Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 12°C
Parçalı Bulutlu

Oslo’da ihanet hayali kuranlar uyarıyı dinlediniz mi?

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
06.12.2018
3.208
A+
A-

İhanet sürecini özleyenler, terör örgütü pkk’nın can çekiştiğinin farkında olanlar ya verilen vazife gereği, ya da halden vazife çıkararak Oslo’da toplandılar. Oslo Türk tarihine ihanetin merkezi olarak geçmiş bir şehirdir.

“Akil Adamlar” sıfatı verilen ihaneti meşrulaştırma şebekesinin Oslo’da buluşması, geçmiş günleri diriltme çabasından başka bir şey değildir.

İster verilen görev olsun, ister halden vazife çıkarma olsun Türkiye’de “çözüm süreci” adı verilen ihanet sürecini tekrar başlatacak artık hiçbir güç yoktur. Terör örgütü pkk’ya hem içeride, hem sınır ötesinde bu kadar darbe vurulurken bu aklı evveller kiminle masaya oturmayı hayal ediyor acaba?

Çözüm sürecinde masaya oturulan muhatap terör örgütü pkk idi. Bu sözde akil adamlar şimdi kiminle masaya oturacak?

Doğu ve Güneydoğu’daki binlerce terörist leşiyle mi yoksa Afrin’de öldürülen 4600 terörist leşiyle mi? Bir taraftan terör örgütü pkk ile anladığı dilden mücadele edilirken, diğer taraftan Doğu ve Güneydoğu’da birçok il ve ilçe tekrar sil baştan imar ediliyor. Modern binalar, yaşam alanları kuruluyor. Terör örgütünün yardım ve yaltakçısı HDP’nin elinden alınıp, kayyum atanan belediyeler bu manada iyi bir sınav vermiştir. Bölge halkına huzur ve güven gelmişken sözde Akil Adamlar niçin çözüm süreci ister ki?

Niye isteyecekler, tek düşünceleri terör örgütü pkk’ya hayat öpücüğü vermektir. Hem bu sözde akil adamları kim bulup seçmişti?

Şimdi HDP Eşbaşkanı olan, geçmişte kapatılan BDP’nin Grup Başkanı olan Pervin Buldan o günlerde ne demişti:

“Akil İnsanlar ve meclisteki çözüm komisyonu Öcalan’ın talebiyle kuruldu. Heyet için de önerdiği isimlerin hepsi seçildi.”

Onbinlerce kişinin katili olan bir teröristbaşının kurduğu ve seçtiği akil adamlardan bu ülkeye ne fayda gelir ki?

Sözde Akil Adamlardan Vahap Coşkun “Akil İnsanlar kıymetli bir tecrübeydi; hakkı teslim edilmeli” dese de, onların hakkını “pkk’ya hizmet” noktasında teslim edecek olan sadece teröristbaşı Öcalan’dır. Sözde Akil Adamlardan Ufuk Uras’ın “Demirtaş’ı haberdar ettiniz mi Akil İnsanlar toplantısından ve diğerlerinden?” sorusuna verdiği “Bu toplantıyla ilgili değil ama bütün bu süreci biliyor tabii ki. Biz diyalog grubu üzerinden toplantıların bilgisini veriyoruz.” cevabı aslında bunların hareket alanının terör örgütü tarafından açıldığını görmemizi sağlıyor.

Terör örgütü pkk’nın insanları öldüren her eylemini desteklemiş olan pkk’lı Selahattin Demirtaş’a neyin bilgisi veriliyor? Akil adamlar listesinde kim yer aldıysa, hepsi tarihe “hain” olarak geçmiştir. Teröristbaşı öcalan’ın talebiyle oluşan listeye “vatansever” diyecek halimiz de yoktur. MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin “Akil geçen akılsızlar aramızda dolaşan terörist hayranlarıdır.” sözü bunların karakterinin özetidir.

Geçen hafta yazdığım bir yazımda da belirtmiştim. Oslo’da “Akil Adamlar” diye toplanan kişilerin AKP hükümeti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’la mesafeli hale gelen kişilerden oluşması da dikkatlerden kaçmamalıdır.
Telgraf ve kartlarla işgali protestoTelgraf ve kartlarla işgali protesto

Oslo’da toplantıya katılanlar Ahmet Davutoğlu’na, Abdullah Gül’e çok yakın isimlerdi. Yıldıray Oğur, Ali Bayramoğlu geçtiğimiz günlerde Ahmet Davutoğlu’nun destek için gittiği Karar gazetesinin yazarları değil mi?

Kendisine yakın sözde Akil Adamlar Oslo’dan poz verirken, kendisi de tam bu günlerde Şırnak’ta poz vermeye başladı. Belki de tesadüftür ne diyelim! Sözde “Akil Adamları” hangi ülke, hangi örgüt, hangi kişi ve kurum harekete geçirdiyse onlara en güzel cevabı MHP Lideri Devlet Bahçeli şu sözlerle vermiş ve onları ciddi bir şekilde uyarmıştır:

Bakın yarım akıllı çürük akiller, anladığınız dilden değilse bile Türkçe konuşuyorum, kulak verin, sözlük varsa elinize alıp sözlerimi tercüme edin.

Çözüm süreci gömüleli çok olmuştur, şansınızı fazla zorlamayın. İsterseniz PKK’ya katılın, isterseniz Avrupa kadrosuna karışın, ama Türk milletinin sabrını zorlamayın, tahammülünü yanlışa yormayın.

Milletin şamarını yerseniz Hanya’yı da Konya’yı da öğrenir, Oslo’yu da İmralı’yı da görür, kendinizi mekap giyerek dağda taşta bulursunuz.

Akıllı olun, aklınızı başınıza alın, üstünü başınızı yırtmayın, çözüm çığlığı atmayın, zira meydan boş değildir, Milliyetçi Hareket Partisi’nin gözü üzerinizdedir.”

Sözde “Akil adamlar” ortaya çıktıkları günleri çok iyi bilirler. Türkiye’nin her yeri onlara MHP’liler ve Ülkücüler tarafından kâbus olmuştu.

Korkudan salonlara giremiyor, çıkıp ihanetlerini anlatamıyorlardı. Birçoğu nasıl “MHP, Devlet Bahçeli, Ülkücü” kâbusu gördüyse sağlıklarını kaybetmişti.

Bu “Akil Adamlar”, AKP’nin de terörle mücadelede milliyetçi duruş sergilediği böylesi bir dönemde, buyursunlar bakalım da boylarının ölçüsünü bir daha görelim.

Terör örgütünün düşüncelerine mihmandarlık yapan böyle bir çeteyi de dünyanın hiçbir yerinde göremezsiniz. Bunlar sadece Türkiye’de “Akil Adamlar” sıfatıyla vardır. Oslo’da hayal kuranlar, hayaliniz orada kalsın… Türkiye’de şuan çözüm “devlete-millete karşı silah tutanları” ezip geçmektir.

YILDIRAY ÇİÇEK

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.