ÖĞRETMENLER HERŞEYİMİZDİR, ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

24.11.2018
A+
A-

Öğretmenler bizim herşeyimizdir… Anamızdır, babamızdır, abimizdir, ablamızdır, yengemizdir… Yani en yakınımız…

Bugün “Öretmenler günü” Öğretmenlerimizi kutluyoruz… Demet demet çiçekler sunuyoruz öğretmenlerimize… Sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz… Harf öğretmişlerdir bize… Yazmayı, okumayı öğretmişlerdir… Harf öğretenlerin “KULU” olasımız gelir… Boyalı, tebeşirli ellerinizden öpesimiz gelir…

Medeniyet yazı ile başlamıştır… Tarih, yazı ile başlamıştır… Bize medeniyeti öğreten, uygar kılan öğretmenlerimizin elinden öpesimiz gelir…

Her çocuk için en güzel kadın annesidir… Anne için yavrusu “EN GÜZEL” geldiği gibi!.. İkinci güzel kişi ise ÖĞRETMENDİR… Şair Ömer Kayaoğlu, öğretmenin nasıl güzelleştiğini şöyle anlatıyor:

GÜZELLEŞEN ÖĞRETMEN

Yazı yazar, şekil çizer
Karayı ak ile bezer
Elinde parmak tebeşir

Kurar töre çatısını
Açar bilgi kutusunu
Gelir bizimle üleşir

Sile sile, yaza yaza
Üstü başı batar toza
Öğretmenim güzelleşir.

Ömer Kayaoğlu, öğretmenin nasıl ve çocuğun gözünde nasıl güzelleştiğini anlatıyor ve “SEN DE BİR ÖĞRETMENİN ESERİSİN” diyor… Şöyle söylüyor:

ÖĞRETMENE SAYGI

Mutluluğumuz için varlığını adadın
Her iyi yönde adın, her iyi yolda adın
Işığınla görünür, iyi, güzel ve doğru
Sevgin bizi yüceltir, bizi korur kanadıdın

Sen de bir öğretmenin övgülü eserisin
Duygumun ince teli, gözlerimin ferisin
Beni yarına güçlü çıkaracak gayretin
Kardeşimden, babamdan, annemden ilerisin.

Bugün “ÖĞRETMENLER GÜNÜ” üzüntülerle, ızdırapla, sıkıntılarla, çilelerle 24 Kasım Öğretmenler gününe giriyoruz.

Öğretmenlerimiz şiddete maruz kalıyor, sürgün oluyor, maddi imkansızlıklar içinde çile çekiyor, maddi imkanları iyi olmadığından dolayı kitap alıp okuyamıyor, borçlarını ödemek için bankalardan kredi çekiyorlar ve sıkıntılar içinde görevlerini yapıyorlar.

Bulunduğu illerde, görevi başında şehit ediliyorlar!.. Yıllarca bu vatana sahip çıkan, bu vatan için mücadele eden, bu vatan için hayatını hiçe sayan, bu vatan için ölümü şeref sayan ve bu vatan için şehit düşen ÖĞRETMENLERİMİZE Devlet olarak, millet olarak sahip çıkmlıyız.

Bu yazımı, çok sevdiğim, değer verdiğim, dürüstlüğüne inandığım, ilkeli, çalışkan, sabırlı ve kapı-komşumuz olan Sayın Hocamız Recep Taşkın beyefendinin şahsında tüm öğretmenlerimize armağan ediyorum.

Bölücü terörün görev başında şehit ettiği öğretmenlerimizi sevgi ile saygı il bağrımıza basacağız… Öyleyse, hep birlikte ayağa kalkıp saygı duruşunda bulunalım… Ve söyleyelim, yaşayan ve vefat etmiş öğretmenler için üç defa SAĞOL, SAĞOL, SAĞOL!..

Hakkın rahmetine kavuşmuş olan ÖĞRETMENLERİMİZE ALLAH’tan rahmet, kederli ailelerine sabır ve baş sağlığı diliyorum. Geride kalan ÖĞRETMENLERİMİZE DE, sağlık, huzur, mutluluk ve uzun ömürler diliyorum. Tüm öğretmenlerimizin ellerinden öpüyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.