Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 27°C
Az Bulutlu

OYUNU BOZMAK İÇİN DAHA NE BEKLİYORSUNUZ?!

07.01.2017
A+
A-

Şanlı tarihimize bakıp, düşmanlarımızı ve oynadıkları kahpe oyunlarını görmediniz mi?..

Şanlı tarihimize bakınca, var olmakla, yok olmak noktasına gelmişiz, işte o zaman bir yiğidin çıkıp Türk’ün kaderini değiştirdiğini görmediniz mi?..
Bugün oynanan kahpe oyunların, geçmişte oynanan kahpe oyunlardan farkının olmadığını daha anlamadınız mı?

Ülke elden gidecek, siz hala siyasi çıkar peşindesiniz…
Nasıl bir gaflettir bu?..
Nasıl bir dalalete düşmektir bu?..

7 Yüzyılda esarete baş kaldırıp, Türk’ün özgürlüğü için Çin sarayını basan Kürşad ve 40 çerisini bilir misiniz?!..

Ya Avrupa‘yı dize getiren Tanrı’nın Kırbacı Atilla’yı?..

Ya Malazgirt zaferi ile Anadolu’nun tapularını Türklere teslim eden Sultan Alparslan’ı?..

Ya Kudüs’ü fetheden Selâhaddîn-i Eyyûbî’yi?..

Ya düşmanı kendine hayran bırakan Kılıçarslan’ı?..

Ya İstanbul’u fetih eden Fatih Sultan Mehmet Han Hazretlerini?..

Ya Asya kıtasında Suriye, Filistin ve El-cezire ile Hicaz’ı ve Afrika’da ise Mısır’ı alarak kutsal emanetleri devir alıp, Mekke ve Medine’nin koruyuculuğunu üstlenen, Doğu’nun ve Hz. Yusuf’un tahtının Sultanı olarak anılan Yavuz Sultan Selim’i?..

Ya Osmanlı Devletinin kurucusu Osman Gazi’nin annesi Yörük kadını Hayme Hâtun / Hayma Ana’yı?..

Ya yedi düvele meydan okuyup Türk’ü kurtuluşa erdiren Mustafa Kemal Atatürk’ü?..

Ya daha 20 yaşında iken, üç aylık bebeğini emzirdikten sonra, ” Seni bana Allah’a verdi. Bende seni ona emanet ediyorum” diyerek düşmana karşı cephede savaşan Erzurum’lu Nene hatun’u?..

Ya iffeti ve namusu için silah kuşanan Kara Fatma’yı?..

Ya “Burası artık Türk memleketi değildir. Fransız müstemlekesinde peçe ile gezilmez!” diye bağırıp ve kadınların peçesini açmak isteyen Fransız Ermeni Lejyonerlerine, “Gâvur oğulları! Dokunmayın bacılarıma!” diyerek üzerine yürüyen Çakmakçı Sait ve Fransız-Ermeni devriyesine kurşun sıkan Maraşlı Sütçü İmamı?..

Ya annesi ve babası, “kızım gitme” şeklindeki yalvarışlarını dinlemeden kurtuluş savaşı mücadelesine katılmak için erkek kılığına giren ve erkek gibi tıraş olan, saçını kazıtıp, kimseye kadın olduğunu söylemeyen ve Türk askerinin arasına karışan Halime Çavuş’u?..

Ya 1920’de Fransızlara karşı harekete geçildiği sırada askerlerde bir duraksama olunca “Ben kadın olduğum halde ayakta duruyorum da siz erkek olarak yerlerde sürünmekten utanmıyor musunuz?” diyen Osmaniyeli Tayyar Rahmiye’yi?..

Ya Kurtuluş Savaşı sırasında cahil evladının düşmana yol gösterdiğini duyunca İnegöl’e inip, bir kurşunla oğlunu yere serip, ardına bakmadan geldiği dağlara geri dönen Domaniçli Habibe’yi?..

Ya 1921 yılında cepheye gidemeyip de köylerinde kalan yaşlıların sakatların, kadınların cepheye malzeme taşınması haberi üzerine kağnılarla yola çıkan ve cepheye gidecek top mermileri ıslanmasın diye kazağını, çocuğunun battaniyesini mermilerin üzerine örten, fakat çocuğu ölmesin diye çocuğunun üstüne abanan ve soğukta donarak ölen Kastamonulu Şerife Bacıyı?..

Ya İzmir’in Yunanlılar tarafından işgal edildiğinde, düşmana ilk kurşunu sıkan Hasan Tahsin’i bilir misiniz?..

Ya Çanakkale savaşında 215 Kg. mermiyi kaldırıp, namluya süren ve savaşın kaderini değiştiren Seyit Onbaşı’yı?..

Ya 15 Temmuz darbe gecesi haini alnının çatından vuran Astsubay Halis Hasdemir’i…

Ya dün İzmir’i kana bulamak isteyen eli uzun namlulu otomatik silahlı teröristlerin üstüne koşarak giderek, tabancası ile ateş edip, hainleri vuran ve saldırının seyrini değiştiren polis Fatih Sekin’i gördünüz mü?!..

-“Bilmiyoruz, görmedik” diyerek; umursamayanlar çıkacağı gibi “Biliyoruz” diyenlerde çok olacaktır…

İyi de, geçmişte olduğu gibi bugün Türkiye’yi bölüp, parçalayıp, yok etmek isteyen düşmanlar yeniden Haçlı Seferlerine başlamışken siz daha neyin kavgasını ediyorsunuz?

Hadi kuldan utanmıyorsunuz, Allah’tan da mı korkmuyorsunuz?!..

Siz rahat uyuyun, gezin, eğlenin diye hayatını feda eden binlerce şehide zerre kadar sevginiz, saygınız; ahde vefanız da mı yok?!..

Birlik olup, oyunu bozmak için daha neyi bekliyorsunuz?!

Cengiz KORKMAZ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.