Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18°C
Gök Gürültülü

Olcay Kılavuz’dan tokat gibi ‘Başbuğ Türkeş’ cevabı

31.05.2018
A+
A-

Son birkaç gündür bazı haber sitelerinde, Ülkü Ocakları İl ve İlçe Başkanlarımıza 26 Mayıs Aday Tanıtım Programı ile ilgili olarak gönderilen bir metnin, anlamından ve bağlamından saptırılarak, “Ülkü Ocakları’ndan Alparslan Türkeş yasağı” üst başlığıyla servis edildiği görülmüştür.

Slogan, program ruh ve içeriği ile uyumlu olduğu takdirde, Ülkücü disiplin ve insicamın tecessüm edeceği düşüncesiyle; Ülkü Ocakları Genel Merkezi her program öncesinde o programın içeriğine uygun sloganları belirler. Bu sloganların dışında kalan sloganların kullanılmamasını da kurumsal bütünlüğün bozulmaması adına teşkilat mensuplarından talep eder. Daha önce başka gruplar tarafından kullanılan, kalıplaşmış ifadelerin kendi değerlerimize uyarlanması özgün ve doğru olmayacağından, bu tip sloganların kullanılmaması teşkilatlarımıza genelge olarak yazılmıştır. Buna farklı manalar yüklemek, buradan kurumumuza yönelik bir düşmanlık çıkarmak, hele hele Başbuğumuzun öz evlatlarına Başbuğ ismi ile ilgili böyle çirkin yakıştırmalarda bulunmak tam bir bozgunculuktur, tarifsiz bir alçaklık, namussuzluk ve şerefsizliktir. Bizim dava arkadaşlarımız yapılan bu yılanlığa, çiyanlığa asla fırsat vermeyecek, ciddiye almayacaktır.

Şu mübarek Ramazan gününde bile böyle aşağılıkca asılsız ithamlarda bulunan, iftira ve iğrençlikleriyle firavunluk yapmaya devam eden alçaklara soracak hesabımız olduğunu açık yüreklilikle ifade etmek isterim.

Bizler Ülkücü Türk Gençliği olarak Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in emaneti olan Ülkü Ocakları’nın ve Ülkücü Gençliğin güçlenerek ilerlemeye devam etmesi için var gücümüzle, kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz.

Başbuğumuz Alparslan Türkeş bedenen aramızdan ayrılmış olsa da fikirleri ve emanetleri ile manevi varlığı güçlü bir şekilde bizimle yaşamaktadır. Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’in mücadelesi, fikri, hayatı bizim yaşamımızdaki feyz kaynağımızdır. Başbuğumuz Alparslan Türkeş yarım asırdan daha uzun bir süredir Türk Gençliğini ve Dünya Türklüğünü fikri anlamda besleyen ve yol çizen kutup yıldızımızdır.

Başbuğumuzla ilgili olarak kendi belirlediğimiz, hiçbir faklı ideolojiden devşirmediğimiz sloganlar kullanılmaya devam edecektir. Yine Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey için “İşte Ordu, İşte Komutan” tarzında kullanılan ifade de, bize ait olmadığı gerekçesiyle yasaklanmıştır.

Mevzubahis haber sitelerinin Ülkücü Hareket içinde sürekli bir sansasyon yaratmak amacında oldukları, devamlı olarak haberlerini böyle çarpık bir mantık içinde ölçüp tartmadan, ardını arkasını aramadan, usulünü esasını bilmeden sadece gündeme gelmek niyetiyle yaptıkları bilinmektedir. Bu sebeple, işbu açıklama; kalemleri habercilikten ziyade nifakçılığa hizmet eden satılmışlara yanıt vermek amacıyla değil, ülküdaşlarımızı aydınlatmak maksadı ile yapılmıştır.

Yaşasın hiçbir kuvvet önünde ayrılmayan kardeşliğimiz, Yaşasın Turan Ülkümüz, Yaşasın Ülkü Ocakları.

Olcay Kılavuz – Ülkü Ocakları Genel Başkanı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.