Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 26°C
Parçalı Bulutlu

Niye MHP?

28.06.2016
A+
A-

 

 

Yine hergün şehitler geliyor. Memleket yangın yeri. İsrail’in, Rusya’nın AB’nin, ABD’nin insafına kalmış durumdayız. Bütün söylediklerimizi unutup, kapılarına yanaştık. Yaz aylarındayız ve en büyük gelir kapımız olan turizm büyük ve sarsıcı bir çöküşün tam ortasında. Ekonomi her tarafından dökülüyor. Akıl ve izan sahibi herkes, “ne olacak bu memleketin hali?” sorusuna cevap arıyor, ama işin içinden çıkabilene henüz rastlanmadı.

YANLIŞ OLAN NEDİR?
Şu garabete bakınız ki, ülke bu haldeyken herkes işini gücünü bıraktı, MHP’ye ayar vermeye, kurultay toplamaya, genel başkan tayin etmeye başladı. Hayatında MHP’nin kapısından bile geçmemiş, kıyamet kopsa oy verme ihtimali olmayanlar, ülkücü ve milliyetçi camianın bugünü ve geleceği için ahkam kesiyor. Bu kadar basit midir, meydan bu kadar boş mu görünüyor? Bu cüreti nereden alıyorsunuz? Bu güruha değil, ama akıl ve vicdan sahibi herkese şu soruyu soruyorum: MHP neyi yanlış yaptı? Hangi tespiti, öngörüsü veya sözü yanlış çıktı? Sözünden döndüğünü, yalpaladığını, geçmişine ters düşen en küçük bir yanlışı olduğunu gören, duyan olmuş mudur? Genel Başkan Sayın Devlet Bahçeli’nin dürüstlüğünden, kararlılığından, devlet adamlığından, samimiyetinden, iyi niyetinden, liderliğinden şüphesi olan var mı? Bu soruları herkese, ama en çok da bu partiye oy veren, bu davaya inanan ve büyük kurultay delegesi olan kardeşlerime soruyorum. Bu sorulara samimi ve dürüst cevaplar vermek bir tercih değil, bir mecburiyettir.

TOPRAĞA DÜŞEN MİLLETİN KANIDIR
Hangi lider, terör ve ihanet konusunda bu kadar açık ve kesin tavır koyabildi? Şehitlerimize, vatan evlatlarına bu kadar sahip çıkabildi? Şu sözleri, şu kararlılığı hangi lider ortaya koyabildi? “Toprağa düşen kan yalnızca şehitlerimizin değil, topyekûn milletindir. Dökülen gözyaşları yalnızca analarımızın, babalarımızın, çocuklarımızın, gelinlerimizin değil, hepimizindir. Acı ortaktır. Ve mutlaka paylaşılarak azaltılması lazımdır. Kayıplarımız ağır ve vahim düzeylerde olsa da, birliğimize, dirliğimize, dinimize, milli ve manevi her değerimize kast eden alçakların tamamıyla imhası geldiğimiz bu aşamada kaçınılmaz zorunluluktur. Hiç kimse bizden teröre alışmamızı beklemesin. Sakın ha, terörün bitmeyeceğini de hiç kimse bize söylemesin. Terörün kökü kazınmadıktan sonra huzur arayışları sonuçsuz kalacaktır. Görünür veya görünmez terörizm destekçileri, terör yancıları, terörist sevicileri tasfiye olmadan, yıkıma uğramadan, hak ettikleri cezaları görmeden Türk milletinin derin bir nefes alması hayaldir. Gören göz, işiten kulak, işleyen bir akıl, sağlam bir ahlak ve karakter sahibi her Türk vatandaşının özlem ve iradesi bu yöndedir.”

