DOLAR 5,9213
EURO 6,5610
ALTIN 296,8
BIST 122.747
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 8°C
Hafif Yağmur

(Okmeydanı’nda Akınan İki Can, Berkin Ve Burak Can) Ve Ölümü Ranta Çevirenlerin İftirası

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
15.03.2014
52
A+
A-

Yıldıray Çiçek

Gezi olayları sırasında evinden çıkıp ekmek almaya giderken başından gaz kapsülü ile vurulan Berkin Elvan isimli çocuk 269 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti. Vicdanı ve imanı olan herkes bunun acısını yaşarken, Berkin Elvan’ın toprağa verildiği günün akşamı bir acı haber de Berkin Elvan’ın cenaze töreninin yapıldığı Okmeydanı semtinden geldi. 22 yaşındaki Burak Can Karamanoğlu isimli genç, karanlık ellerden çıkan kurşunla öldürülmüştü. Türkiye adına bir acı hafiflemeden diğer bir acı daha ekleniyordu.

Berkin Elvan’ın ölümünü protesto eden göstericilerle Okmeydanı’nda toplanan kişilerin karşılıklı çatışması sonucu bu ölüm ve yaralama olayları gerçekleşmiştir. Bu yaşanan acı olaylar Türkiye için gerçekten tehlike sinyalleri vermektedir. 17 Aralık operasyonundan sonra dengesini tümden kaybetmiş iktidar, kendi üzerinde oluşan yolsuzluk, hırsızlık ve rüşvet gündemini dağıtmak için bir arayış içindedir.

Bu durum 22 yaşındaki sosyal medyadaki paylaşımlarından AKP’li olduğu anlaşılan Burak Can Karamanoğlu isimli gencin ölümü üzerine organize olan yapıdan çok net anlaşılmıştır.

Hırsızlıkla suçlanan iktidar gündemi değiştirmek için çok büyük bir arayış içindedir.

“Kasımpaşa 1453” isimli kendisini milliyetçi gösteren ama aslında “Milliyetçiliği ayaklar altına almış iktidarız” diyen AKP’ye hizmet eden taraftar grubunun çatışmanın bir tarafı olduğu ve bunu organize ettiği iddiaları vardır.

Burak Can Karamanoğlu’nun ölümündeki en ilginç detay ise, daha İstanbul Valisi, İstanbul Emniyet Müdürü ve hastahane yetkilileri hiçbir açıklama yapmamışken İstanbul AKP İl Başkanı Aziz Babuşçu’nun, CNN Türk’teki Tarafsız Bölge programa adeta korsan bir şekilde bağlanarak “1 saat önce 22 yaşında bir genç Okmeydanı’nda öldürüldü. Polis yapmadı” şeklindeki bilgi verme çabası olmuştur.

Okmeydanı’na AKP’ye çalışan “Kasımpaşa 1453” isimli taraftar grubu adam topluyor, AKP’li bir genç öldürülüyor ve bunu Türkiye’ye televizyon kanalıyla ilk duyuran kişi AKP İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu oluyor.

Ölen Burak Can Karamanoğlu isimli gencin “Kasımpaşa 1453″ üyesi olduğunu İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’ın ” Söz konusu olaylarda Ülkü Ocakları ve onun herhangi bir mensubu kesinlikle yer almamıştır. Olayda vefat eden merhum Burak Can Kahramanoğlu’nun eylemcilerle çatışan, AKP’nin hegemonyası altındaki “Kasımpaşa 1453″ grubunun bir mensubu olduğu bilinmektedir.” şeklinde bilgilerin yeraldığı basın açıklamasından öğrenmiştik.

Berkin Elvan için gösteri yapanlarla, onlara karşı “Çeşme durağı geçilmez… Kısa sürede 1000 kişi olduk” şeklinde bölgeye çatışmak için adam toplayan “Kasımpaşa 1453” isimli taraftar grubunun arasında geçen olayları Ülkücülere bulaştırmak için o gece çok büyük mücadele verdiler.

Sosyal medyada günün 24 saati MHP’ye, Ülkücü Harekete düşmanlık eden AKP’nin sayfalarından Ülkücülerin kardeşleri(!) olduğu vurgulanarak ve Burak Can Kahramanoğlu’nun Ülkücü olduğu ilan edilerek, Ülkücü Hareket mensuplarının Okmeydanı’nda çatışmalara davet edildiği görülmüştür.

