DOLAR 5,9489
EURO 6,6528
ALTIN 289,5
BIST 113.684
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 10°C
Yağışlı

OYUNU TERSİNE ÇEVİRMEK!

10.09.2017
2.302
A+
A-

Keşke; “Güzel şeyler olacak” diye o düğmeye basılmasaydı.
“Ne Mutlu Türküm Diyene” ifadesinden rahatsızlık duyulmasaydı.
Sırf Türk milliyetçiliğine karşı olalım diye etnik milliyetçilikleri özendirme yanlışlarına düşülmeseydi.
Siyasi İslam tabiri hiç kullanılmasa, din üzerinden siyaset dizayn edilmese, mezhepçi duruş ve tercihler siyasetin en önemli argümanı haline getirilmeseydi.
“Ilımlı İslam”, “Model Ülke Türkiye” gibi, aslında Türklüğe ve Müslümanlığa karşı kurulmuş tuzaklara düşülmese, o tuzaklara eş başkan olma hevesine kapılınmasaydı.
ABD’nin, Irak’ı işgaline karşı daha dikkatli, tedbirli ve ihtiyatlı olunabilseydi.
Askerimizin başına Irak’ta çuval geçirenlere dünya dar edilebilseydi.
FETÖ’ye kanılmasa, 12 Eylül 2010 referandumu yapılmasa, devlet her kademede FETÖ mensuplarına teslim edilmeseydi.
Arap Baharı adlı “Müslüman kapanı” iyi okunabilseydi.
One minute ve Mavi Marmara hiç yaşanmasaydı.
Suriye tuzağına düşülmese, 4 milyona yakın Suriyeli Türkiye’ye sığınmak ve yerlerini terk etmek zorunda kalmasaydı.
Rus savaş uçağının düşürülmesi olayı yaşanmamış olsaydı.
Irak Merkezi Hükümeti’ne rağmen, Barzani ile girift ekonomik ilişkiler ve siyasi irtibatlar kurulmasa, ilişkilerde daha özenli olunsaydı.
ABD’nin bütün hamlelerinin sebebinin; öncelikle Suriye ve Irak’ın kuzey; Türkiye’nin güney sınırına yapay bir Kürt devleti kurmak olduğu gerçeği asla göz ardı edilmeseydi.
Ve bu yapay ABD ileri karakoluna, daha sonra İran ve Türkiye’den de toprak talep edileceği de asla ıskalanmasaydı..
Keşke…
Gelinen noktada bu keşkeler sadece ders alınması, ibret çıkarılması, ileriye ışık tutması bakımından önemli.
Elbette önümüze bakmalı ve yol haritamızı önümüzdeki süreçte, yarınlara yeni keşkeler yazdırmayacak şekilde çizmeliyiz.
Türkiye Değişim Hareketi diyenlere;
Yeni Türkiye şarkısı söyleyenlere;
Türkiye’yi ve Türk milletini dönüştürmekten bahsedenlere;
Dinde reform arayışında bulunan sapkınlara karşı her zamankinden daha çok uyanık olunması gereken bir sürecin başında değil, tam ortasındayız!..
AKP, CHP ve MHP’ye operasyon teşebbüsleri elbette boşa değildir.
MHP operasyonunda başarılı olamayanların, şimdi de yeni bir parti kurma adı altında, MHP’den parça koparma teşebbüsleri en güncel konu değil mi?
Operasyonda zokayı yutan ve mecburi bir genel başkan değişikliği yaşayarak; on yılların CHP’sini YCHP (Yeni CHP) yapanların amaçlarına ulaştıkları; Çanakkale Kurultayında CHP-HDP yakınlaşmasının benimsenmesi ve Sezgin Tanrıkulu’nun SİHA’ların sivilleri öldürdüğü iftirasından belli değil mi?

Çok değil, daha iki yıl önce, Açılım, Çözüm, Demokratikleşme gibi adlarla, Oslo, Habur ve İmralı yaklaşımlarıyla AKP iktidarını, HDP ile karşılıklı olarak Dolmabahçe masasına hangi güçler oturttu?
AKP, uzun yıllar bir kolunda FETÖ’yü, diğer kolunda Kürt açılımı kamuflajlı laneti neden taşımak durumunda kaldı?
Sonunda “Kandırıldık” dedi, helallik istedi, her iki kolundaki illetlerin hedefinde olduğunu geç de olsa anladı. Ama maalesef bu ihmaller, ön görüsüzlükler, kandırılmalar ve başka gafletler ülkemize 15 Temmuz’u yaşattı…
Amaç: Türkiye’yi dönüştürmek; eyaletlere ayırıp, federasyon haline getirmek. Etnik grupları öncelemek; mezhepleri din’in üzerine taşımak. Türk milletini, kabilelere, aşiretlere, kavimlere, taifelere ayrıştırmak.
Böylece sosyolojik süreci tersine çevirip, dünya tarihine damgasını vurmuş koskoca Türk milletini bölenlerine ayırarak tarih sahnesinden silip süpürmek!
Dolayısıyla hem Türklükten hem de Müslümanlıktan kurtulmak…
Son haçlı harekâtının amacı bu! Hem de kendi askerini cepheye sürmeden. Kardeşi kardeşe, dindaşı dindaşa düşman edip, birbirine kırdırarak!..
Çözüm nedir? Elbette düşmanın oyununu tersine çevirmektir.
MHP’ye saldırıp, bölerek zayıflatmak istedikleri aşikâr. O halde MHP’de birlik oluşturmak, “Önce Ülkem” ilkesinin arkasında kuvvetle durmaktır.
Müslümanları mezhep kimliğine sokmaya çalışıyor! O halde mezhepçilikten uzak durup, Kur’anda, İslam’da birleşmektir.
Türk milletini kavim, aşiret, kabilelere ve etnik kimliklere özendiriyor! O halde her türlü etnisiteden uzak durup Türk milleti adı altında TÜRKLÜK’TE birleşmektir.
Daha sonra da aynı düşmana karşı, milli ve ekonomik menfaat ortağımız olabilecek Irak, İran, Suriye, Rusya, Pakistan, Afganistan ve diğer Türk Cumhuriyetleriyle sağlam entegrasyon oluşturmaktır.
Bu sürecin sarı öküzü KERKÜK’tür.
Kerkük, Türklüğün önündeki en büyük sınavdır. Kerkük’e vurulursa Ankara’nın canı yanar. Kerkük hançerlenirse Türkiye’nin kanı akar.
ABD bölgede ileri karakol kurma peşindeyken Türkiye’nin güneyindeki ileri karakollarından vazgeçmesi, canından ve varlığından vazgeçmesi demektir.
Bundan daha acı ne olabilir? Türk dünyası asla bu günleri yaşamamalıdır. O nedenle Türkiye’nin hamleleri aslında Dünya Türklüğünün ve insanlığın kaderiyle ilgilidir.
Son haçlı seferi de imha edilmeli, dünya ABD emperyalizminden ve vahşi işgalinden bir an önce kurtarılmalıdır. Dünya barışının başka yolu yoktur!
ABD’nin PKK/PYD/SDG sevdasına bakınca ve terör örgütüyle aleni iş tutması ortadayken, daha anlaşılamayan ve izahı gereken ne olabilir?
Dün, kahrolsun ABD emperyalizmi diye slogan atanların, bu gün ABD emperyalizminin bölgede paralı uşaklığına soyunmalarını da ibretle okumak gerekmez mi?

Mazhar Gündoğ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.