Oğuzeli Belediyesi Hizmette Engel Tanımıyor

15.07.2014
A+
A-

Örnek Belediye Başkanlığına Aday Mehmet Sait Kılıç: Belediyeyi bütçesini yandaşa peşkeş çekmeden elindeki imkanları kullanarak belediye bütcesine katkı saglayarak başladı göreve…
1*** Mucit Teknisyenden :Çöp konteynırlarının yapımı için gerekli olan 30–40 bin Türk Lirası değerindeki pres makinesi belediye işçisi tarafından imal edilerek makine alımında kullanılacak paranın belediye kasasında kalması sağlandı. Başkan Kılıç, “Personelimizin duyarlılığı ve sorumluluk duygusu bizleri gerçekten duygulandırdı. Belediyemizin ‘üretken belediyecilik’ vizyonunu benimseyip, kendi iradesiyle böyle bir makine imal eden işçimizin bu davranışı her türlü takdire şayandır” dedi.

Oğuzeli Belediyesi Makine Sanayi Müdürlüğü Atölyesi’nde teknisyen olarak çalışan Ahmet Altınbaş, çöp konteynırı, bank ve oturma gruplarının yapımında kullanılacak metal saçların preslenmesi için kendi becerisiyle makine yaparak belediye bütçesine katkı sağladı. Başkan Yardımcıları Mustafa Bozgeyik ve Hasan Çıldır ile birlikte Makine Sanayi Müdürlüğü Atölyesi’ne giderek makineyi inceleyip, Teknisyen Ahmet Altınbaş’tan makine hakkında bilgi alan Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, “Personelimiz, ender rastlanabilecek bir davranış sergileyerek hem amirlerinin hem de bizlerin takdirini kazanmıştır. İşin maddi tarafı bir yana insani ve ahlaki bölümü bizleri daha çok etkiledi. AR-GE’sini de kendisi yaparak ihtiyacımız olan böyle bir makine imal etmiş. Personelimiz bu makineyi imal etmeseydi, on binlerce lira vererek aynı işi yapacak bir makineyi belediye olarak satın almak durumunda kalacaktık. Kısıtlı bütçelerle hizmet üretmeye çalıştığımız bu dönemde personelimizin bu duyarlılığı ve sorumluluk bilinci bizleri gerçekten etkiledi. Kendisine takdir ve teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

2****Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, göreve geldiği ilk günden itibaren kısıtlı bütçe ve imkanlarla Oğuzeli’ne hizmetin en iyisini getirmek için uğraş verdiklerini belirtti. Başkan Kılıç, “En başta da söyledim. Biz, birileriyle kavga etmeye, mazeret üretmeye değil, hizmet üretmeye geldik. Bunun için de ne gerekiyorsa onu yapıyoruz” dedi. Kılıç, ‘üretken belediyecilik’ anlayışıyla hizmetin en iyisini ve kalitelisini yerinde ve zamanında vatandaşa ulaştırabilmek için farklı yöntem ve arayışlar içerisinde olduklarını kendilerinin bu anlayışının belediye çalışanları başta olmak üzere çevreye de olumlu etkileri olduğunu dile getirdi. Geçtiğimiz ay belediyenin makine sanayi servisinde çalışan bir ustanın belediye imkanlarıyla hiçbir masraf yapmadan 30-40 TL değerinde pres-baskı makinesi imal ettiğini ve belediye bütçesine önemli bir katkı sağladığını anımsatan Başkan Kılıç, şunları söyledi:

“Çalışanlarımız gibi ilçe halkımız da bu anlamda bizlere destek oluyorlar. Son olarak, belediyemize ait biri arızalı, diğeri kaza yapmış, ağır hasarları nedeniyle kullanılamaz durumda olan ve belediyemizin garajında adeta hurdaya terkedilmiş iki kamyon vardı. Bunları hurdaya ayırmaktansa kullanılabilir hale getirmek için birkaç tamirci esnafımızla görüştük. İlçemizde bulunan Uzel Yetkili Servisin işletmecisi Mehmet Aytop iki kamyonetin kullanılabilir parçalarını biraraya getirerek bize kullanılabilir bir kamyonet teslim edebileceğini söyledi. Kısıtlı bütçelerle hizmet üretmeye çalıştığımız için yüksek fiyatlarla yeni bir kamyon almaktansa böyle bir çalışmanın daha uygun olacağını düşündük. Ustamıza çürümeye terkedilmiş iki kamyoneti hurda halinde teslim ettik ve 7 bin TL gibi bir ek masrafla bize yep yine bir kamyon teslim etti. Belediyemizin yeni araçlara ihtiyacı vardı. En azından bir tanesini bu şekilde halletmiş olduk” dedi.

Oğuzeli Belediyesi Makine Sanayi Garajında Kamyonetle birlikte anahtarı teslim alan Başkan Kılıç, Uzel Yetkili Servis Sahibi Mehmet Aytop ve çalışanlarına teşekkür etti

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.