TAŞDOĞAN;Otobandan Nizip geçiş ücretlerini eski yol genişletilene kadar kaldıralım.

22.02.2018
A+
A-


Değerli Basın mensupları,
Sıklıkla düzenlediğimiz basın toplantılarımıza devam ediyor, şehrin kalbinin MHP’de tekrar tekrar attığını vurguluyoruz.

 

Değerli basın mensupları,

Sizlerinde bildiği gibi girişimlerimiz ve açıklamalarımız sonucunda yetkililer tarafından inşaatına başlanan Nizip Yolu’nda; yol genişletme çalışmaları devam ediyor. Bu çalışmalar bitene kadar takipçisi olmaya devam edeceğiz. Ölüm yolu denilen bu yol inşallah en yakın zamanda tamamlanır. Bu yoldaki çalışmalar ve tehlike arz etmesinden dolayı vatandaşlarımız Nizip’e giderken artık otobanı kullanıyor. Her giriş ve çıkışta ise otomobilleri için 3 TL geçiş ücreti ödemektedir. Başka Büyükşehirlerde kendi ilçelerine giden otoban giriş çıkışları ücretsizdir.

 

Bizde ise otoban doğu girişi ile batı çıkışı arasındaki mesafe ücretsizdir. Yetkililere buradan  sizlerin aracılığıyla öneride bulunmak istiyorum. Nizip yoluyla ilgili genişletme önerilerimizi geri çevirmediler. İnşallah bu önerimizi de vatandaşlarımız ve şehrimizin ulaşımda rahatlığı için geri çevirmeyeceklerdir. Otobandan Nizip geçiş ücretlerini en azından eski yol genişletilene kadar kaldıralım. Nizip’e gidip dönen vatandaşlarımız yol genişletme çalışması bitene kadar, hiçbir ücret ödemeden otoban yolunu kullansın.

 

Yüksek kaza oranı bulunan bu yolda; yer yer yapılacak çalışmalarda ki yoğunluk nedeniyle kazaların daha da artacağı bizi endişelendirmektedir. Bu konudaki girişimlere ve çalışmalara MHP olarak gereken katkıyı sağlamaya hazırız. Yeter ki, vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak adına çalışmalar ve fikirler ortaya koyalım.

 

–  Kıymetli arkadaşlar,

Bir diğer konu ise adının başında Türk ibaresi bulunan ve Türklükle yakından uzaktan alakası olmayan, bölge halkını zulümden kurtarmak için düzenlenen ‘Zeytin Dalı Harekatı’nı kastederek “Savaş bir halk sağlığı sorunudur” diyen Türk Tabipler Birliği ile ilgilidir. Zaten uzun yıllardır tabiplikle de alakalarını kesmişlerdi.

 

Terör sevici bir grubun odağı haline gelmişlerdi. Bu birliğin kanunun 7. Maddesinde ‘Bir tabip odası sınırları içinde sanatını serbest olarak icra eden tabipler bir ay içinde o il veya bölge tabip odasına üye olmak ve üyelik görevlerini yerine getirmekle yükümlüdürler’ demektedir. Yani bu madde kamu çalışanları  dışında kalan özel şirketlerde, muayenehanelerde ve özel hastanelerde doktorluk yapan birçok hekimi Tabipler Birliği’ne üye olmaya zorlamaktadır.

 

Birçok doktor arkadaşımız kuruluş amacından saparak terör örgütlerinin taşeronu haline gelen bu birliğe üye olmak istememekte ya da üyelikten ayrılmak istemektedir. Fakat Resmi Gazete’de yıllar önce yayınlanarak yürürlüğe giren 6023 sayılı Türk Tabipler Birliği Kanunu’nun 7. maddesinden dolayı üyelikten ayrılamamakta, üye olmak zorunda kalmaktadır. Bu madde biran önce değiştirilmelidir. Gereken adımlar atılmalı ve yazışmalar yapılmalı, doktorlar terörün yandaşçısı olan bu birliğe üye olma zorunluluğundan kurtarılmalıdır.

 

İsteyen üyelerde istifa edebilmelidir. Bu madde kalktıktan sonra Özgürlük adı altında terörün eteğinin altına saklananlar yine bu birliğe üye olmaya devam edebilir ya da üyelikten istifa etmeyebilir. O onların vatan hainlik tercihidir. Türk milleti bu acizleri affetmeyecek ve gerektiğinde cevabını verecektir. Allah Zeytin Dalı Harekatında görev alan Türk Silahlı Kuvvetlerimizin yar ve yardımcısı olsun. Şehitlerimizin de ruhları şad olsun.Yaralılarımıza Rabbim acil şifalar versin. Gönlümüz ve dualarımız onlarla birliktedir.

 

 

Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet BAHÇELİ’nin şu sözlerini terör ve terörist sevicilerine hatırlatmak isterim. ‘’Zeytin Dalı Harekâtı millî güvenliğimizi temin için planlanmıştır. Türkiye’nin meşru müdafaa hakkının gereğidir. Harama karşı helalin duruşudur. Zeytin Dalı Harekâtı caniler ve cehalete karşı cesaretin duruşudur. Zeytin Dalı harekâtı tarihi önemde, vazgeçilmez değerdedir.’’

İstikameti ‘’kızılelma’’ olanlar ne mutlu size, ne mutlu Türküm diyene.

 

 

 

 Dr. A.Muhittin TAŞDOĞAN

MHP Gaziantep İl Başkanı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.