YILLARIN İHMALİ
Sayın Bahçeli kadar söylediklerinde, tespitlerinde haklı çıkan, uyarılarının isabeti kısa zamanda tescillenen başka bir lider gösterebilir misiniz? Şu sözleri kimin itirazı olabilir: “Bugün yaşadığımız vahim olaylar dönemsel gelişmelerin anlık refleks ve tepkisi değildir. Aksi yorum terörizmin değirmenine su taşıyacak, canilere arayıp da bulamayacakları kozlar verecektir. PKK, yılların ihmal ve işbirlikçi siyasetiyle büyümüştür. Kanlı örgüt pazarlık masalarında dirilmiş, tavizlerle güçlenmiştir. Her şey Hataylı kardeşlerimin gözü önünde gerçekleşmiştir. Demokratik açılımdan çözüm sürecine kadar PKK altın yıllarını yaşamış, iktidar eliyle belini doğrultmuştur. Türk milletine kefen biçilirken, süreç ihanetiyle anaların ağlamayacağı söylenmişti. Türkiye’yi bölme planları acımasızca kurgulanırken, Oslo’dan İmralı’ya kadar pazarlıkların biri bitiyor diğeri başlıyordu. Terör bitecek, ülkeye huzur gelecekti. Ne var ki, terör bitmediği gibi aksine bilendi, geleceği müjdelenen huzur yerine hüsran ve hezimet kapımıza dayandı. Bölgesel ve küresel komplo Türkiye’yi açıktan hedef aldı. Ülkemizin parçalanması için asırlarca devrede olan karanlık senaryolar tekrar uygulamaya sokuldu. İç ve dış düşmanların gözlerini kan bürüdü. Bu çerçevede, parti olarak yaptığımız her uyarıda haklı çıktık. Olacakları önceden söyledik, hükümeti aklını başına alması konusunda sürekli ikaz ettik.”

HAKLI ÇIKTIK
Doğru düşünmek ve yorumlamakla haklı çıkmak arasında kaçınılmaz bir bağ vardır. Sayın Bahçeli bu bağı kurmakta her zaman tam isabet sağlamış ve hiç yanılmamıştır. Kendi açıklamalarına da yansıyan bazı gelişmeleri bir defa da biz hatırlatalım: “Türkiye’nin ve Türk milletinin temel değerleri ile oynamayın, tahrip edersiniz, tarihi bir yanlışa girmiş olursunuz dedik, haklı çıktık. Türk milleti bütündür, meselelere kavim körlüğü ile bakarak 36’ya bölmeyin kutuplaşmayı körüklersiniz dedik, haklı çıktık. Milli kimliğin tartışılmasına zemin hazırlamayın, milletimizi ayrılığa ve cepheleşmeye sürüklersiniz dedik, haklı çıktık. Dayatılmaya çalışılan açılım ve çözüm süreçlerinin devlet ve millet yapımız için tehdit olduğunu, aktörlerinin gaflet ve ihanet içinde bulunduklarını söyledik, haklı çıktık. Çözüm PKK ile pazarlıktır; pazarlıkla terör durmaz, silahları alınmadan, teslim olmaya zorlamadan, bu iş kendiliğinden yalvararak veya bekleyerek olmaz dedik, haklı çıktık. Kılavuzu İmralı canisi, şahitleri AKP-HDP olan PKK patentli bölünme projesinin Türkiye’nin hayrına olmayacağını söyledik, haklı çıktık. Teröristlerin karanlık emellerine silahsız çözecekleri ortam sağlayarak onlara kucak açmayınız, şehitlerimizi artırırsınız dedik, haklı çıktık. Teröristi Kandil’de imha etmeden veya silahsız hale getirmek için ağır darbe vurmadan sorunu çözemezsiniz, saldırılarla sizi masaya oturturlar dedik, haklı çıktık.”

SUSUP OTURACAK MIYIZ?
Her şey ortada. Bu kadar dürüst, bu kadar haklı, bu kadar kararlı, bu kadar samimi olursanız, bu elbette bir yerleri rahatsız eder. Bu nedenle MHP’ye hazımsızlık vardır. Bu nedenle MHP’ye karşı operasyon yapılmak istenmektedir. Peki, “operasyon yapılıyor” diye susup oturacak mıyız? Cevabı yine sayın Bahçeli veriyor: “Biz tuzağı gördük, maşaları tanıdık, arkasında duran güçleri, Okyanus ötesinden hazırlanmış oyunları bozmak için ne gerekiyorsa yapmaya söz verdik, yemin ettik. MHP’ye küresel saldırı oklarını çevirenlerden korkmuyor, onlara da en ufak ödün vermeyeceğimizi bir kez daha yüreklice ifade ediyorum.”
Orhan Karataş

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.