Olcay Kılavuz: Atatürk’ü soysuzların ağzına sakız yaptırmayacağız

17.11.2018
A+
A-

Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, son dönem de Gazi Mustafa Kemal Atatürk çoğalan saldırılar hakkında bir açıklama yaptı.

Olcay Kılavuz ; “Türk milletinin gönlünde bir meşale gibi parlayan, tarihe adını altın harflerle yazdıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü soysuzların ağzına sakız, kirli emellerine malzeme yaptırmayacağız.” diyerek devam etti.

ATATÜRK’E YÖNELEN AŞAĞILIK SALDIRILAR VE BU SALDIRILARI HİMAYE EDENLER HAKKINDA

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve cumhuriyete, bu değerler üzerinden Türklüğe yönelik saldnlar gün geçtkçe artarak devam etmektedir. Son günlerde Atatürk büsterine ve heykellerine yapilan saldinlar artmış; medya e sosyal medya yoluyla Atatürk’e hakarette bulunan provokatörler türemiştir. Akılsızłarla hainler, gafillerie mürailer hiçbir tarihi bilgiye ve gerçeğe yaslanmayan hastalikli düşünceleriyle kendilerince beyanda bulunmakta, Türkiye’de bir kutuplaşma yaratarak kargaşa çikarmak için her türlü melaneti sergilemektedi Böylesi bir ortamda Diyanet İşleri Başkanı’nın Atatürk düşmanlığıyla maruf ahlaksız bir şahsı ziyaret etmesi haddini ve maksadını aşan bir tavir olmuştur

Atatürk düşmanliği tescili olan, Kurtuluş Savaşı için “keşke Yunan galip gelseydi” diyebilecek kadar soysuzlaşan hoca bozuntusu şarlatana , Diyanet İşleri Başkanı’nın yaptığı ziyaret , hiçbir akli ve insani gerekçeyle açiklanamayacaktr. Bizzat Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu kurumun başındaki bu şahsın, Cuma hutbesinde Gazi Atatürk’e bir Fatiha’yi çok görmüşken; resmi kıyafetiyle ve hediyesiyle birlikte: sirazesi kaçmiş, beyni sulanmiş, vicdanı kararmıs olan bu malum şahsi ziyarete koşması, ne devlet adabına ne de bu milletin manevi değerlerine asla sığmaz. Eğer bu bir gaflet değilse düpedüz bir art niyettr. Kendisine düşen derhal bulunduğu koltuğu terk etmesidir.

Liderimiz Sayin Devlet Bahçeli Bey Türk milletine düşmanlik eden, Türk milletinin değerlerine saldrmak için firsat kollayan her türlü kişi, kurum yahut zümreyi açik bir şekilde uyarmiş, bu konudaki hassasiyetini net bir şekide ortaya koymuştur. Bu uyanlannda da her zaman haki çiıkmışhr. Türk ve Türkiye düşmanlannı bir kez daha uyanyoruz: Sizin çapiniz Türklüğün kuşathğı gönül coğrafyasını, tarih şuurunu, medeniyet tasavvurunu kavramaya yetmez. Türk milletinin ifan ve ferasetine, değer ve ölçülerine, tarih ve mukaddeslerine, millet hayatına yön veren büyük isimlerine yönelen hakaretler asla karşılıksız kalmaz. Bu hakaret sahipleri ile onlan koruyup, arkalayanlar her kim olurlarsa olsunlar Türk milletinin şaşmaz adaleti önünde mahcup ve rezil olmaya mahkûmdur.

Mustafa Kemal Atatürk muzaffer bir kumandan, büyük bir devlet adamı ve cumhuriyetimiz kurucusudur Hiçbir millet kendi değerlerine, kurucu liderlerine yönelik bir hakareti kabul etmez. Türk milletinin gönlünde ve zhninde bir meşale gibi parlayan, tarihe adini altin harflerle yazdran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü soysuzann ağzna sakız, kirli emellerine malzeme yaptrmayacağz. Atatürk’e hakaret eden ve ona hakaret edenleri himaye edenleri şiddetle knıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve siah arkadaşlanniı rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Ülkücü Türk Gençliği olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün brakhğı emanete sonuna kadar sahip çikacağımıza and içiyoruz.

OLCAY KILAVUZ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.