdiğiniz hesap 100 TL’yi geçmezken şimdi aynı restauranttan 200 TL’den aşağıya kalkamıyorsunuz. Lahmacunun tanesi 4 TL olmuş, şehrimizde tüketimi çok fazla olan nohut dürümü 4 – 4,5 TL arasında satılıyor. Hayırdır ne oluyoruz. Gaziantep’in başına devlet kuşu kondu da bizim mi haberimiz yok? Hayırdır ne oluyoruz. Gaziantep’in başına devlet kuşu kondu da bizim mi haberimiz yok? Bu fiyatlar neye göre tesbit ediliyor. Kim denetliyor bu rakamlar nasıl ortaya çıkıyor. Boğazda balık ile Gazişehirde kebap aynı fiyata hiç mi Allah tan korkulmuyor? Yetkilileri bir an önce rakibimiz gibi siyaset yapmayı bırakıp işlerini yapmaya davet ediyoruz. Yok yapamıyorlarsa, pahalılıkla yoksullukla ve yolsuzlukla mücadele edecek program MHPdedir. İlk seçimde milletimizden bizi oylarıyla görevlendirmesini istiyoruz ve nasıl yapacağımızı göstereceğiz. Başkanlarımızın da maşallahı var. Baksanıza her gittikleri yerden, ne hikmetse, biz göremiyoruz bu hizmetleri ama ödüllerle dönüyorlar. Lütfen vatandaşın aklıyla oynamaktan vazgeçin. Vatandaş ne yiyeceğini bıraktı, nasıl yiyeceğine şaşırdı. Gaziantep bugün Türkiye’nin en pahalı illeri arasında en üst sıralarda. Belediye başkanlarınızı ödüllendirirken, vatandaşa sorun, ödül verdiğiniz alanda gerçekten ne yaptığını. Körler sağırlar birbirini ağırlar hesabı ödül dağıtmayın hak edene hakettiğini verin. Hani bu belediyelerimiz yüksek yüksek binalar dikiyordu. Bu dikilen binalar arttıkça her ne hikmetse düşmesi gereken kiralarda yükseliyor. Anlam veremedik. Bu konuya biran önce çözüm bulunmalı gerekli adımlar atılmalıdır. Hayat pahası bu kadar yüksekten gitmeye devam ederse yakında ne esnaf kalır ne de vatandaş yiyecek ekmek bulabilir.

Kurulduğu ilk günden beri yanlış olduğunu söylediğimiz,kurulmaması için gösteri yürüyüş ve açıklamalar yaptığımız kamu hastaneler birliği son KHK ile kapatılmasına ve sağlık hizmetlerinin yeniden Sağlık Müdürlüğü bünyesinde toplanmasına karar verilmiştir.Sağlık Bakanlığı bünyesinde yapılacak olan bu yeni teşkilatlanmada kalitesi düşen sağlık hizmetinin kalitesini arttırmak, toplumdaki değeri düşen sağlık çalışanlarının değerlerini yükseltmek, yerlerde sürülen morallerini, arttırmak ve sağlıkta şiddeti sonlandırmak için yeni yapılandırmayı yapan tüm yetkilileri görevlerini hak,hukuk ve adalet içinde liyakatlı insanları göreve getirmelerini tavsiye ediyoruz.Bu kadar sorunun olduğu bir kurumda Partizanca yaklaşımdan uzak ve Fetö tesirindeki yandaş sendikanın taleplerinden uzak adil ve liyakat esaslı görevlendirme bekliyoruz.Duvara toslayan bu sağlık modellerinde ki dönüşümün revizyonu, düzenlenmesi ve kaliteli bir şekilde çalışabilmesi için adil, liyakatlı ve tecrübeli kadrolar lazımdır.Bu kadrolar fazlasıyla MHP de vardır,milletimiz yetkiyi bize verdiğinde, kaliteli, tecrübeli, adil kadrolarla halka kötü hizmet veren değil iyi hizmet veren toplumu hasta olmadan önce korumaya başlayan, hastalığında insanca hizmet alabileceği sağlık sistemini MHP yapacaktır.Tavsiyemiz ülkücü kadrolar iş başına gelene kadar enkaz haline getirdikleri sağlık sektörününde ki Bu enkazı harabeye çevirmemeleridir.2019 da Ülkücü Cumhurbaşkanı seçecek kadromuz Dr.Devlet Bahçeli nin liderliğinde hazırdır.Sadece milletimizin oy desteği kalmıştır. İlk seçimde bize bu yetkiyi vereceğine şüphemiz yoktur.

Katılımlarınız için teşekkür ederim.

 

MHP Gaziantep İl Başkanı
Yrd.Dç.Dr.A.Muhittin TAŞDOĞAN

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.