Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 20°C
Gök Gürültülü

Öncelikli Mesele

04.04.2017
A+
A-

Lider Devlet Bahçeli ne güzel söylüyor, ne güzel uyarıyor, hallerini ne de güzel izah ediyor. “Kılıçdaroğlu suya yazı yazıyor, ipe un seriyor. Bir de MHP’den kopup giden siyasi düşkünlerden medet umuyor. Anayasa değişikliklerinin sonucunda tek adamlık geliyor diyor; ama adamlık nedir bilmediği için HDP ve sözde milliyetçilerle çamura saplanıp patinaj yapıyor.”

Öyle bir patinaj yapıyor ki girdiği çukurdan bir türlü kurtulamıyor ve daha pek çok zamanda kurtulamayacak gibi görünüyor. Bütün bölünmekten yana olanlar, Türkiye’nin Cumhuriyet olmasından şikayetçi olanlar, Türkiye’yi esir etmek isteyenler, bir ve bütün Türkiye’nin karşısında olanlar, bugün onlarla birlikte hareket etmektedirler. Ne yazık ki acı ama gerçek olan budur!

Böyle bir şey olabilir mi? Bölünmekten yana olanlar, Türkiye’yi özgür olarak, bağımsız olarak göremeyen insanların, kafes ülke olarak gördükleri Türkiye’ye akla, hayale gelmedik şekilde hıyanet etmekte, hıyanete ortak olmaktadır. Acıdır fakat gerçek böyledir.

Aşağıdaki dizeler, büyük Kurtuluş Savaşı Kahramanı Kazım Karabekir’e aittir. Paşa, olayı şöyle anlatır: “Geçen sene Erzurum’da yakaladığımız Müslüman olmuş Rus casusunu temize çıkarmak için bir mahalle halkının karargahıma geldiği zaman hallerine bakıp da hatıratıma şunu kaydetmiştim:

Ey Türkoğlu! Sen safsın, seni herkes aldattı!

Erdim diyen, döndüm diyen çemberinden atlattı!”

Bugün farkında olmadan bu hayır grubuna katılanlar, katılma girişiminde bulunanlara şunu deriz ki; bir işin içinde; Y-CHP, demokratik görünmeye çalışan, hatta demokratik olduğunu iddia eden ne kadar sol teşkilat varsa, Ülkücü katilleri Aydınlıkçıların yer aldığı bir grupsa, içlerinde ben şucuyum, ben bucuyum diye yer alan insanların ne işi olabilir?

Sizin AKP’yle işiniz ne? Diyenlere açıkça söylüyorum ki; söz konusu olan Türkiye yani vatan ise her şeye ara verip yeni yola koyulabiliriz. Çünkü bizim için aslolan Türkiye Cumhuriyetidir. Biz Türk’üz! Bunu herkes böyle bilmeli ve idrak etmelidir. Gerçek olan budur.

“Hayır” grubunda yer alan vatandaşlara uyanık olmalarından başka bir şey diyemeyeceğim. Ancak bu işi planlayarak ve hatta taraflarını bu işe ortak olmaya, dahil etmeye çalışan siyasetçileri, Türk Milletini kandırmaya çalışanları esefle kınıyorum.

Bu “Hayır” cephesine girmek isteyen, giren kim varsa çok dikkatli olun demek istiyoruz. Çok dikkatli olmalıyız: CHP ve HDP… Terör örgütleri PKK, DHKP-C ve FETÖ de hayır cephesinde.. Bir de tüm sol örgütler “Hayır” cephesinde yerlerini almıştır.

Bu duruma çok dikkat etmeliyiz! Alt tarafı geleceğimiz için bir seçimde bulunuyoruz diyebilirsiniz. İyi de bir kez daha açıkça soruyoruz: PKK ve Türkiye düşmanı sol örgütlerin bulundukları yerde hangi amaçla bulunuyorsunuz? Bu birliktelikte işin içinde ve öncülüğünü, başlığı yapan Y-CHP, bu birlikteliği açıklayamıyor

Oysa hareket gösteren herkes, her siyasi hareket açıkça yaptığı işin nedenini izah etmeli ve açıklamalıdır. Kimse, “Kandil hayır diyor, bizde hayır diyoruz.” mantığı ile hareket edemez. Bu ölüm çizgisine yaklaşmış olanlara hayat desteği yapmaktır. Bunu çok iyi düşünmeliyiz!

Önceliği Türkiye olanlar ona göre hareket etmelidir! Bağımsız Türkiye’den yana, özgürlükten yana hareket içinde tek Türkiye’den yana olmalıdır. Bizim için önemli olan ve en öncelikli mesele Türkiye Cumhuriyetidir. Böyle biline! Yapacağımız ve yaptığımız işlerde önceliğin Türkiye Cumhuriyeti olduğunu hiç kimse unutmamalı ve Ülkücüleri Milliyetçi Hareket Partilileri suçlamamalıdır.

Sağlıcakla kalın!

Fikri ATILBAZ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.