Nihat Genç’ten çok sert Andımız tepkisi

Nihat Genç’ten çok sert Andımız tepkisi
14.03.2021
A+
A-

“İslamcı ve liberallerin kırk yıldır cumhuriyeti yıkma tezgahı işte budur!” Nihat Genç’ten çok sert Andımız tepkisi

Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, okullarda öğrenci andının okunmasını sona erdiren MEB yönetmeliğini iptal eden Danıştay 8. Dairesi’nin kararını bozdu.

Bu karar sonrası okullarda artık andımız okunmayacak.

Karara yazar Nihat Genç’ten çok sert tepki geldi.

Sosyal medya hesabından kararı yorumlayan Genç şu ifadeleri kullandı:

“Danıştay, Andımız’ı kaldırarak, egemenliğin siyasi bir tanımı olan “Türküm” kelimesini, etnik, ırkçı, bölücü vs olarak damgaladı ve anayasanın değişmez maddelerinin değiştirilmesine zemin hazırladı!

Andımız’ı kaldıran Danıştayımız Diyanet nezaretinde tarikat okullarında bir milyon çocuğun ‘geldim işte kapına, zimmet eyle tapuna, muhtacım hu hapına, tut elimden ya şeyhim’ andı için, bakalım bir karar alabilecek mi?

Türk Milleti! Andımız’ın kaldırılması bahanedir, devlet Türk kelimesini Boşnak, Tatar gibi etnik düzeye indirip herhangi bir etnik yapıyla eşitleyip egemenliğimize saldırılmaktadır! İslamcı ve liberallerin kırk yıldır cumhuriyeti yıkma tezgahı işte budur!

Türk kelimesinden utananlar, başka etnik yapılarla eşitlemeye çalışanlar Türkiye Cumhuriyeti’ni yönetemez. Türk tanımı egemenliğimizin ve Anadolunun kilit taşıdır, çekerseniz un ufak olur. Anadolu, Türk Milletinin kılıcının zaferi ve Cumhuriyet Türk Milleti’nin tacıdır!

Bakın Türkçüyüz milliyetçiyiz ayaklarıyla parti kurmuşlar ama Türküm demeye utanıyor Andımız’ı kaldıranlara tek laf edemiyorlar, çünkü NATO’nun sömürge partisi bunlar, oy uğruna ittifaktan korkuyorlar, sürülmekten hoşlanan koyunlar Papa’nın karşısında el pençe Sistani işte bunlar!”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.