Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Az Bulutlu

Önce Boynundaki Yahudi Madalyasını Çıkar

17.07.2014
A+
A-

Orhan Karataş

Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı gösterilmesinin ne kadar isabetli olduğunu, Türk milletinden gördüğü büyük teveccüh ortaya koyuyor. Bir başka ölçü de Recep Tayyip Erdoğan’ın telaşı, panikle söylediği sözler ve içinde bulunduğu ruh halidir. Başbakan mı, Cumhurbaşkanı adayı mı olduğu belli olmayan bir sıfatla yaptığı konuşmalarda bu telaşın trajikomik örneklerini sergiliyor. Öyle şeyler söyleyip, öyle şeyler anlatıyor ve milletin de bunlara inanmasını bekliyor ki, her defasında “pes artık” dedirtiyor.

Daha neler

Bir Gazze kahramanlığı var ki, sormayın gitsin. İsrail katliam yapıyormuş, bu şartlarda Türkiye ile iyi ilişki kurması mümkün değilmiş. Sayın İhsanoğlu, “tarafsız kalınmalı” diyerek İsrail’in tarafında yer alıyormuş. Daha neler neler. Gözümüzle görüp, kulağımızla duymasak inanmayacağız. Bunları en son söylemesi gereken insanın, büyük bir kahramanlıkla esip savurması, bu milletin aklıyla dalga geçmenin çok ötesine geçip, başta Filistin halkı olmak üzere bütün dünyanın aklıyla alay etme noktasına ulaşmıştır.

Bu sicille mi?

Sayın Erdoğan, İsrail konusunda bir şey söylemek ve inandırıcı olmak istiyorsanız, öncelikle boynunuzdaki Yahudi Üstün Cesaret Madalyası’nı çıkarın. Hem o madalya boynunuzda olacak, hem İsrail’e meydan okuyacaksınız ve bu millet de buna inanacak, öyle mi? Bu kadarla kalsa iyi. Oğlunuzun gemicikleriyle İsrail limanlarına taşıdığı malları nereye koyuyorsunuz? İslam ülkelerinden yönelebilecek bir tehdide karşı, İsrail’i korumak için topraklarımıza yerleştirdiğiniz savunma sistemini bu milletin unuttuğunu mu zannediyorsunuz? Hani Akdeniz’de seyrüsefer güvenliği sağlayacaktınız? Hani Gazze’ye gidip, onlara yalnız olmadıklarını gösterecektiniz? Ne oldu, nerede kaldı bu kahramanlıklar? Muhterem kızınız İsrail Konsolosluğu önünde İsrail’i protesto etmiş. İçerden bir konsolosluk görevlisi çıksa ve “babanızın boynunda bizim madalyamız var. Söyleyin önce o madalyayı çıkarsın” deseydi, acaba ne cevap verecekti?

Pes artık !

Bu sicille bir de kalkıp Sayın İhsanoğlu gibi defalarca Gazze’ye gitmiş, Filistin davasına dünyada bayraktarlık yapmış, Filistinlilerin iç çatışmalarını sonlandırmakta büyük görevler üstlenmiş ve bütün bu hizmetlerinden dolayı “Üstün Hizmet Madalyası” ile şereflendirilmiş birine laf söylemeye çabalıyorsunuz. Hakikaten “pes artık” demekten başka bir şey elimizden gelmiyor. Kimin boynunda ne madalyası olduğu, kimin kime hizmet ettiğini belgelemeye fazlasıyla yeter de, artar bile. Hem İsrail için tehdit olan ne kadar ülke ve lider varsa, BOP yolunda tamamının ortadan kaldırılması için seferber olacaksınız, hem de çıkıp İsrail’den şikayet edeceksiniz. Buna inananlar var mı bilmiyorum, ama bütün dünya bu trajikomik durumunuza kahkahalarla gülüyor. Bütün bunlar size doğru gelebilir ama, Türkiye Cumhuriyeti başbakanı işte bu çelişkiler ve tutarsızlıklar sebebiyle sevilmiyor.

