Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Az Bulutlu

O bayrak şimdi inmedi

11.06.2014
A+
A-

Kimse rol yapmasın. O bayrak şimdi inmedi. Hele iktidar sözcülerinin bence, bayrağı dillerine almaya bile hakları yok. O bayrak kimlerin iktidarında göndere çekilince sorun olmuştu? Milliyetçilik kimler tarafından ayaklar altına alınmıştı?

Millete ait olan tüm değerlere, sahip çıkmanın adıdır milliyetçilik. Milliyetçiliği ayaklar altına alan, hepsini almıştır. İslam dahi milletin, milli dinidir. O’na sahip çıkmak bile milliyetçiliktir. Ecnebiciler, ümmetçilik kılıfıyla, milliyetçiliği sulandırmak istediler, o kadar.
O bayrak yeni inmedi.
AB kapısında kul olunduğu zaman, o bayrak indi. Egemenliğin devri dâhil olmak üzere her şeyin AB’ye feda edildiği gün, o bayrak indi. Haçlı savaşçısı Papa’nın heykeli altında çifter imzalar atıldığı gün, o bayrak indi.
On iki havariyi temsil eden AB bayrağının, Türk’ün semalarında dalgalandığı gün, ay yıldızlı bayrak inmişti. On iki yıldızlı haçlı bayrağının, Ayyıldız’la yan yana dalgalandığı gün, o bayrak inmişti. “AB’ye girdik” diye Ankara’da kutlamalar yapılıp; hacıların, bacıların on iki yıldızlı haçlı bayrağını kucakladıkları gün, o bayrak inmişti. Ecdat o bayrak inmesin diye, kurtuluş savaşı verdi. Tam 250 bin evladını, sadece Gelibolu sırtlarına gömdü.
O bayrak ineli çok oldu!
O bayrak inmeseydi, bugün Gelibolu sırtlarında Anzak ayinleri yapılamazdı. Anzaklar yüz yıl önce bu ayin için getirilmişlerdi zaten. Bugün toprak sahibi bile oldular. O gün onları ve onların elebaşlarını, dedelerimiz kanlarıyla durdurdular. Bu gün amaçlarına ulaşmış görünüyorlar. Bayrak inmediyse, bu olur muydu?
Başka nasıl oldu?
Bu, dinler arası diyalogla oldu. Bu, “Anzaklar bir nevi şehit” diyen zamanın İngiliz ajanlarının, “zamanın büyük âlimi” diye yutturulmasıyla oldu. Bu, bayrak ve devlet düşmanlığını neredeyse elli yıldır “Müslümanlık” diye yutturan dönüşmüşlerin, işbaşı yapmasıyla oldu.
O bayrak;
Türk’ün yurdunda, AB’ye uyum adı altında domuz eti kasaplık et statüsü kaznadığı zaman indi. Andımız yasaklandığı, gençliğe hitabe dile dolandırıldığı zaman indi. Türklüğe hakaret suç olmaktan çıkarıldığı zaman indi.
O bayrak, İslam dışındaki dinlere “ilahi” denildiği zaman indi.
Hutbelerde “Allah katında din İslam’dır” ayeti yasaklandığı zaman indi. Din dersi kitaplarında Kelime-i Tevhit’in, ikinci kısmı silindiği zaman indi. Laikliğe rağmen, batı adına İslam’a müdahale edildiği zaman indi. Amerikan İslam’ı, bu millete “İslam” diye zorla dayatıldığında, o bayrak çoktan inmişti.
O bayrak, Süleymaniye’de askerlerin başına çuval geçirildiği zaman indi.
“Çuval” bir işaretti ve TSK’nın başına geçirilmişti. “Askere kumpas kuruldu” itirafında bulunanlar iktidarda iken, “Çuval” içinde ki TSK, ‘Balyoz’larla dövülerek terbiye edildi. Uysallaştırıldı!
Vatanına ve bayrağına bir tecavüz durumunda, tepkisiz kalsın istendi. Ve bugün bunun başarıldığını görüyoruz.
Başbuğ Paşa “düşman, ilk önce o ülkenin subaylarını hedef alır” demişti. Çok doğru bir tespittir. “Needüğü belirli” iftiralarla, milletin koruma zırhı delindi ve millet korumasız kaldı. Korumasız milletin, bayrağını ise işte öyle indirirler.
O bayrak, “mayın eşekleri” dolaştırıldığında inmişti.
Bin yıllık kardeşliğimiz “süreç” adı altında, AB’nin ve ABD’nin kontrolünde bölünmeye ve parçalanmaya “kardeşlik projesi” denildiğinde, bu iş bitmişti. Bugün bayrağı indiren gencin yaşadığı şehirde, daha dün, Kıbrıs harbine gönüllü olarak gitmek için kuyruklar oluşturdular.
Öyleyse, gerçek bayrak düşmanlarını tanımamız gerekir. Bayrağın direkten indirilmesi ile AB bayrağının göndere çekilmesi arasındaki farkı, birisi bana anlatsın. Tek suçlu, bu işte kullanılmış bu genç değil herhalde.
Bayrak sevdalısı görünen bazıları, AB sürecinde bayrağa neden sahip çıkmadılar?
AB’nin on iki yıldızını “evet” diyerek kimse Ayyıldız sevdalısı kesilmesin? Onlar, o günlerde AB’ye dik giriyorlardı. AB’ye dik girenlerde, sağdan veya soldan girenlerde veya ilahi okuyarak girenlerde, o bayrağı, o gün satmışlardı. Kimse kimseyi kandırmasın. AB bizi alsaydı, o bayrak yerinde şimdi on iki yıldızlı haçlı bayrağı dalgalanıyor olacaktı.
Topraklar, NATO toprağı ilan edildiğinde o bayrak gönderden indirilmişti.Ülke, İsrail’e kalkan yapılıp Kürecik’e Radar diye, hançer saplandığında bayraksızdı. Cenabet Alman askerleri, Sütcü İmam’ın yattığı toprağa ayak bastığında ülkede Ayyıldız dalgalandığı söylenemez.
Türk’ün bayrağını, bir Türk veya Müslüman indiremez. Onun yerine, başka bir bayrağı da tercih edemez. O bayrağı ancak bir Rum indirir. Daha önce böyle bir teşebbüs olmuştu. Bayrağı daha direkten indiremeden, boynundan vurulmuştu. Çünkü o zamanlar asker henüz çuvala girmemişti ve henüz böünme ve parçalanmaya “çözüm” denmemişti. AB’ye girmek İmanın ve İslam’ın şartı haline getirilmemişti. Şimdi kimse eli kolu bağlı askeri suçlayamaz. Kimse sadece, kandırılmış o genci de suçlayamaz.
Şimdi herkes, nerede durduğunu bir kontrol ederek bu şerden, bir hayır çıkarsın. On iki yıl veya daha fazla ecnebilik yapanların, bir gün Türkçülük yapmaları kabul edilemez. Hele de o bi gün, bayrak indirildiği gün olursa…

Yusuf Karaca

ETİKETLER: , , , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.