Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 21°C
Gök Gürültülü

Öcalan’ı Yücelten Sizdiniz, Şimdi Niye Hakaret Ediyorsunuz

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
06.03.2013
A+
A-

Yıldıray Çiçek
AKP ve malum cemaat arasında hangi dolaplar dönüyor, tam manasıyla anlayamasakta bir sıkıntı olduğu kendisini çok açıkça belli ediyor. Birbirlerinden tam kopamasalar da karşılıklı birbirlerine yoklama çektikleri, en ufak tökezlemede anında birbirlerinin üzerine çullanacaklarını hissettiriyorlar.

Fethullah Gülen cemaati, AKP kurulduğu günden bu yana AKP’nin hangi ihanet projesi varsa hepsine sonsuz destek olmuştur. “Bu desteğimiz Türk milletine ve İslam dünyasına zarar verir mi, vermez mi?” gibi hiçbir hassasiyetleri olmamıştır. Öyle destek oldular ki, bunun adına adeta kraldan çok kralcılık yapmak dendi. Bu kraldan çok kralcılık oyunlarına herhalde Başbakan Erdoğan bile şaşıp kalmıştır.

Küresel oyunlarda ve o oyunların içindeki ihanet projelerinde hep aynı yolun yolcusu oldular. Bunlardan birisi de PKK açılımında yaşadıkları birliktelikti. AKP, PKK açılımını masum göstermek, hayata geçirmek için hep cemaat mensubu yazar, yorumcu ve medya kurumlarını kullanmıştır.

“Apo’yu serbest bırakıp, Bodrum’a gönderip paşa yapalım” diyen cemaatin yazarlarıydı, Erbil’de düzenlenen Abant toplantılarında “Hepimiz Kürdüz” diye naralar atan cemaatin yazarlarıydı, “Ne Mutlu Türk’üm diyene” sözünden rahatsız olan cemaatin yazarlarıydı, “Türküm doğruyum, çalışkanım ” diye başlayan öğrenci andının kaldırılmasını isteyen cemaatin yazarlarıydı, “Türk milleti” kavramının Anayasa’dan çıkarılmasını isteyen cemaatin yazarlarıydı, “İstanbul’un fethini kanlı işgale benzeten” cemaatin yazarlarıydı, Kıbrıs’ta Rum haklarını savunan cemaatin yazarlarıydı, Barzani ve Talabani’yi sürekli yücelten cemaatin yazarlarıydı, Kürtçe’nin 2.resmi dil olmasını isteyenler cemaatin yazarlarıydı, Abant toplantılarında PKK’nın taleplerini karşılayacak zemini oluşturmaya çalışanlar cemaatin sözde aydınları, yazarları ve yorumcularıydı… Bu saydıklarım ihanet sürecinin sadece özetidir.

Malum cemaatin başındaki Fethullah Gülen’de geçtiğimiz aylarda tekrar başlatılan PKK açılımına “el de öpülebilir, etek de öpülebilir” diyerek destek çıkmıştı.

Ama şimdi sızan İmralı tutanaklarında Öcalan denen alçağın, Fethullah Gülen cemaatine yönelik kullandığı ifadeler sonrası malum cemaat sudan çıkmış balık gibi davranmaktadır. Daha düne kadar PKK’yı ve Öcalan’ı öven, yücelten cemaat yazarları şimdi PKK açılımını yerden yere vurmaya başlamışlardır.

Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni geçtiğimiz günlerde bir yazı kaleme aldı, yazı içinde (AB)(D)ullah Öcalan’a “Küstah, narsist, tescilli ajan, emperyalist kuklası, ırkçı soytarı” sıfatlarıyla seslendi.

Ekrem Dumanlı “Barış dili dediğiniz bu muydu?” başlıklı yazısında da AKP’ye de göndermelerde bulunmuştur.

Ekrem Dumanlı’nın “Uzun bir zamandan beri Öcalan’a önemli bir sivil toplum bilgesi gibi bir muamele yapılıyor. Sanırsınız barışçı bir adam var karşımızda. Sanırsınız akıl ve hikmet sahibi bir kişiden bahsediliyor. Yok böyle bir şey!” cümleleri herhalde (AB)(D)ullah Öcalan’a “abdestli, namazlı adamdı” muamelesi yapan , “(AB)(D)ullah Öcalan en büyük aktör” diyen AKP’lilere yöneliktir.

Yine cemaatin yazarlarından Mehmet Baransu’nun Taraf Gazetesinde yazdığı “Suç da suçlu da yapılan kirli pazarlık da ortadayken birileri yine durumdan vazife çıkarıp, görünen gerçeği gizlemek için var gücüyle çalışıyor. Yeni “suçlular” hedefe kondu. Kim sızdırdı sesleri arasında “vatan hainleri”, “alçaklar” aranıyor. İnsan soramadan edemiyor.

“Ortada doğru giden bir süreç varsa bu panik neden?” şeklindeki bu cümleler bile AKP-cemaat arasında bir şeylerin döndüğünü göstermektedir.

Yine geçtiğimiz ay cemaat yazarlarından Önder Aytaç’ın köşesinde Başbakana sorduğu şu sorularda önemini korumaktadır:

*2010 Ağustos’unda Oslo’yu inkâr ettiniz; haberi verenleri; ‘alçak ve müfteri olmakla suçladınız’, fakat sonra kabul ettiniz, neden?

* Oslo’yu kabul ettiniz, ama oradaki kararları ben imzalamadım diye tevile gittiniz, neden?

*Oslo’da verilen sözleri kabul ediyor ve hepsinin de ben arkasındayım diyebiliyor musunuz?

*Büyükşehir Belediyeler yasasıyla güney doğuyu sanki PKK ve BDP’ye bırakıyor musunuz?

Cemaat bu ihanet sürecinin en büyük ortağıdır. Şimdi PKK açılımına karşı çıkıyor gibi duruş sergilemeleri onları günahlarından arındırmayacaktır.

Cemaate tertemiz duygularla bağlanan insanlarımız bu ihanet sürecini çok iyi değerlendirmelidir. Bu ihanet sürecinde AKP’ye en büyük desteği malum cemaat vermiştir. AKP- cemaat arasındaki kontrollü kavga nereye kadar gidecek merakla takip edeceğiz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.