Oysa karanlık eller tarafından öldürülen Burak Can Kahramanoğlu’nun 10 Kasım 2013 tarihinde sosyal medyadaki sayfasından “Recep Tayyip Erdoğan” isminin yanına kalp resmi koyarak paylaşım yaptığı görülmüştür. 10 Kasım günü böyle bir paylaşım yapmasının anlamını da okuyucularımızın takdirine bırakıyoruz.

Burak Can Kahramanoğlu’nun ölümünden sonra AKP’li gruplar #KatilGezicilerBurakıÖLDÜRDÜ başlıklı sayfalar açıp, sürekli Ülkücüleri tahrik etmeye ve olayların içine çekmeye çalışmıştır. Ülkücüler oldukça sağduyulu davranarak oynanan oyuna tepki göstermiştir. Bu oyunlara tepki gösterdiğim için AKP’li birçok sahte profil bana da saldırarak “Bir tarafta AKP, diğer yanda DHKP-C sen kimi tutuyorsun?” tahriklerinde bulundular. PKK’nın yol ve dava arkadaşı olmuş AKP’nin savunucuları kendini ne sanıyorsa… Sanki terör örgütü konusunda çok hassaslar gibi kendilerince tercihe zorluyorlar. Elbette dünyadan bihaber bazı ahmakların da bu provokasyon oyunlarına destek verdiği görülmüştür.

Her MHP’li, her Ülkücü DHKP-C üzerinden yapılan tahriklere karşı sağduyusunu korumuşken, Başbakan Erdoğan aslında AKP’nin nasıl bir oyun içinde olduğunu itiraf eden “Allah aşkına MHP ile eli kanlı devlet düşmanı DHKP-C’nin bir araya gelebileceğini söyleseler inanır mıydınız? Artık inanın. Bir araya geldiler. İttifak yaptılar. Aynı safta, aynı hizada buluştular.” açıklamasını yapmıştır.

Ne yapmış MHP de DHKP-C ile bir araya gelmiş? Gece boyunca AKP’lilerin DHKP-C üzerinden yaptığı tahrik ve provokasyonlara Ülkücüler alet olmadığı için mi sinirlisin? Ülkücüler, AKP’nin senaryosunda figüran olmadığı için mi kendinden geçtin? Ülkücülerinde taraf olacağı çatışmaları planladın da bu hedefin mi gerçekleşmedi? Öldürülen Berkin Elvan isimli çocuk senin “Talimatı ben verdim, destan yazıyorlar” dediğin polisler tarafından vurulmuş, öldürülen Burak Can Karamanoğlu adlı diğer genç ise sana kalbini verecek kadar seven ve AKP’li gruplarla hareket eden birisidir.

MHP’nin yaşanan olaylarla ilgisi nedir, bağı nedir?

Sayın Başbakan MHP ile DHKP-C terör örgütünü yan yana getirmek ve ittifak yaptığını söylemek için bir insanın şerefini kaybetmesinin yanında akli dengesini de kaybetmesi lazımdır. O yüzden haddini bil ki, bu konulardaki suçlamalara maruz kalmayasın… Sende hiç mi Allah korkusu yok ,hiç mi kuldan utanma yok ,böyle bir iftirayı atabiliyorsun?

17 Aralık operasyonu seni bir hayli etkilemiş, ağzından çıkanı kulanı duymuyor ve korku içinde olduğun çok net anlaşılıyor. Ama MHP ve DHKP-C terör örgütünü yan yana getirerek kendini daha fazla küçültme…

17 Aralık’tan sonra psikoloji tümden bozulan Recep Tayyip Erdoğan birde son günlerde “Ey Bahçeli, sokakları tahrik etmekten vazgeç ve kalkıp Tayyip Erdoğan’a ‘gençleri tahrik etme’ gibi bir iftira atma. Dürüst ol. AK Parti gençliği sokaklarda değil, bugüne kadar olmadı, bundan sonra da olmayacak.” şeklinde insanın aklını oynatacak cümleler kuruyor.

