Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 21°C
Gök Gürültülü

Oslo’da ihanet,İmralı’da ihanet

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
02.03.2013
A+
A-

Oslo görüşmelerinin ses kayıtlarının sızdırılması ile AKP-PKK arasında hangi ihanet anlaşmalarının yapıldığını her yönüyle öğrenmiştik. Şimdi de İmralı’daki ihanet görüşmelerinin tüm tutanakları basına sızdırıldı. Bu tutanaklar Milliyet Gazetesi’nden Namık Durukan imzasıyla noktası ve virgülüne kadar yayınlandı. Bu tutanakları kim , niçin sızdırdı orası da meçhul. (AB)(D)ullah Öcalan ve BDP heyeti arasında gerçekleşen görüşmeler bizi hiç şaşırtmayan ihanet diyalogları barındırıyor.

 

(AB)(D)ullah Öcalan BDP’li heyete özet olarak şunları söylüyor:

 

– Tırnak kesilirse felaket olur. Türklerde bunu bilmeli; başarısızlık orta ve üst düzey savaş, isyan, kaos hepimizin hayatı söz konusudur. Şimdi kadar yaşadıklarımız deveden kulak kalır. Kesin başarı hedefi ile sonuçlanması lazım.

 

– AKP’yi 10 yıldır ayakta tutan benim. Biz AKP’yi çıkartan gücüz.

 

– Başarılı olursam, Ne KCK tutuklusu kalır ne başkası. Bu olmazsa 50 bin kişiyle halk savaşı olacak. Ölen ölecek, ben karışmıyorum.

 

– Bir rejim değişikliği olacak. Başarı yepyeni bir Cumhuriyet getirecek

 

– Ne ev hapsi, ne de af. Buna gerek kalmayacak. Hepimiz özgür olacağız.

 

– Kürtler kendini özgürce yönetecek. Şimdi yasa dayatırsak alerji yaratır.

 

– Başbakan Mit operasyonunda tutuklanacaktı. Ben engel oldum.

 

– Biz Tayyip Bey’in başbakanlığını destekleriz. Onlarla ittifak yaparız.

 

Sırf bu özet bile AKP-PKK ittifakının Türkiye’ye hangi belaları hazırladığını göstermektedir. Recep Tayyip Erdoğan bir ihanetinde daha çuvallamıştır.

 

Biz her zaman “AKP, iktidarı PKK ile birlikte yönetiyor” diye ,bu diyaloglara bakarak bir kez daha haklı çıktığımız görülmüştür.

 

2010 yılında PKK ile pazarlıklar yapıldığını ortaya çıkaran MHP’ye “Bizim dört kez bunlarla (terör örgütü) bir araya oturduğumuzu söyleme şerefsizliğini yapanlar bu alçakça iftirada bulunanlar, bunun hesabını her yerde vereceklerdir.” şeklinde hakaret eden Recep Tayyip Erdoğan , bu ihanetinin hesabını nasıl verecektir?

 

Oslo’dan sonra , İmralı görüşme tutakları da göstermiştir ki, AKP vatana ihanet konusunda dur durak bilmeden yoluna devam etmektedir.

 

Çözümün ne olduğunu İmralı tutanakları ortaya çıkarmıştır. PKK’nın silah bırakacağı falan yok , (AB)(D)ullah Öcalan’ın BDP’li heyete söylediği gibi PKK’nın talepleri kabul edilmezse Türkiye kan gölüne dönecek ve iç savaş, kaos, isyan çıkarılacak. AKP’nin “PKK silah bırakacak, savaş değil artık barış olacak ” propagandaları büyük bir yalandır.

 

AKP , iktidar olduğu günden itibaren PKK’ya teslim olmuştur. Bunun artık tartışılacak bir yönü kalmamıştır.

 

İmralı tutanaklarında en çok dikkat çeken bölüm ise (AB)(D)ullah Öcalan Fethullah Gülen’e yönelik söylediği sözler olmuştur.

 

PKK açılımı başlatıldığında , bu açılımı “Gerekirse el etek öpülür” şeklinde destekleyen Fethullah Gülen’e yönelik “Cemaatin merkezi ABD’dir. Benim buraya alınmamla birlikte Fethullah da ABD’ye alındı. Bir yazar (yazarın adını hatırlayamadı) ‘Fethullah Gülen, Nur hareketine sızdı’ diyor. ‘Kesin bilmiyorum, Kemalistlerin sızması’ diyor. Nur hareketini inceleyin, Saidi Nursi eski Nurs köyündendir. Eski bir Ermeni köyüdür. Teşkilatı Mahsusa’ya girdi, sonradan Mustafa Kemal ile takıştı. Fethullah Gülen ABD’de yaşıyor. 120 devlette okul açmış, para nereden.” şeklindeki Öcalan’ın busözleri herhalde el etek öpme peşindeki cemaate iyi bir ders olmuştur.

 

“Apo’yu paşa yapıp Bodrum’a göndermeye”kalkan cemaate bu sözlerde herhalde destekledikleri katilden iyi bir gönderme olmuştur.

 

PKK’nın tüm taleplerini şirin göstermeye ve meşrulaştırmaya çalışan malum cemaat herhalde bu sözler sonrası soluksuz oturup kalmıştır.

 

Bu ihanet sürecini artık Türk milleti tüm yönleriyle görmelidir. Artık tartışılacak hiçbirşey kalmamıştır.

 

İhanetin mimarları ortadadır. İmralı tutanakları tüm ihaneti ortaya sermiştir. Artık vatansever duyguların ayağa kalkma vakti gelmiştir.

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.