OĞUZELİ BELEDİYESİ’NDEN BÖLGEDE İLK VE TEK OLACAK PROJE

OĞUZELİ BELEDİYESİ’NDEN BÖLGEDE İLK VE TEK OLACAK PROJE
06.02.2018
A+
A-

Oğuzeli Belediyesi Güneydoğu Anadolu bölgesinde ilk ve tek olacak bir projeye daha imza atıyor.

Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç,  Oğuzeli Dokuzyol Mahallesi’nde gerçekleştirilecek olan Ezogelin-Barak Kültür Evi ve Kır Kahvesi projesinin müjdesini verdi.

“KÜLTÜRÜMÜZÜ YAŞATACAĞIZ, GELECEK NESİLLERE AKTARACAĞIZ”

Oğuzeli Dokuzyol Mahallesi’nde gerçekleştirilecek olan Ezogelin- Barak Kültür Evi ve Kır Kahvesi projesi hakkında bilgi veren Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, “Bu proje ile kültürümüzü yaşatacağız, gelecek nesillere aktaracağız” dedi.

Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç “Türkiye çapında hatta yurt dışında duyulmuş olan Ezogelin efsanemiz var. Bu efsanemizin adını yaşatmak için Dokuzyol Mahallemizde Kalkınma Bakanlığımız ile birlikte Ezogelin ve barak kültürüne yakışır bir proje başlattık. İhalesini geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiğimiz Ezogelin-Barak Kültür Evi adı altında geleneksel ve tarihi bir yapı yapacağız. Bu yapının içinde Ezogelin Müzesi ve Kır Kahvesi olacak. İnşallah yapacağımız bu kültür evini tüm Türkiye’ye tanıtacağız. Oğuzeli’mizin tanıtımında da büyük bir rol üstelenecek olan proje ile önemli bir değerimizi tüm milletimize ve dünyaya tanıtmış olacağız” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.