Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18°C
Gök Gürültülü

O Güler Bu Güler Mi?

25.12.2013
A+
A-

Fikri Atılbaz

Başbakan Erdoğan istediği kadar bize karşı siyasi operasyonda bulunuyorlar desin… Muammer Güler ve Zafer Çağlayan ancak dün, o da Anadolu Ajansına açıklamada bulunup hikaye yazmaya çalışsınlar, nafile. AKP iktidarı bu yolsuzluk çukurundan çıkamayacaktır. Gırtlağına kadar pisliğe bulaşmışlardır. Kanalizasyon boruları artık taşmış, lağımı patlatmıştır.

Yolsuzluk, hırsızlık ayyuka çıkmıştır. AKP iktidarının goygoyculuğunu yapanlar küçüldükçe küçüldüklerinin farkına varamamaktadırlar. Hırsızlığı savunmak nasıl bir duygudur, nasıl bir akıl işidir? Hangi vicdan sahibi, yetim hakkı yiyenlerin yanında olur? Anlaşılan Çine Çayının kıyısındaki koyunları kurtlar, yetimin hakkını da haramiler yemiştir. Erdoğan ne yapmıştır? Onun ne yaptığı ya da ne yapmadığı yakın bir zamanda ortaya çıkacaktır.

Olay patlak verdiğinden şu ana kadar yaptığı tek şey üçlemeden ibarettir. Zanlıları koruma altına almıştır. Bu iş AKP hükümetine bir komplodur diye tutturmaktadır. Polisi çete, cemaatin adamı olmakla suçlamakta, birçok emniyet mensubunu görevinden almaya devam etmektedir.

Ortaya çıkan bu yolsuzluklar karşısında bize komplo yapıldı diyenler, haklı olabilirler mi? Çok düşündüm; lakin inanılır bir tarafını bulamadım. Telefon tapelerinde kayıtlı olanların yayınlanması, görüntülerin ortaya çıkması düzmece bir olay değil. Bunları hiçbiri inkar edemiyor; ama aynı zamanda değinmiyorlar. Varsa yoksa polis amirlerine haber vermedi, cemaat yaptırdı, yabancı istihbarat servisleri hakkımızda oyun yaptı. Mossad devrede, CIA işbaşında… Bilmem hangi istihbarat kurumları cirit atıyor.

Tamam, hepsini kabul edelim; ancak Bakan çocukların evinde çıkan paraları, Halkbank Genel müdürünün evinde çıkan paraları ayakkabı kutusuna bu saydığınız istihbarat servisleri mi, cemaat mi, polis mi koydu? Parayı cebe indirenleri koruma altına almak hiç kimseye bir şey kazandırmaz. Hadi arkadaş aklımızı peynir ekmekle yedik ve dediklerinizi kabullendik. Bütün bu işleri söyledikleriniz yaptı, peki bu arada siz, MİT’le beraber tavla oynayıp, zar mı atıyordunuz?

Bütün bu değerlendirmeleri yaparken Milliyet’ten Mehmet Tezkan, köşesinde unutulan bir arşiv haberini payşatı;

“Çalınan 908 bin lira Bakan Güler’in mi?

Halk Bankası Kapalıçarşı Müdürü ile 4 çalışanı 11 kişinin hesabını buharlaştırmıştı..11 kişiden 6.2 milyon götürmüşlerdi.

10 müşteri şikâyet etti, dava açıldı.. Bir kişi şikâyet etmedi.. O kişinin adı iddianamede M.G rumuzuyla kodlandı..

Parası gasp edilen sanatçı Samime Sanay duruşmada; M.G Muammer Güler’dir demiş..

Bizim İçişleri Bakanı..

Oğlunun evinde dört kasa ile para sayma makinesi bulunan bakan..

O mu? Doğru mu?

Doğruysa, insan 908 bin lirasının peşine düşmez mi? Az buz para mı? Para havadan mı kazanılıyor?

Bakan 908 bin liranın da hesabını verir herhalde..

Yoksa bu da milli iradeye karşı yapılan soygun olarak mı tarihe geçecek?”

Buyurun gerisini siz düşünün. Nasıl yorumlarsanız yorumlayın. Yahu bir adam, 50 lira için adam öldürüldüğü bir ülkede 908 bin liranın peşine neden düşmez? Bu soruyu, Başbakan Erdoğan’ı kefen giyip karşılayanlar cevaplasın.

AKP iktidarı ve Başbakan Erdoğan göz göre göre yapılan hırsızlığı, yolsuzluğu koruma altına almakla kendilerini şaibe altına almıştır. Hırsızı koruyan da hırsızdır. Olayların üzerine ancak temiz olanlar, korkusu olmayanlar gider. Ya da kem küm ederek vakit geçirirler.

Hatırlayacaksınız, 57. Hükümet zamanında bir MHP’li Bakan suçlanmıştı. Hakkında iddialar ortaya atılmıştı. MHP Lideri Devlet Bahçeli Bakanına aklan öyle gel diyerek görevinden ayrılmasını sağlamıştır. Ve sonrasında o Bakan yargıda ve Anayasa Mahkemesinde aklanmış, Lider Bahçeli tarafından yeni bir görevle konumlandırılmıştır. Bu tam bir demokrasi dersidir. 2002 ile bu gün değerlendirmesi yapmasını seven Başbakan Erdoğan keşke Lider Devlet Bahçeli’nin tavrı ile bu gün karşılaştığı neredeyse tespitlenmiş yolsuzluklar, hırsızlıklar karşısında takındığı tavrı mukayese edip, nasıl bir yanlışın içinde olduğunu görebilse.

Sağlıcakla kalın!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.