Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 33°C
Parçalı Bulutlu

“Orhun Anıtlarını” Kandil Anıtlarıyla Karıştırmayın !

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
15.04.2013
A+
A-

Yıldıray Çiçek

Mevlana yüzyıllar önce “Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol.” sözünü herhalde bugünleri tahmin ederek , Recep Tayyip Erdoğan’a söylemiş dersek bunu kimse espiri olarak algılamasın. Bunu ciddi söylüyorum bu söz Mevlana’nın çok büyük öngörüsü olabilir. Çünkü bu dünyada , bu sözün en çok muhatabı olan-olacak Recep Tayyip Erdoğan’dan başkası yoktur. Hıristiyan ve Yahudi merkezli projelerine hizmet ederken Müslümanlık nutukları atan , “Ben olsaydım Apo’yu asardım yoksa çeker giderdim” dediği günlerde Apo ile pazarlık masasına oturan , PKK ile kucaklaşan BDP’li milletvekillerinin dokunulmazlığını kaldıracağını söylediği günlerde , BDP milletvekillerini İmralı ve Kandil arasında postacı yapan Recep Tayyip Erdoğan’ın bu manada yüzlerce örneği vardır. Bu manada videosu bile hazırlanmıştır. Said Tutar isminde duyarlı bir vatandaşımız tarafından hazırlanan “Bir Başbakan , İki Erdoğan” isimli video Mevlana’nın sözünün Recep Tayyip Erdoğan’dan başkasına söylenmediğini ortaya koyuyor. Her konuda ya olduğu gibi, ya göründüğü gibi olamayan Recep Tayyip Erdoğan profili karşımızdadır.

Bu profilinden son bir örneği ise “Biz her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldık” dediği şu günlerde Moğolistan’a giderek “Bilge Kaan’ın yaşadığı topraklara hoş geldiniz” pankartı hazırlanarak karşılanması olmuştur.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Moğolistan ziyaretinde heyette bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik “Asıl milliyetçilik budur.” diyerek Moğolistan ziyaretini yorumlamış.Türkiye’de “Biz her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldık” diyenlerin Moğolistan yollarına asfalt dökmekle ve Orhun Anıtları ile ilgilenmekle övünmesi ne kadar gurur verici değil mi? Hele hele aralarında pek Türk bulunmayan AKP heyetinin Orhun Anıtları ile yakından ilgilenmesi inanın gözlerimizi yaşartıyor !

Türkiye’de Türklüğü ortadan kaldırmak isteyen terör örgütü PKK’ya açılım yaptıkları şu günlerde, bir ziyaret ancak bu kadar sırıtırdı. Moğolistan ziyareti böylesine sırıtan bir ziyaret olmuştur.

Bizce “Kandil Anıtlarını” ziyaret etmesi gereken iktidarın “Orhun Anıtılarını” ziyaret etmesi kadar tirajı komik hadise yoktur. Başbakan Erdoğan’a hangi aklı evvel bu ziyaretleri öneriyorsa onunla dalga geçmektedir. Başbakan Erdoğan’da bu vesileyle Türk milletiyle dalgasını geçmektedir.

Her fırsatta Türklüğe nefret kusan , Türkiye Cumhuriyetini , Türklüğü , Atatürk’ün silmek için seferberlik başlatmış AKP iktidarının Moğolistan’dan Türk milletinin zekasıyla dalga geçmesine bu sefer kimse kanmamıştır.

AKP İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu’nun “AKP ile hepimiz Türk olmaktan kurtulduk” sözü ortada iken , Başbakan Erdoğan’ın Refah Partisi’nde siyaset yaparken zihniyetini gösteren “Gazetenin bir tanesi yazmış ‘Türkiye Türklerindir’ diye. Ahlaksız bu, hayasız. Eğer bunu derseniz Türkiye’yi 30’a bölersiniz. Olmaz böyle şey. Türkiye’de Türkiyelilik bilincini yakalamalıyız.” sözü ortada iken, AKP’li Ayşenur Bahçekapılı’nın “Türklüğü anayasadan çıkaracağız yoksa demokratikleşmeyi yapamayız” sözü ortadayken ve AKP’lilerin zihniyetini yansıtan birçok söz ortada iken Moğolistan’dan da Türklük nutukları atmak kadar tirajı-komik hadise olabilir mi?

Moğolistan’daki yetkililer Orhun Anıtlarını teker teker kontrol etmelidir.Çünkü AKP’li yetkililer içinde Türk geçen her cümleyi o taşlardan silmiş olabilir. Başbakan Erdoğan’ı biliyorsunuz cebinde çakı taşıyan birisidir , suç aletlerinden birisi o olabilir.

Başbakan Erdoğan, Orhun Anıtları’nda yer alan şu bölümleri gördüyse ekibiyle muhakkak silmeye çalışmıştır:

“Kağan bilge imiş, cesur imiş; buyrukları bilge imiş, cesur imiş. Beyleri de kavmi de iyi imiş, böylece ülkeyi tutup töreye göre tanzim etmişler. Sonra kardeşler, oğullar kağan olmuş, küçük kardeş büyük kardeş gibi olmadığı, oğul babası gibi olmadığı için, bilgisiz kağanlar tahta oturmuşlar. Buyrukları da bilgisiz, fena imiş… Türk beyler, Türk adını atmışlar, Çin beylerinin adını almışlar. Çin hakanına boyun eğmişler, elli yıl işlerini güçlerini ona vermişler.”

***

“Ey Türk Milleti, üstte gök çökmez altta yer delinmezse İlini, Töreni kim bozabilir.Titre ve kendine dön”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.