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin tüm Türkiye’nin takdirini kazanan Ülkücü gençliği her türlü çatışmadan ve sokakların karanlık ortamından uzak tutan tavrı ortadayken ,Türk gençliğini sürekli korumaya yönelik uyarıları herkesin şuur deposunda bulunurken bu iftirayı da atarken yine Allah’tan korkmamıştır.

Berkin Elvan’ın ölümü gerçekleştiği gün bile “Sokakları karıştırmaya çalışanlar, toplumsal cepheleşmeyi etnik bir kalıba dökmek için nifak mesaisine kalanlar ateşle oynuyorlar. Bu aziz vatanın hiçbir ferdi, düşüncesi, yöresi ve anasının dili ne olursa olsun hiçbir kardeşimiz israf ve heba edilemeyecek bir değerdedir. Birliğimizin ve dirliğimizin içine sızmış zalimler, onların destekçileri, Türkiye’yi Ortadoğu’ya dönüştürmek için her oyunu sahneliyorlar. Mutlaka sakin olmalıyız, mutlaka sağduyulu hareket etmeliyiz ve mutlaka provokatörlere dikkat kesilmeliyiz. Hassasiyetlerimizi kaşıyarak, duygularımızı tahrik ederek, sanal tehditler yaratarak bizi birbirimize düşürmeye niyetlenenlere dur demeliyiz. Unutmayın ki bugün yapılan en ufak bir hata yarınlarda karşımıza korkunç bir manzara çıkarabilecektir. Kasten varlığımızı köstekleyenlere, ölçüsüzlüğün ve vicdan savurganlığının faili olanlara ne vatanımızı ne de milletimizi bırakmayız.” Açıklamasını yapmış ve her mitingte sokak çatışmalarının tehlikesinden bahseden MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye bu iftiraları da tüm Türkiye’nin huzurunda attın ya, inan senin yatacak yerin yoktur.Yahu sen nasıl bir İslamcısın, nasıl dindarsın? Yalan söylemek normal , iftira atmak sende en rahat davranış olmuş…

Sen ki ,2 milyon Müslümanı Irak’ta öldüren ABD askerlerine dua etmiş ,Suriye’de yüzbinlerce insanın öldürülmesinde taraf olmuş ,Türkiye’de on binlerce kişiyi öldürmüş ve şehit etmiş PKK’yı baş tacı yapmış biriyken bu konularda sanki çok hassas biriymiş gibi insanlara iftira atarak suçlayabiliyorsun.

Senin için Berkinler ,Buraklar ölmüş umurunda olur mu?

Televizyon ekranında yandaş gazeteci “Berkin Elvan’ın ölümü üzerine kur hareketi oldu, borsa dalgalanması oldu?” diye sorunca “Piyasa kendi kendini topladı, borsa akşama doğru yükseldi, faiz rayına oturdu.” Şeklinde cevap vererek nasıl bir vicdan sahibi olduğunu göstermiş birisin. Dinin-imanın para mı senin be mübarek adam?

Paraları sıfırlama iddiaların tüm dünyanın dilinde iken ,Türkiye’yi sıfırlamadan artık köşene çekil ,insanları birbirine düşürmekten vazgeç…

Senin bu siyasi yalanların,fitnelerin ve iftiraların Türkiye’nin varlığı,birliği ve huzuru için en büyük tehlikedir.

Berkinlerin ,Burakların ölümünün tek sorumlusu sen olduğun gibi ,Allah göstermesin bundan sonra buna benzer olacak her olayın kışkırtıcısı ,tahrik edicisi de senin sorumluluğundadır. Sevgi dilin yok ,hep nefret ve kin aşılıyorsun topluma…Birde utanmadan kendi yaptıklarını başkasına suç olarak ihale ediyorsun.

Türkiye’de AKP eliyle büyük bir oyun oynanıyor. Okmeydanı’nda hayatını kaybeden Burak Can’ımız bu oyunun bir parçasıdır. Ölümü siyasi ranta çevirmeye çalışan ve oluşacak gündemle hırsızlık gündemini değiştirmeye çalışan bir iktidar işbaşındadır. O gün gece yaşanan tahrik ve provokasyonları tüm Türkiye dehşetle işlemiştir. AKP karanlık bir tünele Türkiye’yi sokmaya çalışmaktadır.

Tüm Türkiye uyanık ve şuurlu olsun ki ,canlarımız yaşasın

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.