Millet AKP’yi indirdi MHP’yi çıkardı

Gelelim, büyük bir panik içinde MHP ile ilgili söylediklerinize. 30 Mart seçimlerinde planlar tutmamışmış. Biz mi başka ülkede yaşıyoruz, Erdoğan’mı başka ülkeden bahsediyor? 30 Mart’da oylarını 2,5 milyon arttıran parti MHP, 3,5 milyon oy kaybeden parti de AKP oldu. Millet AKP’yi indirdi, MHP’yi çıkardı. Kim ne plan yaptığını bu millet gördü ve AKP’ye ağır bir ihtar verdi. Aklı başında olan herkes bunu söylüyor. Siz MHP’yle uğraşmayı bırakın da, paralel yapı konusunda söylediklerinizin bir önem arz etmesini istiyorsanız, önce 12 yıl hangi konularda işbirliği yaptığınızı, birbirinize ne alıp ne verdiğinizi bu millete bir anlatın. Sayın Devlet Bahçeli’nin yaptığı şu değerlendirmeye ahlak, vicdan ve akıl ölçüleri içinde bir cevap verin de görelim:

“Bu paralel yapı, paralel yapı içerisinde darbe girişimleri, vesayetten kurtulma gibi kavramlar, Tayyip Erdoğan ve onun kadrosu tarafından şuurlu bir şekilde planlanmış, seçilmiş kavramlara dayalı bir algı yönetimini ortaya koyuyor. Ciddiye alınacak bir tarafı yok. Paralel yapıdan kastettiği kim ise 12 yıllık iktidarının en az 11 yılında beraber olmuşlardır. ‘Bunların inine gireceğim’ diyen bir şahıs, o ine girdiği zaman, beni seni bulamazlar o inde. Burada Recep Tayyip Erdoğan veya başkaları vardır. Bu paralel yapının inlerine girdikleri vakit geçmişte belli sebeplerle bir MHP düşmanlığının izine rastlarsa bu mahcubiyeti nasıl ödeyecek, nasıl ortadan kaldıracaklar.”

MHP tabanı

Erdoğan’a göre tabanlarında CHP ve MHP’ye karşı tepki varmış. CHP’yi değil, ama MHP tabanını çok iyi biliyorum. Hiçbir MHP’li, hiçbir ülkücü dürüstlüğü, duruşu, kariyeri, eğitimi ve hizmetleriyle herkesin gurur duyduğu sayın İhsanoğlu gibi bir aday dururken, yalanın, talanın ve ihanetin zirvesine çıkmış olanlara destek olacak kadar aklını kaybetmedi. Eğer tabanında tepki olanı arıyorsanız, dönün partinize bakın. Tepkinin de, isyanın da, tezgahın da, planın da her türlüsünü göreceksiniz. MHP, adayını seçmenine büyük bir gurur ve onurla izah ediyor ve büyük kabul görüyor.

Bir defa daha düşünün

Bir de sayın Bahçeli’nin ağzını bozmasından bahsediyorsunuz. Ağız bozukluğu, küfür, hakaret ve argo ile Türk siyasi tarihinde açık ara önde olan birinin başkalarını suçlaması, gerçekten sözün bittiği yerdir. Sayın Erdoğan sizin ağzınızdan çıkanları ben buraya yazmaya bile utanıyorum. Umarım aile terbiyesinden bahsederken oğlunuzla yaptığınız kucaklı telefon görüşmelerini de aklınıza getiriyorsunuzdur. Siyasette seviyenin, dürüstlüğün, ağırbaşlılığın simgesi olmuş sayın Bahçeli’ye bir şey söylemeden önce bir defa daha düşünün. Zira, mübarek Razaman ayında bulunduğumuzu unutmayın.

Kardeş ?

Hayvana benzetmekten başlayarak, her türlü hakaret ve küfrü sıraladığınız MHP’liler, ne zaman kardeşiniz oldu? MHP’ye gönül vermiş olanlar sizinle kardeşliği kabul ederler mi bilmiyorum, ama neye müsaade edip neye müsaade etmeyeceklerini çok iyi bilirler. İmralı canisiyle şeref masaları kurup, Barzani’yi onur misafiri edenleri, Türkmenlere yapılan soykırımı görmezden gelip, Rabia masalları anlatanları çok iyi tanırlar.

Söylediğiniz, “Milletimiz bu ittifakın Türkiye’yi nereye götüreceğini biliyor ve anlıyor.” Sözüne aynen katılıyorum. Milletimiz bu ittifakla birlikte yalan, talan ve ihanet döneminin sonunun geleceğini çok iyi biliyor ve çok kararlı hareket ediyor. 10 Ağustos, MHP’nin şahlanışının ve “yeni Türkiye” diyerek ülkeyi lime lime edenlere kaplıların kapandığı bir tarih olacak.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.